Jaké jsou škody, vedlejší účinky a léky, se kterými tymiánový čaj interaguje?

Otázka, jaké jsou škody na tymiánovém čaji, mě nepřijde na mysl, protože je to užitečná rostlina. Tymiánový čaj má však také různé škodlivé vedlejší účinky podle zdravotního stavu, množství použití a tvaru. V tomto článku jsme konkrétně zmínili možné negativní účinky tymiánového čaje, který se používá v mnoha oblastech, jako je špatný dech, kolika, bolest v krku, tonzilitida a ušní infekce.

Jaké jsou škody tymiánového čaje?

Škody na tymiánovém čaji závisí na několika faktorech, jak jsme zmínili v úvodu. Někdy spouští chronickou poruchu, někdy způsobuje alergie a někdy interaguje s použitými léky. Pokud si přejete, podívejme se na tyto škodlivé účinky v nadpisech.

O možných vedlejších účincích tymiánového čaje

Tymiánový čaj se považuje za bezpečný při konzumaci v normálním množství. Tymiánový čaj nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, pokud se užívá orálně po krátkou dobu. Ale ve vzácných případech může u některých lidí způsobit nepohodlí trávicího systému, bolest hlavy nebo závratě. Tymiánový čaj, voda nebo olej jsou také obecně považovány za neškodné při aplikaci na kůži. U některých lidí s citlivou pokožkou může nanesení tymiánového oleje na pokožku způsobit podráždění. Není dostatek informací, abychom věděli, zda je bezpečné brát tymiánový olej orálně ve vysokých dávkách, na rozdíl od tymiánového čaje.

Mohou děti pít tymiánový čaj?

Tymiánový čaj je považován za bezpečný, pokud je konzumován dětmi v malém množství. Tymián nezpůsobuje žádnou škodu, když se používá jako lék po krátkou dobu, ale neměl by být přehnaný. Neexistuje žádná jistota, zda děti mohou používat jiné produkty získané z tymiánu namísto tymiánového čaje.

Je škodlivé pít tymiánový čaj během kojení a těhotenství?

Je považováno za bezpečné konzumovat tymiánový čaj v malých množstvích během těhotenství a laktace. Není však známo, zda je bezpečné používat tymiánový čaj v nadměrném množství. Vyhněte se pití nadměrného množství tymiánového čaje během těhotenství a během kojení jen pro případ.

Poškození tymiánového čaje

Možné vedlejší účinky a poškození tymiánového čaje zahrnují:

  • Alergie na tymián a podobné rostliny: Lidé, kteří jsou alergičtí na tymián nebo jiné typy lamiaceae, mohou být také alergičtí na tymiánový čaj.
  • Poruchy krvácení: Tymiánový čaj může zpomalit srážlivost krve. Pití tymiánového čaje může zvýšit riziko krvácení, zejména ve velkém množství.
  • U onemocnění citlivých na hormony, jako je rakovina prsu, endometrióza, rakovina vaječníků, rakovina dělohy nebo děložní myomy: Tymiánový čaj může narušit hormonální rovnováhu tím, že působí jako estrogenní hormon v těle. Pokud máte poruchu související s hormony, pití tymiánového čaje může být pro vás nebezpečné. Proto je nezbytné vyhnout se pití nadměrného množství tymiánového čaje během těhotenství a laktace.
  • Chirurgie: Tymiánový čaj může snížit rychlost srážlivosti krve. Proto existují některé názory, že může zvýšit pravděpodobnost krvácení během a po chirurgickém zákroku. Přestaňte používat tymiánový čaj nejméně 2 týdny před plánovanou operací.

Jaké jsou škody tymiánového čaje, které se mohou vyskytnout v důsledku lékových interakcí?

Léky, které zpomalují srážlivost krve (antikoagulační / antiplateletové léky), interagují s tymiánovým čajem. Tymiánový čaj může zpomalit srážlivost krve. Proto konzumace tymiánového čaje spolu s léky, které snižují srážlivost krve, představuje velké riziko.

Některé léky, které zpomalují srážlivost krve patří souostřice (Plavix), aspirin, ibuprofen (Advil), diklofenak (Voltaren, Cataflam, jiné), Motrin, naproxen (Anaprox, Naprosyn, jiné), enoxaparin (Lovenox), dalteparin (Fragmin), heparin, warfarin (Coumadin).

Kolik tymiánového čaje lze vypít denně?

Vhodná dávka tymiánového čaje závisí na mnoha podmínkách, jako je věk, nemoci a životní styl. V současné době neexistuje žádná vědecká studie, která by řekla vhodné množství pro tymiánový čaj. Proto stojí za to po konzultaci se svým lékařem před pitím tymiánového čaje. Pokud takové zařízení nemáte, můžete sledovat své zdraví pitím ne více než dvou šálků tymiánového čaje denně a přestat pít tymiánový čaj, když uvidíte možné škodlivé účinky. Výhody čaje Cemen Pokud si přejete: K čemu je cemenový čaj dobrý? a výhody cumin čaj škody a jak připravit kmín čaj? můžete si také přečíst články s názvem "

Jaké jsou škody a vedlejší účinky tymiánového čaje?

Možné vedlejší účinky a poškození tymiánového čaje jsou následující: – Bo
lest hlavy,-
Závratě,- Zaží
vací problém,- Hor
monální nerovnováha,-
Náchylnost ke krvácen
í,- Alerg
ie,- Interakce s léky na ředění krve.

Zdroj