Menisküs yırtığı bitkisel tedavisi Maranki ve Saraçoğlu Yorumuyla

Menisküs yırtığı bitkisel tedavisi hakkındaki bu yazımızda menüsküsün doğal yollarla nasıl iyileşebileceğine dair Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu gibi isimleri görüş ve önerilerini sizler için derleyip özetledik.

Menisküs yırtığı bitkisel tedavisi mümkün müdür?

Spor ve atletizm ile uğraşan kişilerin çoğunlukla başına geldiği menisküs yırtılması başlıca diz eklemlerinde görülmektedir. Bu bölgedeki birbirine bağlı kıkırdakların yırtılması sonucunda meydana gelir. Sosyal hayatta yürürken ya da iş yaparken ani ve ters bir hareketle da menisküs yırtılması görülebilir. Menisküs yırtılması için yalnızca ameliyat ve cerrahi tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Menisküs yırtığı bitkisel tedavisi de bulunan bu rahatsızlığın giderilmesini sağlamaktadır.

Menisküs dizde bulunan eklemlerin en önemli kıkırdaklarındandır. Esnek olmayan kişilerin en ufak ters hareketinde bu bölgedeki dokularda yırtılma yaşanır. Yürümede zorluk çekilebilir ve tedavi olunmadığı takdirde kalıcı hasar bırakabilir.

Menisküs yırtığı bitkisel tedavi Maranki Önerileri

Menisküs bitkisel tedavi Maranki başlıca şu bitkileri önermektedir; zencefil, kuşburnu, limon, nane, maydanoz gibi bitkiler tedavide kullanılmaktadır. Bu malzemelerle doğal sirke yaparak hasarlı bölgeye düzenli sürebilirsiniz. Aynı zamanda bu bitkileri kaynatarak elde edilen suyu düzenli olarak tüketmek, dokuların iyileşme hızını arttıracaktır.

Menisküs Yırtılması Belirtileri ve Tedavisi Nasıldır?

Menisküs yırtılmasında ilk olarak o bölgede ağrı hissedilmektedir. Özellikle bu ağrı hareket ettikçe artmaktadır. Ardından şişlik ve morarma gözlemlenir. Menisküs yırtığı bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu bu konuda çeşitli tarifler vermektedir. Bu tarifleri evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Doğal otları kaynatarak bu bölgeye sıcak bez ile sararak bekletin. Birkaç gün üzerine çok basmayın. Hareket ettirmeye çalışma dokuların zedelenmesine neden olacaktır.

Menisküs Yırtılması Hızlı Bir Şekilde Nasıl İyileşir?

Menisküs yırtılmasının hızlı bir şekilde iyileşmesi için ilk olarak dokuların ne derecede zedelendiğini belirlemek gerekmektedir. Buna uygun bir tedavi yöntemi geliştirilebilir. Fakat hızlı iyileşmesi için dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Çok fazla hareket etmemek, dizin sürekli uzatılarak altına yastık desteği konulması, çeşitli bitkilerin kaynatılarak bu bölgeye yavaşça masaj yapılması yırtığın hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Dilerseniz İltihap Sökücü Bitkiler ve Kurutucu Çaylar Nelerdir, Enfeksiyona Ne İyi Gelir başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Wikide menisküs: https://tr.wikipedia.org/wiki/Menisk%C3%BCs