Propolis Zeytinyağı Özütü Faydaları : Propolis Çözünür mü Nasıl Çözülür

Propolis zeytinyağı özütü bir çok konuda faydalı, mucizevi bir karşım olarak nitelendirilmektedir. Bu konuda özellikle Natural Therapy propolis zeytinyağı özütü hakkında bir çok soru sorulmuştur.

Bu yazımızda Natural Therapy ürünleri hakkında ve akla gelen diğer sorular olan propolis zeytinyağında çözünür mü? Propolis zeytinyağında nasıl çözülür? Nutral therapy propolis fiyatı nekadardır? Natural Therapy propolis kullananların yorum ve değerlendirmeleri nelerdir? Nutral Therapy eczane ve marketlerde bulunabilir mi? Ve en önemlisi propolis zeytinyağı karışımının faydaları nelerdir gibi konulara değineceğiz.

Propolis Zeytinyağı Özütü Faydaları nelerdir?

Propolis özellikle zeytinyağında çözündüğü taktirde daha etkili olduğu söylenen mucizevi bir gıdadır. Propolis Zeytinyağı Özütü Faydaları kısaca maddeler halinde şöyledir.

 • Kemoterapinin ortaya çıkardığı yan etkileri hafifletir.
 • Bulantı ve kusmaya iyi gelir.
 • Bağışıklık sistemine güç katar.
 • Tümör küçülttüğü yönünde geri dönüşler olduğu söylenmektedir.
 • Kaslarda görülen hastalıklara faydalı olduğu ifade edilmektedir.
 • Romatizma kaynaklı sorunlara iyi geldiği görüşü hakimdir.
 • Enfeksiyonlara karşı antibiyotikten daha etkili olduğu ifade edilmektedir.
 • Öksürük şurupları yerine tercih edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır.

Propolis zeytinyağında çözünür mü?

Propolis zeytinyağında çözünür mü sorusunun cevabı en çok merak edilenlerin başında gelmektedir. Propolisin içeriğindeki faydalı maddelerin ortaya çıkabilmesi için bir madde yardımıyla çözülmesi gerekir. Bu madde genellikle alkol olurken özellikle Prof. Dr. Sibel Silici'nin çalışmaları sayesinde zeytin yağı kullanılarak da bu işlemin gerçekleştirilebileceği anlaşılmıştır.

Propolis zeytinyağı ile çözündüğünde özellikle İslami açıdan kullanımı herhangi bir sakınca doğurmaz. Ancak ürünü alırken mutlaka içeriğinde hangi maddelerin olduğu kontrol edilmelidir. Alkol ve gliserol gibi maddelerin olduğu ürünler alkol içerdiğinden inancınıza göre bu ürünlerden uzak durmanız gerekebilir.

Propolis zeytinyağında nasıl çözülür?

Propolis en iyi şekilde alkol içerisinde çözülebilmektedir. Ancak son dönemlerde yapılan araştırmalar alkol kadar olmasa da zeytin yağında da çözülebildiğini göstermektedir. Propolis Zeytinyağı Özütü oluşturulduğunda %5 civarı çözünme sağlandığı ifade edilmektedir.

Yaptığımız araştırmalarda alkol propolis karışımının çözünmesinin 6 hafta sürdüğü anlaşılmıştır. Diğer yandan özellikle Natural Therapy Propolis Zeytinyağı Özütü oranlamasına da bakıldığında %25 propolis %75 zeytinyağından oluşturğu görülmektedir.

Propolis zeytinyağında nasıl çözülür sorusuna net bir cevap bulamadık. Ancak yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda bir mantık yürütmek gerekirse:

Zeytinyağının 4'te 1'i kadar propolisin zeytin yağı içerisinde en az 6 hafta bekletilmesi faydalı olacaktır gibi bir mantık geliştirilebilir. Ancak bu mantık yürütme fazlaca yüzeysel olduğundan güvenilir kaynaklardan hazır şekilde almanın daha isabetli olacağı anlaşılmaktadır.

Natural Therapy Propolis Zeytinyağı Özütü kullananların yorum ve değerlendirmeleri nelerdir?

Natural Therapy Propolis Zeytinyağı karışımı hakkında kullanıcı yorumları özetle şu şekildedir:

 • Özellikle İslami koşullara uygun helal bir ürün olması nedeniyle büyük övgü toplamaktadır.
 • Alkollü propolisin kötü tadına nazaran lezzetli bir tadı olduğu vurgulanmıştır.
 • Bir kullanıcı bu ürün sayesinde babasının daha iyi duruma geldiğini ifade etmiştir.
 • Ürünün özenle paketlendiği de ifade edilmiştir.
 • Spor yapan kızında olumlu etkileri olduğunu ifade etmiştir bir baba.

Ürüne gelen yorumlardan genel olarak memnun kalındığı anlaşılmaktadır. Ürün hakkındaki tüm yorumları şu adresten görebilirsiniz:
https://www.nutraltherapy.com/urun/nutral-therapy-propolis-zeytinyagi-ozutu/

Not: Bu yazı reklam amaçlı yazılmamıştır. Ürün yorumları firmanın kendi sitesindeki kullanıcıların yorumlarından derlenmiştir. Bu nedenle güvenilir cevaplar almak adına sizlerde yazılarımıza yorumlarınızla destek olabilirsiniz.

Nutral Therapy Propolis Zeytinyağı Özütü eczane ve marketlerde bulunabilir mi?

Nutral Therapy Propolis Zeytinyağı karışımı eczanelerde ve çeşitli internet sitelerinde bulunabilmektedir. Özellikle güvenilir kaynakların tercih edilmesi gerektiğinden eczanelerden alışveriş yapmanız yada firmanın kendi sitesi olan www.nutraltherapy.com adresini tercih etmeniz isabetli olacaktır.

Natural Therapy propolis zeytinyağı karışımı fiyatı nedir?

Bu yazının kaleme alındığı tarih itibariyle ürünün resmi internet sitesinde 50 ml.lik Natural Therapy propolis zeytinyağı karışımı fiyatı 139,00 TL'dir.

Dilerseniz ilaç kullanmadan baş ağrısı nasıl tedavi edilir konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.