X

Yüzdeki Sivilce Çukurları Nasıl Geçer (Doğal ve Bitkisel Öneriler)

Yüzdeki sivilce çukurları nasıl geçer konusunda yaptığımız araştırmalar neticesinde elde ettiğimiz bilgileri sizler için derleyip özetledik. Dilerseniz sivilce çukurları nasıl oluşur sorusunu cevaplayarak başlayalım. Sivilce, genellikle yüzde siyah, beyaz veya kırmızı lekelere neden olan yaygın bir cilt problemidir. Sivilcesi olan kişilerin çoğu gençtir ancak bazı yaşlı insanlar da sivilceden olumsuz şekilde etkilenir.

Her on gençten sekizinde bulunan sivilce problemi genelde geçicidir. Bazı sivilceler ise ergenlik sivilcesinden çok daha farklıdır ve uzun süre cilt yüzeyinde kalır. Bu sivilcelerin deri üzerinden tamamen temizlenmesi durumunda dahi çukurlar kalabilir. Yüzdeki sivilce çukurları nasıl geçer diye soranlar bu problemden muzdarip olan kişilerdir. Sivilce izlerinden etkili bir şekilde kurtulmadan önce, hangi tedavilerin cildiniz için en uygun olduğunu belirlemelisiniz.

Yüzdeki Sivilce Çukurları İçin İlk Önlem: Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

İnsanlar genellikle sivilce izlerinden, büyütme teknikleri, cilt iğnesi, lazer yenileme ile kurtulurlar. Yüzdeki sivilce çukurları nasıl geçer diye soranların tercih ettiği bir diğer yöntemse silikon jel uygulaması, cilt iğnesi veya cerrahi revizyon gerektirebilir. Cilt tipine bakılmaksızın, sivilce izinin önlenmesi anahtarıdır.

Sivilceye meyilli bir cilde sahip olsanız veya ara sıra sivilceyi patlatma durumuyla başa çıksanız, dahi sivilceden kurtulamayabilirsiniz. Akne izlerinin görünümünü hafifletmek ve gelecekteki sivilce izlerinden kaçınmak için yollar arıyorsanız, cildinizi pürüzsüz ve temiz tutmak için yüzünüzü normalden daha fazla yıkamayın. Yüzünü günde iki kez yıkamak çoğu insan için normaldir. Kimyasallardan da kaçınmanız gerekebilir. Yalnız ılık su yeterlidir.

Yüzdeki Sivilce Çukurları Nasıl Geçer Derken Daha Kötüye Gitmesin

Sivilceden etkilenen cildi yıkarken sert fırçalama yapmayın. Yüzdeki sivilce çukurları nasıl geçer diye soranlar aşındırıcı sabunlar, granül içeren temizleyiciler, büzücü maddeler veya peeling maddelerinden uzak durmalıdır. Genellikle profesyonel bir destek kendi başınıza uygulayacağınız tedaviden daha iyidir. Peeling gibi cilt soyucu işlemler doktor tavsiyesi veya gözetiminde yapılmalıdır. Çukurların düzleşip, deri altından yeni cildin çıkması için ilaç reçete edilebildiği gibi lazerle soyma yöntemleri de kullanılabilir. Hangi yöntemin cildiniz için iyi olacağına doktorunuz karar vermelidir.

Sitemizde sivilcelere karşı doğal tedavi yöntemlerinin anlatıldığı Sivilce Nasıl Geçer Bitkisel Doğal Yöntem İbrahim Saraçoğlu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Wikide akne ve sivilce: https://tr.wikipedia.org/wiki/Akne