Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi Kürü ve İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Tırnak mantarı bitkisel tedavi yöntemleri ile iyileşir mi? Tırnak mantarının tedavisinde kullanılabilecek doğal teknikler nelerdir gibi soruları bu yazımızda başlıklar halinde açıklamaya çalıştık, bu kapsamda İbrahim Saraçoğlu gibi bitki bilimi üzerinde uzmanlaşmış kişilerin görüş ve önerilerinden de faydalandık.

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Tırnak mantarı özellikle ayak tırnaklarda görülen bir durumdur. Kapalı ayakkabı içerisinde uzun kalmaya ya da ayak tırnaklarına yeterli bakım yapılmadığında tırnak mantarı oluşur. Tırnak mantarı diğer tırnaklara da bulaşabilir. Bu nedenle bakım yapılırken kullanılan aletlerin muhakkak sterilize edilmesi gerekmektedir. Bu mantarın giderilmesi için çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Bitkisel çözüm arayan kişiler için Saraçoğlu tırnak mantarı kürü tarifi bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu ve Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi Kürü

Tırnak mantarı tedavisi İbrahim saraçoğlu çeşitli bitkisel önerilerde bulunmaktadır. Evde mantar tedavisi için ilk olarak ayakların yıkanıp kurulanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ayakların her zaman temiz tutulması ve çorapların sık sık değiştirilmesi önerilmektedir. Tırnak mantarı olan tırnağın diğerlerine bu mantarı bulaştırmaması için farklı bir tırnak makası ile kesilmesi gerekmektedir. Tırnakların düzenli olarak uzatılmadan kesilmesi de mantar oluşumunu engellemektedir.

Tırnak Mantarı Bitkisel Çözüm

Bitkisel çözüm arayan kişiler için 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 tatlı kaşığı limonu plastik bir kabın içerisinde karıştırarak mantar olan tırnağa sürerek yarım saat bekletin. Bu macun kıvamındaki karışımı sürdükten sonra hava almaması için üzerine peçete ya da pamukla iyice sarabilirsiniz. Tırnak mantarı bitkisel tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise elma sirkesini direk olarak pamuk yardımıyla mantar olan tırnağa sürmektir.

Sirkenin mikropları kırma özelliği sayesinde tırnağın üzerine bulunan mantar zamanda deforme olarak tamamen ortadan kalkmaktadır. İçerisinde ısırgan otu bulunan ayak ve tırnak kremleri de bitkisel çözüm olarak tırnak mantarı için önerilmektedir. Doğal bitkilerden mikrop öldürücü özelliği bulunan bitkiler mantar ve ayak dikeni gibi problemler için her zaman çözüm sunmaktadır.

Tırnak Mantarının Oluşmasını Sağlayan Nedenler Nelerdir?

Tırnak mantarı genellikle orta yaşın üstündeki kişilerde görülmektedir. Yaşlılığa bağlı olarak kan akışı da yavaşlamaktadır. Böylelikle tırnakların uzama süreleri de artar. Uzun yıllar boyunca mantar olan bir tırnak yavaş uzamaya başlar. Böylelikle bu mantarın tırnaktan atılma süresi de uzamış olur.

Spor yapmak ve ayakların gün içerisinde ayakkabı içerisinde kalması da ayak mantarı oluşumunu tetiklemektedir. Temiz çorap kullanmamak ya da başkasının ayakkabısını giymek de tırnak mantarı oluşmasına neden olan faktörlerdir.

Wikide tırnak mantarı.