X

Öğütülmüş Üzüm Çekirdeği Faydaları-Zayıflatır mı-Göğüs Büyütür mü

Öğütülmüş üzüm çekirdeği faydaları bakımından birçok alanda ve şekilde kullanılabilmektedir. Birçok uzman tarafından önerilen üzüm çekirdeğinin başlıca yararları listesi şu şekildedir:

 • Damar yapısını güçlendirir.
 • Ciltteki kırışıklık ve yaşlanma etkilerine faydalıdır.
 • Yüze canlılık getirir.
 • Cinsel güçte artış sağlanmasına yardım eder.
 • Kalp sorunlarının hafifletilmesinde etkilidir.
 • Kalp krizi riskini azaltır.
 • Göz sağlığını güçlendirir.
 • Ödem oluşumunu ve şişlikleri hafifletir.
 • Yüksek tansiyonun dengelenmesine yardım eder.
 • Kanama sorunlarına ve ciltteki morarmalara iyi gelir.
 • Şeker hastalığını dengeler.
 • Varis ve hemoroit gibi damarlardan kaynaklanan sorunlara iyi gelir.

Öğütülmüş Üzüm Çekirdeği Nasıl Kullanılır

Öğütülmüş üzüm çekirdeği bir günde bir veya iki defa olmak üzere bir çay kaşığı miktarında kullanılır. İsterseniz su, isterseniz meyve suyu ile karıştırıp içebilirsiniz. Yoğurtla karıştırıp yemeniz de mümkündür.

Üzüm Çekirdeği Tozu Kullananlar Üzüm Çekirdeği Ekstresi Kullananlar

Öğütülmüş üzüm çekirdeğinin tozunu kullananlar genellikle ödem ve şişlik gibi sorunlarından 2 gün içerisinde kurtulduğunu dile getirmektedir. Genel anlamda kullanım amacı damar sorunlarını gidermek ve cilt sağlığını iyileştirmek olan üzüm çekirdeği tozu hakkında sizin de paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa lütfen aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşın. Üzüm çekirdeği ekstresi kullanıcı yorumları konusunda yeterli bilgi mevcut değildir. Ancak ekstreler içerisinden koruyucu maddeler olabileceğinden alırken içeriğine bakılması konusunda yorumlar bulunmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yoğurtla Yenir Mi?

Üzüm çekirdeği yoğurtla yenir mi gibi merak edilen pek çok konu vardır. Üzüm çekirdeği yukarıda da bahsettiğimiz gibi yoğurtla yenebilir ve öğütülmüş haldeyse su ve meyve suyuna da eklenebilir. Yoğurtla tüketilmesinde herhangi bir sakınca yoktur ancak günlük kullanım miktarı olan iki çay kaşığı oranını aşmamanız gerekir.

Diğer yandan üzüm çekirdeğini çiğnemeden yutmak herhangi bir özel etki ortaya koymamaktadır. Hatta midede sindirilmesi uzun sürebilir yada yeterli oranda sindirilmeyebilir. Bu nedenle üzüm çekirdeklerinin çiğnenerek yada öğütülerek tüketilmesi daha faydalı olacaktır.

Siyah Üzüm Çekirdeği Zayıflatır mı

Siyah üzüm çekirdeği zayıflatır mı sorusuna yönelik yaptığımız araştırmalar neticesinde kilo verme etkisinin diğer faydaları yanında gölgede kaldığı ve bu konu hakkında net bir görüş ve kullanıcı yorumları olmadığı görülmüştür. Diğer yandan ödem giderici etkisi sayesinde vücutta biriken fazla sıvının atılması sayesinde kilo kaybı ortaya çıkabileceği ancak bunun yağ yakımından kaynaklanmayacağı düşünülmektedir.

Kara Üzüm Çekirdeği Gögüs Büyütür mü

Kara üzüm çekirdeği göğüs büyütür mü sorusu en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Bu konuda yapılan kullanıcı yorumları incelendiğinde; yaklaşık olarak %70 kullanıcının fayda görmediği, yaklaşık olarak %30 kullanıcının düzenli ve istikrarlı bir şekilde kullandıklarında göğüslerinde büyüme gözlemledikleri tespit edilmiştir. Ancak bazı kullanıcıların emzirmeden kaynaklanan göğüs deformasyonarına da iyi geldiği konusunda paylaşımları olmuştur.

Üzüm çekirdeği tozunun göğüs büyütme etkisinin anlaşılabilmesi adına düzenli ve uzun bir süre kullanılması gerektiği anlaşılmaktadır. Siz değerli okuyucularımız da bu konudaki deneyimlerinizi yorum kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Zayıflamak için en etkili bitkilerden biri olan kiraz sapı hakkındaki makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Wikide üzüm: https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cz%C3%BCm