Jakie są szkody, skutki uboczne i leki, które tymianek herbata współdziała z?

Pytanie, jakie są szkodliwości herbaty tymiankowej, nie przychodzi mi do głowy, ponieważ jest to przydatna roślina. Jednak, herbata tymiankowa ma również różne szkodliwe skutki uboczne w zależności od stanu zdrowia, ilość użytkowania i kształt. W tym artykule wspomnieliśmy o możliwych negatywnych skutkach herbaty tymiankowej, która jest stosowana w wielu obszarach, takich jak nieświeży oddech, kolka, ból gardła, zapalenie migdałków i infekcje ucha.

Jakie są harmy tymianku herbaty?

Szkodliwość herbaty tymiankowej zależy od kilku czynników, o czym wspominaliśmy we wstępie. Czasami wywołuje przewlekłe zaburzenie, czasami powoduje alergie, a czasami współdziała z lekami stosowanymi. Jeśli chcesz, rozważmy te szkodliwe skutki w nagłówkach.

O możliwych skutków ubocznych tymianku Herbaty

Herbata tymiankowa jest uważana za bezpieczną, gdy jest spożywana w normalnych ilościach. Herbata tymiankowa nie powoduje żadnych skutków ubocznych, gdy doustnie przez krótki okres czasu. Ale w rzadkich przypadkach może powodować dyskomfort układu pokarmowego, ból głowy lub zawroty głowy u niektórych osób. Herbata tymiankowa, woda lub olej jest również ogólnie uważane za nieszkodliwe, gdy stosowane na skórę. U niektórych osób z wrażliwą skórą, nakładanie oleju tymiankowego na skórę może powodować podrażnienie. Nie ma wystarczających informacji, aby wiedzieć, czy jest to bezpieczne do podjęcia oleju tymiankowego doustnie w dużych dawkach, w przeciwieństwie do herbaty tymianku.

Czy dzieci mogą pić herbatę tymiankową?

Herbata tymiankowa jest uważana za bezpieczną, gdy jest spożywana przez dzieci w małych ilościach. Tymianek nie powoduje żadnej szkody, gdy jest stosowany jako lek przez krótki czas, ale nie należy go przesadzać. Nie ma pewności, czy inne produkty uzyskane z tymianku zamiast herbaty tymiankowej mogą być używane przez dzieci.

Czy to szkodliwe, aby pić herbatę tymianku podczas karmienia piersią i ciąży?

Uważa się, że bezpieczne jest spożywanie herbaty tymiankowej w małych ilościach w czasie ciąży i laktacji. Jednak, nie wiadomo, czy jest to bezpieczne stosowanie herbaty tymianku w nadmiernych ilościach. Unikaj picia nadmiernej ilości herbaty tymiankowej w czasie ciąży i podczas karmienia piersią na wszelki wypadek.

Harms of Thyme Tea

Możliwe działania niepożądane i szkody z tymianku obejmują:

  • Alergia na tymianek i podobne rośliny: Ludzie, którzy są uczuleni na tymianek lub inne rodzaje Lamiaceae mogą być również uczuleni na herbatę tymianku.
  • Zaburzenia krzepnięcia: Herbata tymiankowa może spowolnić krzepnięcie krwi. Picie herbaty tymiankowej może zwiększyć ryzyko krwawienia, zwłaszcza w dużych ilościach.
  • W chorób wrażliwych na hormony, takich jak rak piersi, endometrioza, rak jajnika, rak macicy, lub mięśniaki macicy: Herbata tymiankowa może zakłócić równowagę hormonalną, działając jako hormon estrogenowy w organizmie. Jeśli masz zaburzenia związane z hormonami, picie herbaty tymianku może być niebezpieczne dla Ciebie. Dlatego ważne jest, aby unikać picia nadmiernej ilości herbaty tymiankowej w czasie ciąży i laktacji.
  • Chirurgia: Herbata tymiankowa może zmniejszyć szybkość krzepnięcia krwi. Dlatego istnieją pewne opinie, że może to zwiększyć prawdopodobieństwo krwawienia podczas i po interwencji chirurgicznej. Przestań używać herbaty tymiankowej co najmniej 2 tygodnie przed zaplanowaną operacją.

Jakie są szkody herbaty tymianku, które mogą wystąpić w wyniku interakcji leków?

Leki, które spowalniają krzepnięcie krwi (leki przeciwzakrzepowe / przeciwpłytkowe) oddziałują z herbatą tymianku. Herbata tymiankowa może spowolnić krzepnięcie krwi. Dlatego spożywanie herbaty tymiankowej wraz z lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi stanowi duże ryzyko.

Niektóre leki, które spowalniają krzepnięcie krwi obejmują kloidogrel (Plavix), aspiryna, ibuprofen (Advil), diklofenak (Voltaren, Cataflam, inne), Motrin, naproksen (Anaprox, Naprosyn, inne), enoksaparyna (Lovenox), dalteparin (Fragmin), heparyna, warfaryna (Coumadin).

Ile tymianku można pić dziennie?

Odpowiednia dawka herbaty tymiankowej zależy od wielu warunków, takich jak wiek, choroby i styl życia. W tej chwili nie ma badań naukowych, które można powiedzieć odpowiednią ilość na herbatę tymianku. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem przed piciem herbaty tymiankowej. Jeśli nie masz takich udogodnień, możesz monitorować swoje zdrowie, pijąc nie więcej niż dwie filiżanki herbaty tymiankowej dziennie i przestać pić herbatę tymiankową, gdy zobaczysz możliwe szkodliwe skutki. Korzyści z Cemen Tea If You Wish: Co to jest Cemen Weed Tea Dobre dla? i korzyści z kminku herbata szkodzi i jak przygotować herbatę kminku? można również przeczytać artykuły zatytułowane "

Jakie są szkody i skutki uboczne tymianku?

Możliwe skutki uboczne i szkody tesym herbaty są następujące:- Ból głowy,- Zawr
oty głowy,- Za
burzenia trawie
nia,- Zaburzenia ró
wnowagi hormonalnej,- Po
datność na krwawienie,-
Alergia,-
Interakcja z lekami rozrzedzenie krwi.

Źródła