Maden Suyu Diyeti Nedir? Soda, Yeşil Çay, Limon Kürü ile Zayıflama

Maden suyu diyeti ya da diyette maden suyu kullanmanın önemi nedir? Maden suyu kilo verdirirmi, yağ yakıp zayıflatırmı? Maden suyu, limon ve yeşil çay karışımı kilo verdirirmi hızlı zayıflatırmı? İşte tüm bu sorulara sizler için cevap bulmaya çalıştık.

Maden Suyu Diyeti ve Diyette Maden Suyunun Önemi

Maden suyu diyeti son dönemlerde oldukça dikkat çekmektedir. Öte yandan maden suyu birçok diyet listesinde zaten bulunan faydalı bir içecektir. Aslında maden suyunun diyetlerde tercih edilmesinin iki önemli sebebi vardır bunlardan en önemlisi ve birincisi mineral kaynağı olması, ikincisi ise daha fazla su içme isteği uyandırarak vücuda su girmesini sağlayarak metabolizmayı harekete geçirmesidir. Ayrıca maden suyu kalori bakımından da diyetlere oldukça uygundur zira sade maden suyu içerisinde 0 kalori bulunur yani neredeyse hiç kalori barındırmaz.

Maden Suyu Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Maden suyu diyeti, yarım litre oranında kaynamış ve sıcak halde su, 2 tatlı kaşığı miktarında yeşil çay, 1 şişe maden suyu ve yarım adem limondan oluşan kilo verme kürü ile yapılan diyettir. Bu karışımı hazırlamak için belirtilen miktardaki suyun içine yeşil çay eklenerek kaynatılır ve kaynadıktan sonra 10 dakika kadar dinlenmeye bırakılır. Ardından içerisine yarım limon sıkılır ve limonun posası yani kabuğu da içerisine atılır bu nedenle limonu yıkayarak kullanmanızda fayda olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra karışıma bir şişe maden suyu da eklenir ve işlem tamamlanır.

Maden Suyu Yeşil Çay Limon Kürü Nasıl Uygulanır

Yukarıda tarifini verdiğimiz maden suyu yeşil çay ve limondan oluşan kür oda sıcaklığında tutulmalıdır. Gün içerisinde iki yemek arasında birer bardak olacak şekilde tüketilmesinde fayda vardır. Örneğin sabah saat 08.00 da kahvaltı yaptınız ve saat 14.00 da öğle yemeği yediyseniz saat 12.00’da bu karışımdan bir su bardağı kadar içmelisiniz.

Maden Suyu Limon Yeşil Çay Kürü ve Diyetinin Uygulanmasında Dikkatli Olun

Maden suyu diyeti ve diğer diyet ve kür uygulamalarında mutlaka ama mutlaka doktorunuza danışmadan uygulamaya geçmeyin. Soda Ayran Karışımı Zararları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızda da göreceğiniz üzere bu kürü bazı yan etkileri ve zararları olabilir. Örneğin maden suyunun içerisindeki mineraller tansiyonunuzun yükselmesine yol açabilir yada limon ve maden suyunun karışımdan ortaya çıkan asidik yapı mide ve sindirim sisteminize zarar verebilir. Özellikle hamilelikte maden suyu, limon ve yeşil çay kürü kullanmaktan uzak durun. Zira yeşil çay gebelik döneminde kullanılması sakıncalı görülen çayların başında gelmektedir. Bu konuda da Hamilelikte maden suyu içilirmi? Gebelikte Maden Suyu Faydaları Zararları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Wikide maden suyu, diyet, yeşil çay, limon hakkında bilgiler.