Sesame zvyšují hladinu cholesterolu? Výhody sezámu na poškození cholesterolu

Otázka, zda sesam zvyšuje cholesterol, je jedním z otazníků v myslích lidí trpících vysokým cholesterolem. Ačkoli se sesamová semena se používají v pečivu a houskách, mohou mít také zdravé výhody pro srdce. Existují však obavy, že může zvýšit cholesterol i výhody.

Sesame zvyšují hladinu cholesterolu?

Zdravotní přínosy sesamových semen jsou již po staletí v poslední době však rostoucí účinek na cholesterol zda ukáže, že to byla také otázka zvědavosti. Většinou v čínské a indické medicíně používá se v některých případech, jako jsou kožní infekce, plešatost a posílení zubního zdraví.

Sesam má také cukrovku, některá střevní onemocnění a vysoké byla také studována z hlediska experimentálních studií v léčbě krevního tlaku. Sezamový na rozdíl od otázky, zda zvyšuje hladinu cholesterolu, některé studie zjistily, že sesame semena také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů předpokládá se, že je toho schopen.

Snižuje sesame cholesterol?

Zkoumání vlivu seamových semen na hladiny tuku v krvi existuje jen málo studií, ale výsledky jsou smíšené. Většina těchto experimentů je vysoká. jedinci s vysokou mírou cholesterolu nebo triglyceridů Zahrnuje. Během těchto studií se práškuje 25 až 50 gramů seamových semen jednou denně jsou předměty Byli tomu vystaveni. Vzhledem k tomu, že sesam má vysoký obsah tuku, mnoho studií Sesamová semena jsou upřednostňována před běžně konzumované kalorie. Takže to není jako další posila, je to základ. sesamová pasta se používá jako jídlo.

V některých studiích může konzumace sesamových semen způsobit cholesterol a triglyceridy neměl významný dopad na úrovně. Ale některé studie zjistily, že konzumace sezámových semen denně cholesterolu mezi 8% a 16% a celkové hladiny cholesterolu v průměru Bylo pozorováno, že se snižuje o 8%. V některých z těchto experimentů, hdl cholesterol a i když existuje mírný pozitivní účinek, pokud jde o triglyceridy nebyl důležitým ukazatelem přesvědčivých důkazů.

Jak sesam ovlivňuje váš cholesterol?

Studie o snížení cholesterolu a vyšší účinky sesamu ukázaly, že obsahují mnoho složek, u nichž bylo prokázáno, že ovlivňují hladinu cholesterolu a triglyceridů, včetně; sesamin je hlavní příčinou kyseliny alfa-linoleové a rozpustné vlákniny. Jak je vidět, sesame semena nezpůsobují zvýšení cholesterolu v jejich rozhodnutí, ale mohou mít také účinek na snížení cholesterolu. Nadužívání však může mít škodlivé důsledky jak z hlediska kalorií, tak z hlediska vedlejších účinků. Pokud si přejete, budou sesame semena konzumována během těhotenství? Můžete si také projděte článek s názvem Výhody a škody se sezámu v těhotenství.

Zdroj