Yatarken Elma Yemenin Faydaları Nelerdir?

Yatarken elma yemenin faydaları oldukça merak edilmektedir. İşte bu yazımızda yatmadan önce elma tüketmek neye iyi gelir öğreneceksiniz.

Yatarken Elma Yemenin Faydaları Nelerdir? Gece yatmadan önce elma yemek hangi hastalıklara iyi gelir ve ne gibi faydalar sağlar?Yatarken Elma Yemenin Faydaları Nelerdir? Gece yatmadan önce elma yemek hangi hastalıklara iyi gelir ve ne gibi faydalar sağlar?
Yatarken Elma Yemenin Faydaları Nelerdir? Gece yatmadan önce elma yemek hangi hastalıklara iyi gelir ve ne gibi faydalar sağlar?

Günler kısaldıkça, herkesin aklına gelen bir konu var - uyku. Sirkadiyen ritimlerimizin mevsimlere göre değişmesi doğaldır ancak rutinlerimizi değiştirmek her zaman o kadar kolay değildir. Sonuç olarak, uyumak için mücadele ediyoruz ve gün içinde daha yorgun hissediyoruz. Çözüm, yatmadan önce sağlık bir atıştırmalıktır.

Ayrıca okuyunuz: Elma Sirkesinin Faydaları Zararları

Yatarken Elma Yemenin Faydaları

İyi bir gece uykusu almak istiyorsanız, yatmadan önce atıştırmalık fikrinin değişmesi gerekir. İnsanların birçoğu yatmadan önce yemek yemekten çekinir. Ancak araştırmalar yatağa aç girmenin huzursuzluğa ve hatta kabuslara neden olabileceğini buldu. Yatmadan önce atıştırmalıklar, başınızı yastığa koymadan dört saat önce yenmelidir. Bu, vücudunuza yiyecekleri sindirmesi ve faydalı besinleri salması için zaman verir. Ancak yiyeceklerden doğal olarak aldığınız enerji patlamasını da atlatır.

Yatarken elma yemenin faydaları oldukça dikkat çekicidir. Bu nedenle elma, birçok nedenden dolayı akşam atıştırması olarak harika bir seçenektir. İlk olarak, gecenin herhangi bir açlık hissetmenizi önleyecek büyük bir lif kaynağıdır. Lif ayrıca sindirim için harikadır ve bağırsaklarda suyun tutulmasına yardımcı olur.

Ayrıca okuyunuz: Elma Sirkesi Nedir, Nasıl Seçilir ve Nasıl Yapılır?

İkincisi, elma uykuyu destekleyen vitaminler içerir. Elmalar, her ikisi de uykuya yardımcı olan iyi bir potasyum ve b6 vitamini kaynağıdır. Ayrıca elmalar, büyük elma başına yaklaşık 10 mg ile harika bir c vitamini kaynağıdır. C vitamini, kan şekerinizi yönetmeye, kan basıncınızı düşürmeye ve hatta nefesinizi iyileştirmeye yardımcı olduğu için daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Elmalar ayrıca polifenoller içerir. Bu antioksidanlar ayrıca, gecenin ortasında sizi uyandırabilecek enerji artışları yaşamamanız için sabit bir kan şekeri seviyesinin korunmasına da yardımcı olur. Bu nedenle yatmadan önce elma yemenin yararları göz önünde bulundurulmalıdır.

Ve son olarak, elma, her zamanki gece atıştırmalıklarından daha iyidir. Karmaşık karbonhidratlar ve yağ içeren yiyecekler (patates cipsi veya kurabiye gibi), uykuya dalmayı ve uykuda kalmayı zorlaştırabilecek büyük enerji artışlarına neden olur. Ayrıca, yakın tarihli bir araştırma, yatmadan önce çikolata yiyen 10 kişiden 7'sinin kâbus görmeye daha yatkın olduğunu buldu.

Ayrıca okuyunuz: Elma Sirkesinin Saça Faydaları Zararları

Gece Yatmadan Önce Elma Yemek

Akşam elmanızın gevşeme özelliklerini gerçekten artırmak istiyorsanız, badem yağı, peynir veya yoğurt gibi uykuyu teşvik eden diğer yiyecekler ve hatta bir fincan papatya çayı ile birleştirin. Elmayı kabuğuyla birlikte taze yemeye dikkat edin çünkü bahsedilen faydaların çoğu buradadır.

Sabahları kendinizi hala biraz uyuşuk hissediyorsanız unutmayın, elma enerjinizi artırmak ve güne güçlü başlamak için harika bir seçenektir.

Yatmadan önce ve kahvaltıda bir elma yediğinizde, bu kısa kış günlerinin etkilerini kolay atlatacaksınız. Ayrıca Elmanın Faydaları ve Elmanın Zararları konulu makalemizi de okumanız yararlı olacaktır.

Ayrıca okuyunuz: Hamilelikte Nar Yemek Düşük Yapar mı?