X

Phlegm-Usuwanie roślin i aplikacji usuwania plwociny w domu

Phlegm usuwania roślin są jednymi z ulubionych tych, którzy szukają lekarstwa poza leki. W tym artykule, zebraliśmy dla Ciebie cuda natury, które pomagają plwociny.

Co to są rośliny do usuwania flegmy?

Rośliny, mieszaniny i aplikacje, które mają efekt usuwania flegmy i mogą pomóc w kaszlu to:

 • Imbir
 • Babu
 • Płyn do płukania jamy ustnej słoną wodą
 • Kurkuma
 • Ciepłe napoje
 • Olejek eukaliptusowy
 • Olejek rozmarynowy
 • Echinacea
 • Sage
 • Mieszanka mięty
 • Tymianek

Jeśli chcesz zadawać pytania, takie jak jak korzystać z tych roślin i mieszanek, dla kogo są one przydatne i dla których są szkodliwe, rozważmy je w poniższych nagłówkach.

Co to jest Flegma i dlaczego to występuje?

To, co jest znane jako flegma jest substancją zwaną śluzem, która jest wytwarzana naturalnie przez organizm. Śluz odgrywa ważną rolę w zdrowiu: śluz "silnik" oleje, które działają jako "olej" ciała. Aby zapobiec odwodnieniu, tworzy warstwę ochronną w jamie ustnej, nosie, zatokach, gardle, płucach, żołądku i jelitach.

Śluz tworzy również barierę ochronną, aby zapobiec przedokleaniu się bakterii i wirusów do organizmu i zawiera przeciwciała, które pomagają organizmowi rozpoznać i wyeliminować niechcianych mikroskopijnych gości. Masz śluz na całym ciele, i to dobrze.

Ale czasami intensywność śluzu może stać się niewygodna. W odpowiedzi na reakcję alergiczną (np. katar sienny) nadmierna produkcja flegmy może wystąpić po spożyciu lub spożyciu produktów mlecznych (jeśli masz nietolerancję laktozy) lub podczas przeziębienia.

Co oznacza green phlegm i żółte wydzieliny nosa?

Wiele osób uważa, że żółty lub zielony śluz wskazuje na obecność bakterii, ale nie zawsze tak jest. Kolor może być również spowodowane przez obecność białych krwinek (neutrofile) zawierające zielony enzym.

Phlegm-Usuwanie roślin i home treatment applications

Wspomnieliśmy o roślinach i zastosowaniach, które mają efekt usuwania flegmy w powyższych artykułach. Teraz, jeśli chcesz, wyjaśnijmy je w nagłówkach:

Flegma Remover Imbir i miód Cure

Imbir ma silne właściwości terapeutyczne. Wykazuje korzystne skutki grypy i przeziębienia. Imbir pomaga złagodzić kaszel i rozluźnia drogi oddechowe, robiąc cuda, aby usunąć uporczywy śluz.

Miód ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, miód jest doskonały, jeśli masz ból gardła lub przeziębienie, a drogi oddechowe są zatkane flegmą. Miód dodaje warstwę ochronną do gardła, zmniejsza podrażnienia i pomaga leczyć błonę śluzową.

Phlegm Remover Imbir i miód Cure Przepis

 • Podgrzej 2 łyżki miodu, upewniając się, że jego temperatura nie przekracza 40 ° C, ponieważ miód, który jest cieplejszy niż ten, traci swoją skuteczność terapeutyczną.
 • Dodaj łyżeczkę startego imbiru.
 • Spożywać przez trzy dni, dwie łyżki stołowe dziennie.
 • Jeśli objawy utrzymują się, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia.

Płyn do płukania jamy ustnej ze słoną wodą dla Phlegm

Płukanie gardła słoną wodą odgrywa ważną rolę w czyszczeniu bakterii w jamie ustnej. Nadmierna produkcja flegmy zmniejszy się również, gdy podawane jest czyszczenie doustne, więc złagodzi Cię. W tym celu dodaj 1 łyżkę soli kuchennej do szklanki gorącej wody i wymieszaj.

Płukać gardło do trzech razy dziennie z tej mieszaniny, ale nie połykać i płukać gardło, gdy gorąco, niech ciepło. Gargling na kilka minut sprawia, że gardło czuje się lepiej i łagodzi problem flegmy. Możesz również sprawdzić nasz artykuł zatytułowany Korzyści z rysowania słonej wody do nosa – Mieszanina soli węglanowej.

Kurkuma jest wśród roślin, które usuwają flegmy

Kurkuma jest prawdziwym superfood. Łagodzi ból, zmniejsza stan zapalny i zwiększa odporność organizmu. Kurkuma do usuwania flegmy powinny być spożywane w następujący sposób:

Wymieszaj pół łyżeczki kurkumy i pół łyżeczki ze szklanką mleka i dodaj tyle miodu, ile łyżeczka. Ale unikaj używania mleka krowiego tutaj, w przeciwnym razie może do czasu wzrost ilości flegmy. Możesz pić tę mieszaninę raz dziennie, aż twój flegma minie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, można użyć naszego artykułu Kurkuma w zakresie korzyści, Szkody, Korzystanie z kurkumy.

Znaczenie spożywania gorących i ciepłych napojów do usuwania flegmy

Filiżanka gorącej herbaty ziołowej pomoże rozcieńczyć uporczywą flegmę. Jeśli chcesz pozbyć się flegmy, dobrym rozwiązaniem jest miła, tymianek, rumianek lub herbata echinacea. Wystarczy spożywać tylko jedną z tych roślin, dodając łyżeczkę do filiżanki gorącej wody.

Czy to jest dobre dla Balgam do wdychania olejów roślinnych ze steamem?

Wdychanie pary przez kapanie kilka kropli eukaliptusa lub oleju rozmarynowego do lekko osolonej wody będzie dobre dla flegmy. Podczas stosowania tej metody należy zwrócić uwagę na wypadki, które mogą wystąpić z powodu ciepłej wody. Jeśli chcesz, jest to niewygodne, aby używać oleju eukaliptusowego w czasie ciąży? Możesz również przeczytać nasz artykuł zatytułowany Eukaliptus w czasie ciąży.

Phlegm Remover Rośliny Echinacea, Szałwia i mięta Połączenie

Jeśli w gardle pojawia się ból i flegma, możesz wypić pół łyżeczki echinacei, szałwii i mięty, warząc je w ciepłej filiżance wody. Wystarczy powtórzyć tę metodę raz lub dwa razy dziennie, aż flegma minie.

Ponadto tymianek wyróżnia się funkcją usuwania flegmy, dzięki czemu można ją spożywać mieszając z miodem lub parząc herbatę. W tym można zaparzyć i wypić łyżeczkę tymianku i łyżeczkę miodu w gorącej filiżance. Jakie są szkody, skutki uboczne i leki, które tymianek herbata współdziała z? nasz artykuł zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat herbaty tymiankowych.

Ostatnie słowa o phlegm-usuwanie roślin

Chociaż rośliny są źródłem gojenia wielu chorób, ilość i częstotliwość stosowania jest dość ważna. Unikaj nieświadomie za pomocą aplikacji ziołowych, jeśli jesteś na różne leki, mają przewlekłe warunki, mają ciało alergiczne, są w ciąży lub karmienia piersią.

Należy pamiętać, że uzyskanie pomocy od lekarzy specjalistów dla każdej choroby jest zawsze pierwszą opcją. Ostrzeżenia te dotyczą również stosowania roślin usuwających flegmy.

Jakie są zakłady usuwania flegmy?

Phlegm usuwania roślin są: – Tymiane
k- Wyspa
herbaty-
Echinacea-
Kurkuma- C
zarny pieprz
-Mięta …

Źródła