Saç Rengi Açma Doğal Yollarla – Evde Saç Tonunu Açma Yöntemleri

Saç rengi açma doğal yollarla da gerçekleştirilebilen bir tekniktir. Bu yazımızda saç tonunu açmak için evde nelerin kullanılabileceğine dair fikir ve önerileri bulabileceksiniz.

Saç Rengi Açma Doğal Yollarla

Çoğu kadın saçlarının rengini değiştirmek ister fakat saç açıcı ve boyaların saç teline zarar vermesinden kaynaklı bu konuda çekimser kalır. Saç açıcı ve boyaların içerisinde saç teline zarar veren kimyasallar bulunmaktadır. Bu nedende evde saç rengini açma doğal yollarla çeşitli yöntemler vardır. En çok bilinen yöntem ise papatya suyu ve güneştir.

Kurutulmuş papatyayı kaynatarak elde ettiğiniz suyu saçlarınızın her yerine gelecek şekilde sürün. Ardından güneşe çıkıp en az 1 saat bekleyin. Papatya suyu ve güneş saç rengi açma doğal yollarla oldukça başarılı bir işlemdir. Bu işlemi birkaç gün arayla tekrarlayarak istediğiniz saç rengini elde edebilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Doğal Saç Rengi Açma İşlemi

Elma sirkesi herkesin evinde bulunan ve her türlü cilt bakımı, kozmetik ve saç maskelerine faydalıdır. Evde saç rengi açma doğal yollarla denilince akla gelen yöntemlerden biridir. Evde oldukça pratik bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Duş alırken son yıkamanın ardından elma sirkesini tüm saçınıza uygulayın. Ardından çok durulama yapmadan çıkın. Saç renginin açılma hızı bu işlemi düzenli yapmanıza bağlıdır.

Limon İle Daha Parlak ve Açık Renk Saçlar

Bitkisel yöntemlerle saç açma işleminin bilinen bir diğer yöntemi ise limondur. Limon saçın parlaklığını arttırarak saç derisindeki egzama, kepek gibi problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Bunun yanı sıra saç rengini açma özelliği de bulunmaktadır. Sprey şişenin içerisine limonu döküp saçınızın her tarafına gelecek şekilde sıkın. Ardından saçınızı tarayın.

Bu işlemi birkaç defa tekrarladıktan sonra güneşe çıkıp en az 1 saat bekleyin. Limon ile saç açma işlemi saçınızı beslemesi açısından da faydalıdır. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlamanız saç renginizin açıklığını koruyacak aynı zamanda saç derinizi besleyerek çeşitli rahatsızlıklardan koruyacaktır.

Dilerseniz evde saç bakımı ile alakalı Kışın Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Soğuk Havalarda Saçlar Nasıl Korunur ve Saç Dökülmesine Karşı Kına Kürü Tarifi ve Uygulanışı başlıklı makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Wikide saç: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sa%C3%A7