Uyurken Yağ Yaktıran Yiyecekler, Kür ve Uykuda Zayıflatan Karışım

Uyurken yağ yaktıran yiyecekler gece yatarken kilo verip zayıflamanızı sağlayan kür ve karışımlara kaynak oluşturur. Bu yazımızda uykuda zayıflatan kür ve gıdalar hakkındaki detaylara değindik.

Uyurken Yağ Yaktıran Yiyecekler

Hepimiz gece geç saatlerde düzenli yemenin kilo almaya neden olabileceğini biliyoruz. Özellikle ekmek ve pirinç gibi rafine karbonhidrat ve nişasta içeren yiyeceklerin yanı sıra, düşük lifli ve şekeri yüksek olan patates cipsi ve kurabiyeler gibi suçlu ürünler içeren yiyecekler için atıştırma yapıyorsanız bu doğrudur. Elbette, açlığınız için hızlı bir çare olabilirler, ancak dönüştürülmüş bu enerjiyi tamamen kullanmazsanız, bu kaloriler yağ olarak saklanabilir. Yine de, uzmanlar aç yatmamanın sağlık için en iyisi olduğunu söylüyor. Peki, ışıkları kapattıktan sonra karnınız guruldamaya başladığında ne yapmalısınız? Süzme peynir protein içeriği fazla ve yağ oranı düşük atıştırmalıklar tüketmeye çalışın.

Uykuda Zayıflatan Kür

Uyurken zayıflatan kür ve yağ yaktıran besinler üzerine yapılan bir araştırmada, uykudan yaklaşık 30 dakika kadar evvel 30 gram protein yemenin metabolizma üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini bulundu. Yapılan bu çalışma aktif yirmili yaştaki kadınları içermesine rağmen uyurken yağ yaktıran besinler açısından olumlu bir sonuç olarak görülebilir.

Uyurken Yağ Yaktıran Yiyecekler ve Uykuda Zayıflatan Kürler

Uyurken kilo verip yağ yakımını sağlamak için gece boyunca doygunluğu korumaya yardım etmesi açısından uykudan 30 dakika önce tavuk, sığır eti, haşlanmış yumurta veya küçük bir avuç badem gibi dilimlenmiş yağsız proteinleri yemeyi deneyin. Bu gıdalar ayrıca metabolizma için gereken enerjiyi sağlayacak ve böylece kilo verme çabalarınızı artıracaktır.

Uyurken Yağ Yaktıran Atıştırmalıklar

Badem veya ceviz yiyebileceğiniz en sağlıklı atıştırmalıklardan bazılarıdır ve özellikle laktoz intoleransı olan, vegan olan veya süt tüketimi sakıncalı insanlar için iyi öneriler olabilir. Sert kabuklu yemişler genellikle iyi yağların yanı sıra iyi bir protein kaynağı ve E vitamini, selenyum ve magnezyum gibi besin maddelerinden bolca içerir. Kalorileri çabucak artırabileceğinden, onları dikkatli bir şekilde yemeyi unutmayın yani, her gece için sadece bir avuç tüketin.

Uykuda Zayıflamak İçin Protein

Süt ürünleri tüketmeniz sorun değilse yatmadan önce bir dilim peynir yâda bir kâse yoğurt tüketmeniz de yatarken yağ yakmanızı sağlayabilecek protein kaynaklarındandır. Bu küçük ayar biraz etki yaratırken, kilo vermenin gerçek anahtarı fazla kalorileri kesmektir. Sağlıksız atıştırmalıklardan kurtulmak bunun en önemli parçasıdır ve diyetlerdeki iyi planlama kilo vermeye yardımcı olabilir. Yağsız bir protein ve sebzelerden oluşan yemekleri dört ila beş saatte bir olacak şekilde tüketmek, kilo kaybını aktive etmek veya sağlıklı kiloyu korumak için gereken enerjiyi size sağlayacaktır. Planlama yaparak, sağlıksız atıştırmaları ortadan kaldırmak için daha sağlıklı ve lezzetli seçeneklere sahip olduğunuzdan da emin olabilirsiniz. Tabii ki, sağlıklı atıştırmalıklar sadece gece için değil tüm ara öğünler için oldukça değerli ve faydalıdır. Dilerseniz 1000 Kalorilik Diyet Zayıflatır Mı? Günde 1.000 Kalori Almak Zararlı mıdır? ve Kamkat zayıflatırmı? Kamkat Yiyerek Kilo Vermenin Faydaları Zararları başlıklı makaleleri de okuyabilirsiniz.

Kaynak