Mutlu Olmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Mutlu olmanın püf noktaları denilince bazı insanların aklına para, eğlence gibi şeyler geliyor. Aslında mutlu olmak bu değildir. Mutlu olmak bazen bir tebessüm bazen insanları mutlu etmektir mutluluk.

Mutluluk parada değildir. Mutluluk muhabbette, sevgide aşktadır. Mutlu etmenin püf noktaları deyince öncelikle mutlu etki mutlu olasın formülü gelmektedir. Mutlu olmak için bahaneler aramakta lazımdır. Yani küçücük şeyler dahi olsa mutlu olmayı bilmek gereklidir. Ve bol bol gülmek güldürücü şeylere bakmak, izlemekte mutlu olmanın püf noktaları arasında sayılmaktadır.

Mutlu Olmak için Mutlu Etmek

Mutlu etmek deyince ilk akla para vermek gelmesin. Mutlu etmenin birçok yolu vardır. Mesela bir insana tebessüm etmek onun kalbinde bir mutluluk uyanması demektir. Tebessüm deyince akla dişlerini göstererek gülmekte gelmemelidir. Sadece birazcık gülmek gibidir tebessüm yani sıcakkanlılığın iyiliğin merhametin şefkatin bir göstergesidir. Bir şeyler veripte mutlu etmekte olabilir seçeneğiniz eğer böyle bit mutlu etmenin yolun aradıysak ilk önce çocuklardan başlamalıdır. Mutluluk bir çocuk için küçücük bir hediye dahi olabilir. Bu hediye onu öyle mutlu edecektir ki uzun süre aklından çıkmayacaktır. Ve size daha çok sevgi besleyecektir. Çocuklara verilecek en güzel hediye malumunuz oyuncaktır. Fakat bu oyuncak almakta yerinde ve zamanında uygulanmalıdır. Bir çocuk için sadece oyuncakta yetmez ona sevgi, yerinde merhamet yerinde şefkatte gereklidir. Sadece çocuk değil muhtaç olanlara özellikle yetimlere daha çok ilgi göstermek lazımdır. Muhtaç olan bir insanın ihtiyacını karşılamak hem yardım edeni hem de yardım edileni mutlu edecektir.

Mutluluk Olumlaması

Bunu siz kendinizde yapabilirsiniz veya internetten olumlamalara da gözatabilirsiniz. Bunların gerçekten insana çok faydası, yararı vardır. Bu mutluluk olumlaması Ben çok mutluyum, Ben mutluyum olmalıdır ve yirmi bir gün veya kırk gün devam edilmelidir. O zaman faydası mutlaka görülecektir.

Mutlu Olmanın Püf Noktaları: Besinler

Mutlu edin besinler arasında çikolata, çikolatalı süt gibi besinler gelmektedir. Muz, çilek, portakal, ceviz gibi besinlerde bizleri mutlu edecektir. Çünkü içlerinde seretonin arttıracak maddeler bulunmaktadır.

Baş ağrısı ilaç kullanmadan nasıl geçer? cevabı için linke tıklayın.

Wiki'de mutluluk: https://tr.wikipedia.org/wiki/Mutluluk