Sodalı Ayran Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflamaya Yarar mı?

Sodalı ayran: Soda ve ayran ayrı ayrı faydaları saymakla bitmeyecek içeceklerdendir. Peki soda ayran karışımı nasıl bir fayda sağlar, yoksa zararları var mıdır? Bu yazımızda maden sulu ayranın zayıflamadan, tansiyona kadar nasıl bir etki gösterdiğini ele alacağız.

Sodalı Ayran Nedir Nasıl Yapılır? Kalorisi kaçtır.

Sodalı ayan maden suyu ve ayranın karıştırılmasıyla oluşturulan bir içecektir. Yaz günlerinde ferahlık kazanmak için birebirdir. Peki, ama maden sulu ayran nasıl hazırlanır? İşte sodalı ayran yapımı: Bir su bardağının yarısından biraz fazlasına ayran koyunuz üzerine de marketlerde satılan bildiğiniz sade sodayı ekleyiniz. Soda ayran kalori bakımından diyetler en uygun içeceklerden biridir. Çünkü bir bardak sodalı ayranda yaklaşık olarak 38 kalori vardır.

Sodalı ayranın faydaları nelerdir?

Sodalı ayran zayıflamak için faydalı bir içecektir. Ayrıca içerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde kemiklerden tansiyona kadar birçok fayda sağlar. Yorgunluğu alır ve ferahlatır. Baş ağrılarında hafifletici bir etki gösterir. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olur şişkinlik ve hazımsızlığı giderir. Soda ayran zayıflama konusunda da özellikle göbek yağlarından kurtulmak için etkilidir.

Sodalı Ayran İle Zayıflayanların Yorumları

Sodalı ayran ile zayıflayanların yorumları bizler için doğrulayıcı bir nitelik taşımaktadır. Sizler de soda ayran kullanıp zayıfladıysanız ya da herhangi bir faydasını görmediyseniz lütfen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlerle görüş ve önerilerinizi paylaşınız.

Sodalı ayranın zararları nelerdir?

Sodalı ayranın zararları dikkat edilmediği takdirde sizleri sıkıntıya sokabilir. Özellikle sodanın içerisinde bulunan minerallerin vücuda fazlaca sokulması böbrek ve safra kesesinde taş oluşumuna yol açabilir. Aşırı tüketildiğinde tansiyonun yükselmesine bu nedenle de damar ve kalp problemleri yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle yukarıda verdiğimiz tarifteki miktara göre günde 1 en fazla 2 bardak sodalı ayran tüketmeniz önerilir. Herhangi bir sağlık sorunu hissederseniz soda ayran kullanımını hemen bırakın. Soda ayran karışımın bir diğer etkisi de uyku hali oluşturmasıdır. Bu nedenle yola çıkmadan önce kesinlikle tüketmeyiniz, gece yatmadan önce tüketmekte fayda var.

Hamilelikte Maden Suyu Ayran Karışımı İçilir mi?

Hamilelikte sodalı ayran tüketiminde hiçbir sorun olmadığı alanında uzman doktorlar tarafından dile getirilmektedir. Bir çok yararı içerisinde barındıran soda ayran kürü aşırıya kaçılmadığı sürece zararlı etkilere neden olmaz. Ancak günde bir iki bardaktan fazla içilmesi yüksek tansiyon, safra ve böbrek taşı oluşumuna neden olabileceğinden gebelikte ve normal kullanımda aşırı tüketiminden kaçınılmalıdır.

Rokanın yararları ve zayıflama üzerindeki etkileri nelerdir?

Wikide soda: https://tr.wikipedia.org/wiki/Soda

Wikide ayran: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ayran