Zeytinyağı içmek zayıflatırmı? Faydaları Nelerdir ve Ne Kadar İçilmeli?

Zeytinyağı içmek zayıflatırmı sorusu kilo vermek isteyenlerin cevabını en çok merak ettikleri soruların başında gelmektedir. Biz de bu merakı dindirmek adına zeytinyağı içmenin faydaları ve kilo verme üzerindeki etkileri ile kullanım şekilleri üzerine bir makale hazırladık.

Zeytinyağı İçmek Zayıflatırmı

Mutlaka susuzluk giderici olarak bilinmemekle birlikte, zeytinyağı içmek tamamen duyulmamış bir şey değildir. İnternette hızlı bir arama yaparak, sadece az miktarda zeytinyağı içmenin sağlayabileceği faydaları öğrenebilirsiniz. Zeytinyağının sağlık yararları çok geniştir. Kan hücrelerini hasardan koruyan antioksidanlardan, kardiyovasküler faydalara kadar bir çok yararlı etkisi bulunur. Zeytinyağını nasıl tükettiğiniz önemli değildir, her ne şekilde tüketirseniz tüketin mutlaka bir faydası olacaktır. Zeytinyağı içmek zayıflatırmı sorusunun cevabı ise açıktır. Zeytinyağının kilo vermede yardımcı olduğu yaygın olarak bilinmektedir. Ayrıca yaşlılık döneminde de vücuda etkili bir şekilde yardımcı olabilir.

Zeytinyağı İçmek Akdeniz Geleneğidir

Akdeniz’deki birçok insan, her sabah bir fincan sızma zeytinyağının yaklaşık dörtte birini içiyor. Bu, vücudu temizlemeye yardımcı olur ve vücut güne güçlü bir başlangıç ​​yapar. Genellikle, küçük bir bardakta zeytinyağını, taze sıkılmış limon suyu ile bir bardak ılık su ile karıştırarak içmek hem daha kolay hem daha sağlıklıdır. Bazı insanlar, bir çorba kaşığı ya da iki çorba kaşığı zeytinyağının, tam olarak faydalı olabilmesi için ihtiyacınız olan günlük miktar olduğunu öne sürüyorlar. Ayrıca zeytinyağı tüketimi daha sağlıklı bir sindirim süreci desteklemektedir.

Zeytinyağı Limon Karışımının Faydaları

Zeytinyağının limonla birleştirilmesi, safra kesesi sağlığı ve diğer yaşam fonksiyonlarının desteklenmesi için yardımcı olur. Diğer yandan bu yöntem vücudunun kabızlıktan kurtulmasına yardımcı olan bir süreçtir. Sabahları zeytinyağı içmek vücudu kötü beslenme alışkanlıklarından arındırmaya da yardımcı olur. Bazen çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle sabahları güne mide bulantısı ve halsizlikle başlarız işte bu noktada limon suyu ve zeytin yağı karışımı ihtiyacınız olan en önemli doğal ilaçtır. Vücudun, bir detoksa yani temizlenmeye ihtiyacı olduğunu göstere bazı işaretler vardır. Bunun işaretlerden bazıları baş ağrısı, daha yavaş sindirim, kabızlık ve ağız kuruluğunu gibi belirtilerdir. Detoks Yapmak Zararlı mıdır Faydalı mıdır? Detoksun yan etkileri nelerdir? başlıklı makalemizde detoksların çeşitli zararlarından da bahsetmiştik. İşte bu noktada zararlı detoks yöntemlerini denemektense limonlu zeytinyağı karışımını kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı İçmenin Saça ve Cilde Faydaları

Zeytinyağı, cilt ve saç bakımı için harika bir araçtır. Günde içilen küçük bir miktar zeytinyağının saç büyümesini artırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Zeytinyağında bulunan D vitamini ve E vitamini içeriği kuru cildi nemlendirmeye yardımcı olabilir. Cildi kozmetik olarak iyileştirmeye yardımcı olurken, aynı zamanda cilt kanserini önlemeye de yardımcı olabilir. Zeytinyağının antioksidan özellikleri sayesinde ciltte güneşten gelen ışınların oksitlenmesini önler. Araştırmalar, zeytinyağı içmenin yaygın olduğu Akdeniz bölgesinde, her 100.000 kişiden sadece üçünde cilt kanseri olduğunu gösteriyor.

Günde Ne Kadar Zeytinyağı İçilmeli?

Her şey gibi, kararında davranmak önemli bir anahtardır. Neyse ki, vücudunuzun daha verimli çalışmasına ve bir dizi hastalıkla savaşmasına yardımcı olmak için günde yalnızca çok az miktarda sızma zeytinyağı içmeniz yeterlidir. Alzheimer, kalp hastalığı, felç ve çeşitli kanser türlerinin önlenmesi için küçük bir miktar zeytinyağı yani bir günde bir kez bir kahve fincanının dörtte biri kadar içilmesi yeterlidir. Tüm iyileştirici ve faydaları etkileri nedeniyle, eski Yunanlılar tarafından sıvı altın olarak adlandırılmasına şaşmamalı!

Zeytinyağı İçmek Kilo Verdirir mi?

Zeytinyağı içmek kilo verdirirmi sorusunu yukarıda biraz yanıtladık ancak zeytin yağı ile zayıflamak elbette tek başına mümkün ve sağlıklı değildir. Günde belirtilen miktarda tüketmek kaydıyla ve diyetisyen tarafından önerilen bir diyet programı ile kullanıldığında hem faydalı hem de zayıflamaya yardımcı bir faktördür zeytinyağı içmek.

Kaynak: https://www.theolivetap.com/blog/why-you-should-try-drinking-olive-oil-/