Jakie są ziołowe naturalne środki na ból pleców w domu i co jest dobre dla niego?

Ziołowe naturalne rozwiązania bólu pleców w domu mogą być dostarczane z masażami i olejami. Ale to, co jest ważne, to przyczyna bólu pleców. Chociaż nie jest możliwe zastosowanie metody do różnych bólów w domu, bóle i zaćmienia spowodowane przez codzienne szczepy mogą być przekazywane przez masaże olejami roślinnymi. W tym artykule wspomnieliśmy o metodach, które można zastosować w przypadku bólu pleców.

Jakie są ziołowe naturalne środki na ból pleców w domu?

Możesz łatwo znaleźć rozwiązanie bólu pleców dzięki prostym ruchom wysiłkowym, które zastosujesz w domu i masażom olejami roślinnymi. Jednak, należy również pamiętać, że należy zawsze skonsultować się z lekarzem w sprawie trwającego i nieuleczalnej bólu. Ból pleców może być dość frustrujące. Ból pleców, zwany także Lumbago, może wystąpić w dowolnym czasie i miejscu. Ból ten może być wynikiem pewnego uszkodzenia mięśni więzadeł lub pleców. Istnieje jednak kilka naturalnych środków, które mogą pomóc w leczeniu bólu pleców. Oto niektóre z nich:

Naturalne rozwiązania do bólu pleców z olejami roślinnymi w domu

Oleje roślinne są jednym z najbardziej skutecznych źródeł łagodzenia bólu pleców. Lawenda i olejek miętowy są głównymi olejami.

Masaż ból pleców z olejem lawendowym

Olejek lawendowy wykazuje silne właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Właściwości te mogą pomóc złagodzić ból i skurcze mięśni. Do tego potrzebne będą 3-4 krople olejku lawendowego. Wystarczy zastosować olejek lawendowy z masażem na plecach, pod warunkiem, że jest dwa razy dziennie.

Masowanie bólu pleców olejem miętowym

Olejek miętowy ma właściwości kojące i przeciwzapalne. Może to pomóc złagodzić skurcze mięśni. W tej metodzie, która będzie potrzebowała 5-6 kropli oleju z mięty pieprzowej, warto użyć oleju kokosowego z brwi żywności lub oleju migdałowego dla bardziej efektywnego stosowania. Wymieszaj 5-6 kropli oleju miętowego z innym olejem i wmasuj bolesny obszar na plecach. Wystarczy wykonać ten masaż dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Nakładanie oleju rycynowego na ból pleców i dolnej części pleców

Olej rycynowy zawiera związek zwany kwasem risinoleinowym. Kwas ten wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Może to leczyć stan zapalny, który towarzyszy bólowi pleców, a także może przyspieszyć powrót do zdrowia. Do tej aplikacji wystarczy masować łyżkę indyjskiego oleju do bolesnego obszaru dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem.

Masowanie z oliwą z oliwek dobre dla bólu pleców?

Oliwa z oliwek wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Może to pomóc w leczeniu bólu pleców, a także innych bolesnych objawów. Podobnie jak w przypadku innych metod, po prostu masuj łyżkę oliwy z oliwek, rozprowadzając ją pięknie na bolesnym obszarze. Warto zrobić tę aplikację przed pójściem spać w nocy, aby działała do rana. Przydatne będzie również wykonanie tego masażu po raz kolejny w ciągu dnia.

Cemen Grass jest używany do leczenia ziołowego w domu na ból pleców

Trawa Cemen jest rośliną o naturalnych właściwościach przeciwzapalnych. W ten sposób trawa cemen może być stosowana jako naturalny środek do domu w celu złagodzenia bólu w plecach. Do tego trzeba będzie około 1 łyżeczka proszku cemen trawy, filiżankę czasu i trochę miodu zgodnie z twoją prośbą. Zagotuj mleko i dodaj proszek chwastów, możesz również dodać miód piwa, aby go osmaczyć. Picie tej mieszaniny przed snem późno będzie przydatne do łagodzenia bólu w plecach.

Kurkuma dla ziołowego rozwiązania do bólu pleców w domu

Kurkuma zawiera związek o nazwie kurkumina, który ma właściwości przeciwzapalne i uśmierzające ból. Te właściwości kurkumy mogą być również stosowane w leczeniu i łagodzeniu bólu pleców i objawów. Przydatne będzie dodanie 1 łyżeczki kurkumy do gorącego mleka i spożywanie go, pod warunkiem, że pijesz ją dwa razy dziennie, w celu złagodzenia bólu pleców.

Czy lód jest dobry na ból pleców?

Lód ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe na mięśnie. Dlatego mogą pomóc złagodzić ból pleców. Po włożeniu wody do torby i zamrożeniu, nałożenie jej na bolesny obszar przez 15 do 20 minut pomoże złagodzić ból. Wystarczy zrobić tę aplikację 1 lub 2 razy dziennie. Należy jednak uważać podczas aplikacji, ponieważ stosowanie bardzo zimnego może powodować podrażnienie skóry i uszkodzenie.

Jest Ginger używane jako ziołowe rozwiązanie do bólu pleców w domu?

Gingerol jest jednym z aktywnych składników imbiru. Gingerol wykazuje silne działanie przeciwzapalne i uśmierzanie bólu, a to może również pomóc zmniejszyć ból pleców. Do tego potrzebne są wszystkie kawałki imbiru o wielkości 1-2 centymetrów i opcjonalnie trochę miodu z 1 szklanką gorącej wody. Gdy jest gorąco w przegotowanej wodzie, wyrzucić kawałki imbiru i pozostawić do zaparzania przez 5 do 10 minut. Następnie możesz pić dwa razy dziennie, dodając trochę miodu, jeśli chcesz. Jest to bardzo przydatna metoda zmniejszania bólu w plecach.

Czy Basil Leaf dobre dla bólu pleców?

Liście bazylii zawierają kilka ważnych olejów, takich jak eugenol, cytronellol i linalool. Oleje te wykazują właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe i mogą pomóc złagodzić ból pleców. Moczyć 1-2 łyżeczki liści bazylii w 1 filiżance gorącej wody przez 10 minut. Dodaj miód do smaku i spożywać tę herbatę, zanim ostygnie. Jest to wygodne, aby to zrobić 2-3 razy dziennie.

Czy czosnek jest korzystne dla bólu pleców?

Czosnek jest bogatym źródłem selenu i kapsaicyny. Obecność tych związków powoduje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe na czosnek. Mogą one być przydatne w przypadku bólu pleców, gdy są stosowane prawidłowo. Do tej aplikacji potrzebne będzie 8-10 ząbków czosnku i czystego ręcznika. Zmiażdżyć czosnek, tworząc cienką pastę. Pocierać zgnieciony czosnek na bolesnym plecach i przykryć czystym ręcznikiem. Pozostawić na 25-30 minut, a następnie przetrzeć mokrą szmatką. Może być również przydatne do jedzenia 2 lub 3 ząbki czosnku każdego ranka zamiast tej aplikacji. Należy wykonać tę aplikację nie więcej niż dwa razy dziennie. Czosnek, który ma właściwości spalania, może spowodować poważne uszkodzenie skóry, gdy stosowane często lub przechowywane przez długi czas. Korzyści i szkody czosnku dla bardziej szczegółowych informacji: Co jest dobre dla jedzenia czosnku? można również skorzystać z artykułu zatytułowanego "

Czy Gorący prysznic złagodzić ból pleców?

Ciepło z ciepłej wody ma właściwości przeciwbólowe. Dlatego ciepły prysznic może pomóc złagodzić ból pleców, więc ta funkcja pomaga złagodzić ból i stan zapalny. Biorąc ciepły prysznic dwa razy dziennie pomoże zmniejszyć ból pleców trochę.

Rumianek Herbata do leczenia ziołowego w domu na ból pleców

Rumianek ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, a te właściwości mogą pomóc złagodzić ból, obrzęk i stan zapalny. W celu wykonania herbaty rumianku na ból pleców; Potrzebujesz 1 łyżeczki suchego rumianku i 1 szklanki gorącej wody. Namocz suszony rumianek w szklance gorącej wody przez 5-10 minut i dodaj miód do smaku, spożywając tę herbatę, zanim ostygnie. Wystarczy zastosować to 2 razy dziennie.

Czy Aloe Sok Vera przydatne do bólu pleców?

Aloes ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Może to również pomóc w leczeniu bólu pleców. W tym celu wystarczy wypić sok z aloesu w nieco mniej niż pół szklanki. Zaleca się spożywać go raz dziennie, jak przesada może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

Ziołowe leczenie alternatywy dla bólu pleców w domu

Jak widać, istnieją różne techniki, które możemy stosować naturalnie z ziołowych leczy w domu w celu złagodzenia bólu pleców. Jednak, te mogą nie przynieść sukces dla każdego bólu. Ponieważ niektóre bóle pleców mogą być spowodowane różnymi chorobami, nie jest również możliwe, aby odzyskać bez leczenia. Dlatego bardzo ważne jest również poznanie przyczyn bólu pleców.

Jakie są przyczyny bólu pleców?

Uszkodzenie lub uszkodzenie mięśni pleców, więzadeł lub dysków może powodować ból pleców. Najczęstsze przyczyny rozciągniętych mięśni, tkanki łącznej lub skurcze to:

 • Nieprawidłowe usuwanie obiektu
 • Usuwanie ciężkich przedmiotów
 • Zła lub zła postawa
 • Nieodpowiednie łóżko
 • Zaburzenia snu
 • Choroby, takie jak gorączka lub zakażenie, które wpływają na kręgosłup
 • Zapalenie stawów
 • Wiek (osoby starsze są bardziej dotknięte bólem pleców)
 • Seks (kobiety są bardziej podatne na ból pleców niż mężczyźni)
 • Ciąży
 • Palenie
 • Intensywne ćwiczenia fizyczne

Wskazówki, aby zapobiec ból pleców

Aby nie doświadczyć bólu pleców, warto zwrócić uwagę na poniższe wskazówki zapobiegawcze.

 • Unikaj żywności, takich jak cukier, rafinowane zboża, produkty mleczne i czerwone mięso, które mogą powodować stany zapalne i pogorszyć ból pleców.
 • Zwiększ spożycie świeżych owoców i warzyw, ryb, orzechów i jogurtu. Te pokarmy są nie tylko przeciwzapalne, ale także bogate źródła wapnia.
 • Czy joga stanowi i ćwiczenia, takie jak Child's Pose , Gołąb Pose i Triangle Pose, które wymagają, aby rozciągnąć plecy i nogi.
 • Pamiętaj, aby wspierać plecy siedząc lub leżąc przez długi czas.
 • Możesz uzyskać regularne masaże, które mogą być dobre dla bólu pleców.
 • Pij dużo wody, aby utrzymać dyski kręgosłupa fosy i zdrowe.
 • Zmiana pozycji siedzącej i snu może również pomóc w leczeniu bólu pleców.

Jaka jest najlepsza pozycja do spania, aby zapobiec bólowi pleców

Jedną z najważniejszych przyczyn bólu pleców jest zła i niewygodna pozycja snu. Dla prawidłowej pozycji do spania; Podczas snu na plecach poduszek można umieścić pod kolanami, aby podtrzymać kręgosłup. Leżąc na boku, nogi można wyciągnąć do klatki piersiowej, a poduszkę można umieścić między kolanami.

Jaki rodzaj łóżka jest najlepszy, aby złagodzić ból pleców?

Osoby śpiące na plecach potrzebują łóżka o średniej twardości. Tymczasem osoby śpiące obok nich potrzebują nieco bardziej miękkiego łóżka, aby lepiej wyrównać biodra i ramiona. Zwykle dla tych, którzy śpią twarzą w dół, wymagane jest ciaśniejsze łóżko.

Najlepsza pozycja siedząca, aby uniknąć bólu pleców

Osoby zmagające się z bólem pleców mogą zapewnić wsparcie dla pleców, siedząc przez długi czas. Zaleca się umieszczenie całego pleców na poduszce krzesła. Unikaj siedzenia bez wsparcia na krześle lub stolcu, ponieważ rozciąga się z tyłu.

Kiedy ból pleców zaczyna się w czasie ciąży?

Ból pleców można zaobserwować w dowolnym momencie ciąży. Ból pleców występuje częściej w późniejszych stadiach ciąży, zwłaszcza, że dziecko zaczyna rosnąć. W tym celu umieszczenie poduszek między nogami podczas leżenia na boku będzie miało bardzo relaksujący efekt.

Źródła