Co to jest choroba Skorbuta, Jakie są jej objawy i leczenie (Choroba szkorbutowa)

Choroba Skorbuta jest powszechnie znany jako niedobór witaminy C i został opisany jako choroby morskiej w czasach starożytnych. W przypadkach, gdy niedobór witaminy C osiąga do 3 miesięcy, osoba jest z rozpoznaniem szkorbutu. Konieczne jest zrozumienie, czym jest witamina C, zanim zbada się pytanie, czym jest choroba skorbutt.

Witamina C należy do grup witamin rozpuszczanych w wodzie jest jedyną. Ponieważ nie jest syntetyzowany i przechowywać w organizmie, jest również zużycie energii. Witamina ta, która ma wysoką zawartość antyoksydantów może powodować poważne choroby, jeśli nie są odpowiednio przyjmowane.

Choroba Scorebuta Objawy

Witamina C występuje w tkankach łącznych, takich jak stawy, krew i mięśnie w organizmie odgrywa rolę w produkcji kolagenu. Z brakiem witamin w tych tkankach synteza kolagenu nie jest wykonywana w bezpośredniej proporcji i zaczyna występować choroba wbudce wyników. Choroba objawia się wcześnie z wieloma objawami w tym okresie. Objawy te obejmują; Podskórne siniaki, osłabienie włosów, pogorszenie kształtów kości i mięśni to ich słabość.

W przypadkach, gdy choroba szkorbutu nie jest zauważona lub leczona prawidłowo, objawy te nasilają się. W późniejszych stadiach choroby obserwuje się duszność, niektóre zaburzenia nerwowe i wysoką gorączkę u osoby. W niektórych przypadkach, uns zapobiec wysokiej gorączki może spowodować, że pacjent ma kompetencje.

Trwające dłużej niż 3 miesiące Objawy choroby Skorbuta

W przypadkach, gdy postęp choroby skorbuta przekracza 3 miesiące, u pacjenta zaczynają pojawiać się poważne objawy. Spadek zdrowia zębów jest najważniejszym objawem tego stanu. W związku z tym, gdy pierwszy etap choroby pozostaje w tyle, poważne krwawienie z dziąseł i utrata zębów są widoczne u osoby. Wrażliwość na światło i ślepotę można zaobserwować nawet w późniejszych okresach. To dowodzi, jak ważne jest leczenie choroby szkorbutu.

Metody leczenia chorób Skorbuta

Choroba Skorbuta z prostym badaniem krwi dożylnej można wykryć. Jednak wynik, ale metody stosowanej w leczeniu choroby, przyczyny niedoboru witamin jest przekazywana przez znalezienie. W związku z tym dieta pacjenta jest sprawdzana jako pierwsza. Jest. Jeśli przyczyną choroby jest nieregularne odżywianie, zaleca się stosowanie diety.

Jeśli inny problem powoduje chorobę, a nie dietę, przeprowadza się badanie na ten temat. Zwykle, suplementy witaminowe są podawane pacjentowi, aż witamina C osiągnie wystarczający poziom.

Możesz również przeczytać nasz artykuł o korzyściach płynących z jogurtu miętowego mieszanki cytryny i papryczki chili.

Wynik Wiki: https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0skorb%C3%BCt