Sarkmış Göğüsler İçin Toparlayıcı Maske Tarifi ve Uygulanışı

Sarkmış göğüsler, kadınları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Annelerin çocuk emzirmesi, ilerleyen yaşla birlikte oluşan sarkmalar gibi birçok nedeni olabilir. Sebep ne olursa olsun değişmeyen bir şey var ki, oda estetik açıdan hoşumuza gitmeyen bir görüntü oluşturmasıdır. Bu durumun psikolojik olarak da kişileri etkilediğini söylersek yalan söylemiş olmayız. Peki, sarkmış göğüslere nasıl çözüm bulabiliriz? İşte bu sorunun cevabını vermek için sizlere muhteşem bir maske tarifi vereceğiz. Bu maske ile toparlanmış ve daha dik göğüslere sahip olacaksınız. Sizleri fazla bekletmeden hemen tarifimize geçelim.

LÜTFEN DİKKAT: Tarifimize geçmeden önce; bu maskenin hamileler ve emziren anneler üzerinde olumsuz etkiler yaratabilecek olması nedeniyle bu kapsamda yer alan kadınların maske uygulamasından uzak durması gerekir.

Sarkmış Göğüsler İçin Toparlayıcı Maske Tarifi

Malzemeler:

l 1 Adet büyük boy patates

 l 1 Adet salatalık

 l 1 Adet yumurta

Hazırlanışı: Öncelikle malzemeleri karıştırmak için uygun bir kap alıyoruz. Daha sonra patatesi ve salatalığı soyuyoruz. Soyduğumuz malzemeleri kabın içerisine rendeliyoruz. Diğer taraftan yumurtanın akını kullanacağımız için yumurtayı sarısından ayırıyoruz. Ayırdığımız yumurta akını da diğer malzemelere ekliyoruz. Bütün malzemeleri elimize bir eldiven geçirip karıştırıyoruz. Tıpkı hamur yoğurur gibi kıvam alana kadar yoğuruyoruz. Karışımımız hazır dilerseniz göğüs toparlayıcı maskemizin uygulamasına geçelim.

Toparlayıcı Maskenin Uygulanışı

Elimize iki adet gazlı ya da pamuklu bez alıyoruz. Karışımımızı da iki parçaya bölüp bezlerin üzerine yerleştiriyoruz. Sarkmış göğüsler için hazırladığımız karışımı bezin üzerine yayıyoruz. Daha sonra, bezin üzerine yaydığımız karışımı bezle birlikte göğüslerimizin üzerine kapatıyoruz. Kapattıktan sonra üzerine eski bir iç çamaşırı giyiyoruz. Göğüslerimizde karışımı 6 saat bekletiyoruz. Süre biraz uzun gelebilir fakat sonuçtan memnun kalacağınız bu karışımın, beklemeye değdiğini göreceksiniz. 6 saatin sonunda göğsünüzü yıkayabilirsiniz. Karışımı aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak temizlemenizde fayda var. Bu maskeyi sarkmış göğüsleriniz için haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda etkisine inanamayacaksınız. Zamanla göğüslerinizin toparlandığını ve sarkmaların daha dik bir hal aldığını göreceksiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Sitemizde bulunan diğer bakım önerilerinden de faydalanmak isterseniz size önerebileceğimiz başlıca makaleler şunlardır:

Cilt Tipine Göre Bakım Nasıl Yapılır? Yağlı, Kuru, Karma

Makyajla Uyumanın Zararları ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Wikide göğüsler: https://tr.wikipedia.org/wiki/Meme