Jakie są korzyści z Sody do trądziku? Czy soda oczyszczona jest dobra na trądzik?

Mimo, że korzyści z sody do trądziku nie są dobrze znane, stały się one coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. Zwykle, aby pozbyć się złych zapachów, można zachować sody, sody oczyszczonej lub węglanu w lodówce, dodać go do wypieków do celów fermentacji lub użyć go jako środek do domu na refluks. Ale czy soda trądzikowa ma korzyści?

Jakie są korzyści z Sody do trądziku?

Istnieją różne opinie na temat korzyści płynących z sody do trądziku. Jednak, niestety, nie ma wielu badań naukowych, które badają korzyści z sody, który jest używany jako soda oczyszczona na trądzik, trądzik i podobne problemy. Jednak, Istnieją pewne badania na znaczenie równoważenia pH skóry podczas leczenia trądziku.

Jaki jest wpływ sody na skórę PH?

Skala PH wynosi od zera do 14. Sześć lub sześć wszystko pod spodem jest kwaśne, siedem jest neutralne, a osiem i powyżej są alkaliczne. Zdrowy pH skóry powinno wynosić około 5,5, co oznacza, że jest lekko kwaśne. Twoja skóra jest optymalnie pH staje się najzdrowszym stanem, gdy jest ceniony. Niektórzy eksperci stwierdzili, że alkaliczne regularne stosowanie sody w leczeniu skóry może upośledzać naturalne kwaśne pH skóry, warstwę i powodować podrażnienie są. Jednak, Niektórzy dermatolodzy odkryli, że soda, lub wytłaczanie, może być stosowany w leczeniu trądziku. warto dodać proszek do różnych mieszanek, a nie używać go w pojedynkę myśli, że może być.

Czy Soda mają korzyści dla trądziku dla PH Balance?

Korzyści z sody na trądzik, aby utrzymać równowagę PH Krótka odpowiedź na pytanie, czy może być tak, brzmi tak. Jednak czysta ulga proszek, czyli soda może być trochę trudna dla twojej skóry. Ma bardzo wrażliwą skórę może stać się nadmiernie sucha i przygotować środowisko na zapalenie powinny być bardzo, bardzo ostrożne w jego użyciu. Lub w leczeniu trądziku zamiast sody, kwasów alfa hydroksy (AHA) lub niechemicznych należy stosować miękkie środki czyszczące. Soda jest bardziej dla tłustych rodzajów skóry dobre, ale nawet ci ludzie używają go, aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu skóry go ograniczyć. Jeśli nie masz pewności, jaki dokładnie jest Twój typ skóry, Zawsze dobrze jest skonsultować się z dermatologiem przed użyciem sody.

Ile i jak stosować sodę w leczeniu trądziku?

Według naszych badań na ile i jak używać sody w leczeniu trądziku; Jeśli chcesz spróbować sody oczyszczonej, aby pomóc w problemie trądziku, można zastosować go maksymalnie raz do dwóch razy w tygodniu. Nadużywanie może powodować alkaliczne sody zakłócać kwaśne pH skóry i zniszczenie naturalnych tłuszczów skóry. Pamiętaj, aby nawilżać skórę bardzo dobrze, aby pomóc chronić swoją naturalną barierę. Ważne jest, aby unikać długotrwałego kontaktu ze skórą podczas używania sody oczyszczonej na trądzik, ponieważ może to powodować podrażnienie. Dlatego tylko trądzik powinien być stosowany i nie pozostawiać na dłużej niż kilka minut.

Soda Maska Przepis i zastosowanie na pryszcze

Niewielka ilość do 2 łyżeczek sody z środkiem do mycia twarzy Mieszaj, aż utworzysz pastę w ciepłej wodzie i usuń pryszcze opuszkami palców i masować skórę. Zmierz się z tą techniką nie pozostawiaj go na skórze dłużej niż 10 do 15 minut, jeśli używasz go jako maski. Po obu zastosowaniach natychmiast twarz, aby zapobiec wysychaniu skóry stosować krem nawilżający. Można jednak stosować te metody częściej niż dwa razy w tygodniu Nie powtarzaj tego.

Jakie są szkody stosowania Sody do trądziku?

Niektóre szkodliwe skutki uboczne stosowania sody lub węglanu na trądzik na twarzy i skórze są następujące:

  • Powoduje to, że skóra wysycha nadmiernie.
  • Wczesne wystąpienie zmarszczek Prowadzi.
  • Pogorszenie korzyści trądziku powoduje taką możliwość.
  • Powstawanie blizn i podrażnienie skóry może to spowodować.

Ponieważ soda oczyszczona może wpływać na poziom pH skóry.

Ostatnie słowa o korzyściach płynących z sody do trądziku

Jak widać, stosowanie sody oczyszczonej bezpośrednio na trądzik stanowi zagrożenie dla pogorszenia stanu zdrowia skóry. Ponieważ soda oczyszczona, czyli soda, jest substancją, która wykazuje właściwości alkaliczną, które mogą zakłócić strukturę pH skóry i pozostawić ścianę skóry podatną na zagrożenia. Podczas gdy ostatnie pogłoski, które pojawiły się jak mit powiedzieć, że soda oczyszczona może pomóc zmniejszyć trądzik, dermatolodzy nie polecam go jako metoda leczenia. Można również przeczytać o korzyściach płynących z brytyjskiego węglanu (Gdzie i jak korzystać z węglanu) i Home Natural Mask and Care Recipes for Black Spot and Acne.

Źródło 1, Zasób 2, Zasób 3