Regl Döneminde Ebegümeci Bitkisi- Ebegümeci Adet Söktürücü müdür?

Regl döneminde ebegümeci bitkisinin kullanım şekli ve faydaları nelerdir. Adet söktürücü olarak ebegümeci kullanmanın zararları var mıdır? Hangi şekilde ve dönemde ebegümeci kullanmak regl ağrılarında rahatlama ve adet söktürücü etki sağlar? Tüm bu sorulara başlıklar altında cevap vermeye çalıştık.

Regl Döneminde Ebegümeci Bitkisi

Regl dönemi olarak da bilinen menstrüasyon döngüsü, kadınların her ay yaşadığı, sancılı bir süreçtir. Ancak her kadın bu sancıyı aynı seviyede deneyimlemez. Hatta bazı kadınlar, regl dönemlerinde hiç sancı çekmediklerini bile söylerler. Esas soru da bu ya! Regl sancılarına bitkisel bir çözüm arıyorsanız artık aramayı bırakabilirsiniz. Çünkü artık çözümünüzün adı ebegümeci.

Adet sancıları, genelde adetin söktürülememesinden kaynaklanan durumlardır. İşte böyle zamanlarda adet söktürücü olarak ebegümecikullanmak sorununuzu çözecektir. Ebegümeci adet döneminde kullanıldığında vücuttan atılması gereken zehirli yumurtaların geçtiği kanalları genişletir. Böylece siz de ağrılarınızdan kurtulursunuz. Çünkü regl kramplarının esas sebebi, yumurtaların geçemeye çalıştıkları damarların gerek soğuktan gerekse başka nedenlerden daralmasıdır.

Ebegümeci Bitkisinin Kullanımının Regl Dönemindeki Faydaları Ne Şekildedir?

Yukarıda da bahsedildiği üzere ebegümeci adet söktürücü olarak kullanılan bir bitkidir. Bunun yanı sıra regl döneminde oluşabilecek iltihaplara da iyi geldiği bilinmektedir. Regl döneminde ishal ve benzeri mide ve bağırsak sorunları yaşayan kişiler de ebegümeci kullanımına başvurabilir. Ayrıca ebegümeci ağrı kesici bir etkiye de sahiptir, yani regl dışındaki dönemlerde de kullanılması yararlıdır.

Regl döneminde ebegümeci kullanılmasının bir diğer yararı ise, ebegümeci bitkisinin insomnia ile savaşmada etkili olmasıdır. İnsomnia, aşırı derecede uykusuzluk veya istense de uyumayı becerememe hastalığıdır. Yani ebegümeci, rahatlatıcı etkisi sayesinde, regl döneminizde geçirdiğiniz o uzun ve uykusuz gecelere son verecektir.

Ebegümecinin Diğer Faydalarına Kısa Bir Bakış

Ebegümeci bitkisinin adet dönemi dışında faydaları maddeler halinde şu şekilde listelenebilir:

  • Saçlarınızın Parlamasını Sağlar.
  • Ebegümeci sayesinde daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilir, saç bakım ürünlerine bir servet harcamaktan kurtulabilirsiniz.
  • Ağız ve Diş Eti Sağlığınızı Korur.
  • Ebegümeci bitkisinin yenmesi, diş ve diş eti sağlığına büyük oranda katkı sağlar ve iltihapları söktürür.
  • Kalp ve Sinir Sistemine İyi Gelir
  • Ebegümeci aynı zamanda kalp ve sinir sistemi sorunlarına da çözüm getirmesi ile tanınır.
  • Çay Olarak Tüketilebilir
  • Fazla içilmesi doğru olmamasına karşın günde bir bardak ebegümeci çayı içmek vücudunuzu temizler.
  • Cilt Temizliğine Yardımcıdır Sağlıklı bir cilde ulaşmanın yolu da ebegümecinden geçmektedir. Kullanımı ile cildiniz daha canlı ve temiz bir görünüme kavuşacaktır.

Dilerseniz adet söktürücü etkiye sahip bitkiler arasında bulunan maydanoz hakkındaki Adet Döneminde Maydanoz Suyu İçmek ve Vajinaya Maydanoz Koymak başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Wikide regl dönemi ve ebegümeci.