Organik Makyaj Ürünleri Kullananlar Ne Diyor? Faydalı Kozmetik Yorumları

Organik makyaj ürünleri kullananlar ne diyor? Çeşitli araştırmalar neticesinde kullanıcı yorumlarını derleyip madde madde sizlere aktarmaya çalıştık. Öncelikle hangi markalar doğal kozmetik ürünler üretiyor şeklinde firma listesini göreceksiniz. Yazının devamında da bu firmalar hakkındaki başlıca tüketici yorumlarını okuyabileceksiniz.

Organik Makyaj Ürünleri Üreten Başlıca Markalar

Organik Makyaj Ürünleri üreten başlıca firmalar şunlardır:

 • Deborah (Tamamen doğal olmadığı ifade ediliyor)
 • Alverde,
 • Dr. Hauschka,
 • Lavera,
 • Burt's Bees,
 • Alterra,
 • Physicians Formula,
 • Jane iredale,
 • Forever living,
 • Logona,
 • Farmasi.

Deborah Organik Makyaj Ürünleri İçin Tüketici Yorumları

Ürünlerinin kullanışlı olduğu kullanıcı yorumlarından anlaşılmaktadır. Ancak tüketicilerin çoğu firmanın makyaj malzemelerinin %100 doğal olmadığı konusunda hemfikir. Ancak doğala en yakın düzeyde içeriğe sahip olduğu da söylenmektedir. Deborah marka makyaj malzemelerini watsons sayfasından şu linkten inceleyebilirsiniz:
https://www.watsons.com.tr/marka/deborah-1803

Alverde Makyaj Malzemeleri Hakkında Kullanıcı Yorumları

Bir kaç kullanıcı tarafından oldukça övülen Alverde ürünleri n11, hepsiburada gibi online mağzalarda bulunabilmekte. Özellikle göz altı morluklarının azaltılmasında etkili kremlerinin olduğu yorumlarda yer almaktadır. Ancak bazı kullanıcılar da bu ürünlerden yeterli performansı alamadığını da dile getirmektedir.

Dr. Hauschka Organik Makyaj Ürünleri Hakkında Kullanıcı Tecrübeleri

Doğal sağlık ürünleri konusunda bir çok ödül almış bir firma olduğu söylenmekte ancak diğer ürünlere nazaran biraz pahalı olduğu vurgulanmaktadır. Ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmalardan da biriymiş. Wala firmasının doğal kozmetik ürünler üreten bir dalıymış. Genel olarak ürünleri başarılı bulunmaktadır. Doğal olmaları nedeniyle son kullanım tarihleri de kısaymış. Bu nedenle bu markanın ürünlerini alırken son kullanma tarihine özellikle dikkat edin.

Lavera Marka Doğal Makyaj Malzemeleri Hakkında Yorumlar

Paraben, kurşun gibi zararlı maddeleri kesinlikle kullanmayan, hayvanlar üzerinde deneyler yapmayan Almanya kökenli bir kozmetik firmasıymış. Hamileler ve emziren annelerin bile kullanabileceği kozmetik ürünler olarak nitelendirilmektedir. Fiyat performans açısından en iyi doğal kozmetik ürünlerinin bu firmaya ait olduğu da söylenmektedir. Ancak bazı kullanıcılar da göz kalemi gibi ürünlerinden pek memnun kalmamışlar.

Burt's Bees Marka Doğal Kozmetik Ürünlerin Kullanıcı Yorumları

Fiyat konusunda memnuniyet verici olduğu söylenmektedir. Bu firma da doğal makyaj malzemelerini üretirken hayvan deneylerini tercih etmiyor. paraben, sülfat, oxybenzone, pthalate gibi zararlı maddeleri ürünlerinde kullanmıyorlarmış. Geniş ürün yelpazesine sahip hoş kokulu kozmetikler olduğu da dile getirilmektedir. Çoğu kullanıcı tarafından olumlu yorumlanan firmanın fiyatları dövize bağlı olduğundan değişiklik gösterebilmektedir.

Alterra Hakkından Kullanıcı Yorumları

Fiyatları konusunda övgü toplayan bir firmadır ancak ürünlerinden pek memnun kalınmamış. Nemlendirici kremin yapış yapış ve sivilceye neden olduğu, fondöteninin ise kalıp gibi durduğu şeklinde olumsuz yorumlar olsa da hayvanlar üzerinde deney yapmaması ve kokularının güzel olması konusunda da olumlu yorumlar bulunmaktadır.

Physicians Formula Doğal Kozmetik Ürünleri Hakkında Değerlendirmeler

Bir çok kullanıcı bu firmanın çeşitli ürünlerinden oldukça memnun olduğunu dile getirmektedir. Yurt dışında uygun fiyatlı olduğu söylenen ürünlerin Türkiye fiyatları biraz pahalıymış. Ancak araştırmalarımızda en olumlu yorumların bulundu firmalardan biridir. Tüm ürünlerinin içinde eyeliner ile rimelinin pek iyi olmadığı da bazı kullanıcılar tarafından dile getirilmiştir.

Sivilce konusunda sıkıntı yaşıyorsanız doğal yollarla sivilce tedavisi hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yorumları derlediğimiz başlıca kaynakların linkleri şu şekilde: