Způsobují škody při konzumaci česneku během těhotenství potrat?

Otázky, jako jsou jaké jsou škody při konzumaci česneku během těhotenství, patří mezi otázky, na které jsou nastávající matky zvědavé. Kolik česneku byste měli jíst během těhotenství? Jaké jsou výhody a vedlejší účinky konzumace česneku během těhotenství? Zkoumali jsme odpovědi na otázky pro vás.

Jaké jsou škody na konzumaci česneku během těhotenství?

Konzumace česneku během těhotenství může mít některé vedlejší účinky, ale jíst česnek ve vašem rozhodnutí a vyváženým způsobem neškodí během těhotenství. Můžete však zaznamenat některé nepříjemné důsledky, zejména pokud konzumujete hodně česneku ve druhém a třetím trimestru těhotenství. Proto byste se určitě měli poradit se svým lékařem o množství česneku, které můžete jíst během těhotenství.

Kolik česneku lze jíst během těhotenství?

Obecně během těhotenství můžete bezpečně jíst dva až čtyři stroužky česneku každý den. To znamená asi 600-1200 mg česnekového extraktu, 0,03-0,12 ml česnekového esenciálního oleje, 5 ml česneku. Můžete také vzít doplňkové pilulky získané z 400 mg česnekového extraktu ne více než třikrát denně. Ale snažte se nepoužívat umělé česnekové pilulky a lahvové česnekové extrakty jen pro případ.

Výhody konzumace česneku během těhotenství

Česnek pro každého má mnoho zdravotních výhod, ale tyto výhody jsou ještě výraznější během těhotenství. Některé výhody česneku pro naše tělo obecně jsou:

  • Česnek snižuje riziko vysokého krevního tlaku. Vysoký krevní tlak nebo preeklampsie je něco, čím trpí jedna z deseti těhotných žen. Konzumací česneku můžete snížit riziko vysokého krevního tlaku a vysokých hladin bílkovin v moči.
  • Jíst česnek může zvýšit hmotnost dítěte. Výzkum ukazuje, že pokud jíte česnek, vaše dítě je mnohem méně pravděpodobné, že se narodí podváhou nebo předčasné, protože neobsahuje česnek ve vaší stravě. Experimenty také ukazují, že extrakt z česneku stimuluje růst placentárních buněk.
  • Česnek má pozitivní vliv na srdeční problémy a hladinu cholesterolu. Alisin nalezený v česneku snižuje hladinu cholesterolu a neumožňuje mu povzrůst nad normy. Působí také jako ředidlo krve, které pomáhá předcházet mrtvici nebo infarktu.
  • Pokud jíte česnek pravidelně, může vás chránit před určitými typy rakoviny, zejména rakovinou tlustého střeva. Konzumace cibule, pažitky a česneku může výrazně snížit riziko rakoviny žaludku a jícnu, potvrdili vědci.
  • Česnek může posílit váš imunitní systém. Je známo, že konzumace česneku může zabránit chřipce, nachlazení a dalším podobným onemocněním. To je obzvláště důležité nejen pro vaše vlastní zdraví, ale také pro zdraví malého dítěte, které roste uvnitř vás.
  • Allicin v česneku vám může pomoci v boji proti bakteriálním infekcím. Mikroelement, který jsme zmínili dříve, má protipísňové vlastnosti allicinu.
  • Jíst česnek může zabránit vypadávání vlasů. Někteří těhotné lidé trpí vypadáváním vlasů během těhotenství. Jestli si chceš chránit vlasy, tak si sněz trochu česneku.

Poškození a vedlejší účinky konzumace česneku během těhotenství

Stejně jako mnoho dobrých věcí v životě, když se konzumuje nadměrně a nevědomě, česnek má škodlivé vedlejší účinky. Jak jsme zmínili výše mezi výhodami česneku, česnek vám může zředět krev. V některých případech to však není dobrá věc. Další věc, kterou byste měli vědět, je, že doplňky česneku mohou reagovat s inzulínem, stejně jako některé antikoagulační léky. Pokud jíte příliš mnoho česneku, riskujete, že narušíte svůj bezbranný trávicí systém. To může vést k žaludečním problémům během těhotenství, což rozhodně není něco, co chcete.

Je škodlivé jíst česnek na prázdný žaludek během těhotenství?

Jednou z otázek o konzumaci česneku během těhotenství je, zda konzumace česneku nalačno bude škodlivá. Při polykání nebo konzumaci česneku nalačno během těhotenství není prokázáno poškození, pokud není příliš. Pokud jste však ohroženi cukrovkou nebo krvácením, omezte konzumaci česneku co nejvíce během těhotenství nebo se poraďte se svým lékařem.

Způsobuje konzumace česneku během těhotenství potrat?

Další běžnou obavou o konzumaci česneku během těhotenství je, zda česnek může způsobit potrat. Česnek to může skutečně udělat, vzhledem k jeho možným vedlejším účinkům. Ale k tomu je nutné konzumovat poměrně velké množství česneku. Proto by bylo nejlogičtější volbou nespotřebovávat více než jeden nebo dva stroužky česneku, aby bylo zdravé těhotenství. Výhody a škody polykání česneku na prázdný žaludek a výhody a škody česneku: Co je dobré pro konzumaci česneku? Můžete si také projděte články s názvem .

Způsobuje česnek potrat?

Jíst malé množství česneku nezvýšuje riziko potratu během těhotenství. Nicméně, jíst nebo polykat více než 3-4 stroužky česneku denně v nadměrném množství může zvýšit riziko potratu.

Mohou těhotné ženy polykat česnek na prázdný žaludek?

Předpokládá se, že polykání česneku na prázdný žaludek denně nezpůsobí žádnou škodu, za předpokladu, že 2-3 zuby nepřekračují česnek během těhotenství. Nicméně, pokud jste ohroženi krvácením nebo máte cukrovku, může být nepohodlné, abyste spolkli česnek během těhotenství.
Jaké jsou škody na konzumaci česneku během těhotenství? Kolik česneku lze jíst během těhotenství. Způsobuje polykání česneku na prázdný žaludek během těhotenství potrat?

Zdroj