Zalecenia dla użytkowników płci męskiej i żeńskiej do cięcia włosów w domu

Cięcie włosów w domu jest jednym z najczęściej wyszukiwanych przez mężczyzn i kobiet w ostatnim czasie. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jak ścinać włosy w domu w tym okresie, kiedy fryzjerzy są zamknięte. Ponieważ obcinanie włosów nie jest tak proste, jak się wydaje. Dlatego, zanim zaczniesz ścinać włosy i być może nie w procesie, wskazówki, o których należy pamiętać, są zawarte w naszym artykule.

Informacje dla mężczyzn i kobiet użytkowników hair cutting w domu

Cięcie włosów w domu jest warunkiem, który należy unikać, jeśli to możliwe dla mężczyzn i kobiet. Trudno jest uzyskać z tyłu włosów i wyrównać ramę twarzy. Zamiast tego, najpierw spróbuj nadać sobie styl i kształt bez obcinania włosów. Jednak nawet po rozpoczęciu przycinania, trzeba znaleźć odpowiednie narzędzia. Podczas prostowania włosów, będziesz chciał grzebień z szerokimi zębami. Otwórz nożyczki pionowo i zrobić małe ukośne cięcia zamiast prostego cięcia.

Rzeczy do rozważenia w fryzury w domu

 • Dla dłuższych włosów, obciąć włosy w środku i kontynuować przez cięcie i pomiaru go stopniowo od końcach.
 • Obcięcie krótkich włosów jest znacznie trudniejsze, zwłaszcza u mężczyzn, potrzeba dużo umiejętności, aby wyrównać rogi po bokach, szyi i głowie. W tym celu należy albo użyć maszyny z wysokiej jakości grzebieniem, albo wziąć ją nożyczkami stopniowo. Tutaj, podczas korzystania z maszyny do cięcia krótkich włosów, należy ją stopniowo ciąć, zaczynając od największego grzebienia.
 • W przypadku golenia szyi włosy w okolicy karku należy podnieść do góry, wyczyścić maszyną lub maszynką do golenia, a następnie włosy w tym obszarze powinny być starannie wyrównane za pomocą nożyczek.
 • Należy zauważyć, że po obcięciu jednej części włosów, inne sekcje powinny być odpowiednio wyrównane.
 • Przed cięciem włosów podziel obszary, które należy pokroić w sekcje. Na przykład fronty można podzielić na jedną sekcję, boki można podzielić na dwie oddzielne sekcje, tylną, środkową prawą i lewą, w zależności od rodzaju włosów. W ten sposób każda sekcja może być łatwiej i równomiernie ścięta zgodnie z innymi sekcjami.
 • Pamiętaj, aby wysuszyć włosy, zanim zaczniesz cięcia grzywka. Ważne jest, aby wyciąć grzywkę w suchych włosach. Jeśli tniesz grzywkę w mokrych włosach, spowoduje to cięcie krótsze niż żądana długość.
 • Nic nie powoduje, że fryzura jest bardziej zła niż używanie niewłaściwych narzędzi. Użyj najcieńszych nożyczek, które możesz znaleźć, aby kontrolować ilość włosów, które obcięty. Ważne jest również, aby prawidłowo kształtować włosy i zrobić dobry czek przed zakończeniem cięcia. Jeśli chcesz, Przedłużenie włosów z Rosemary Grass: Czy Rosemary Weed Oil Cure Grow Hair? można również przeczytać artykuł pt.

Źródła

Estimate Cost : 0 TL

Time Needed : 50 minutes

Evde Saç Kesmek

 1. Saçlarınızı Hafifçe Islatın

  Saçlarınızı bir sprey yardımıyla hafifçe ıslatarak vermek istediğiniz şekle göre tarayın.

 2. Saçlarınızı Bölümlere Ayırın

  Saçınızı vermek istediğiniz şekle göre taradıktan sonra ona uygun biçimde saçınızı 6 veya 7 bölüme ayırın. Örneğin kafanın yanları birer bölüm, kakül kısmı bir bölüm, tepe kısmı bir bölüm ve arka kısımda üç bölüm olacak şekilde 7 bölüme ayrıabilirsiniz.

 3. Makas ve Makine Seçimi

  Saçlarınızı kesmeden önce en ince ve en küçük makası temin edin. Makine kullanacaksanız, özellikle kısa saçlarda önce en büyük makine tarağını kullanın, kademeli olarak tarakları küçültün.

 4. Küçük Hareketler Önemli

  Saç kesiminde evde amatör şekilde uygulama yapacaksanız mutlaka ama mutlaka çok küçük parçalar halinde kesim yapmalısınız. Büyük kesim yapmak hataları düzeltmeyi imkansız hale getirir.

 5. Ense Tıraşı ve Kakül Kesimini Sona Bırakın

  Ense tıraşı ve kakül en çok dikkat edilmesi gereken kesimlerdendir. Eğer saçınız ıslakken bu bölgeleri keserseniz istediğinizden daha kötü bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Özellikle kakül kesiminde saçın kesinlikle kuru olması gerekir, ıslak kesilen kakül kesildiğinden daha kısa duracaktır.

Tools
  Materials
  • Küçük ve ince bir makas
  • İhtiyaca göre tıraş makinesi ve tarakları
  • Kalın dişli bir tarak
  • Saçları ıslatmak için sprey