Kışın Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Soğuk Havalarda Nasıl Korunur

Kışın saç bakımı nasıl yapılır, soğuk havalarda saçlar nasıl korunur gibi soruları yanıtladığımız yazımızda evde saç bakımını nasıl yapacağınızı adım adım açıklıyoruz.

Kışın Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Özellikle kış aylarında havalarında soğuması nedeniyle saçlarınızı en iyi şekilde korumanız gerekir. Kış mevsiminin sert şartlarına karşı bazı püf noktalardan yararlanmanız gerekir. Soğuk havanın saçlarınız üzerinde ortaya çıkardığı olumsuz etkiler cildinizle benzer özellikler göstermektedir. Burada unutulmaması gereken, saçlarınızın da bakıma ihtiyacının olmasıdır. Kış ayında saç bakım önerisi konusunda yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca okuyunuz: Kore cilt bakım rutini

Kışın Saç Bakımı için Nemden Yararlanın

Soğuk havalarda cildiniz gibi saçlarınızda kurumaya başlamaktadır. Bu yüzden kış aylarında saçlarınıza nem maskesi yapabilirsiniz. Bu uygulama saç tellerinizi güçlü hale getirmekte ve kış ayında kabarmaların önüne geçmektedir.

Ayrıca okuyunuz: Bozanın Faydaları Zararları

Soğuk Havalarda Saç Uçları Önemli

Rutin olarak saç kırıklarını aldırmanız saçlarınızın çok daha dayanıklı ve güçlü olmasına yardımcı olmaktadır. Kış mevsiminin getireceği çevresel koşullara karşı saçlarınıza daha fazla bakım yaptırmanız gerekebilir. Saçlarınız için kırık önleyici ürünlerden yararlanarak saçlarınıza yardımcı olabilirsiniz.

Kış Aylarında Sıcak Şekillendirme Sakıncalı

Kış aylarında havalar iyice soğumaktadır. Bu dönem içerisinde saçlar nemini yitirmeye başlarken sizin de saçlarınıza ekstra zarar verebilecek uygulamalardan uzak durmanız gerekir. Yüksek ısı kullanılarak saçları şekillendirmemek gerekir. Kış aylarında rutin şekilde saçlarınızı yüksek ısıya maruz bırakmamanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Soğuk Dönemlerde Saçlarınıza Masaj Yapın

Gün içerisinde birkaç dakika saçlarınıza masaj yaparak daha güçlü hale getirebilirsiniz. Saç masajları kan dolaşımını yükseltmekte ve saçın beslenmesini sağlamaktadır. Bununla beraber cildin doğal yağ üretimini daha hızlı hale getirmektedir.

Saçlarınız Buhar Banyosundan Yararlanın

Kış aylarınızda buhar banyosu ile saçlarınıza destek olabilirsiniz. Buhar banyosu saç derisini temizleyerek dolaşımı daha yüksek hale getiren buhar banyosu saç tellerine nem kazandırmaktadır. Bununla beraber buhar banyosu yeni saç oluşumunu desteklemektedir. Ayrıca saç üzerinde bakım ürünlerinin daha etkili olmasını sağlamaktadır.

Kışın Saç Bakımı İçin En Önemli Unsur: Yağ ıİçeride Tutun

Kış ayında saçlarınıza yağ bakımı yaptırmanız gerekir. Nemli veya kuru saç üzerine uygulanacak olan yağ bakımı, saç içerisinde bulunan nemi içeride tutmaktadır. Bununla beraber soğuk havaların sert etkilerine karşı saç tellerini en iyi şekilde korumaktadır.

Aksesuar Kullanın Saçlarınızı soğuk hava koşullarından koruyabilmenin en kolay yolları arasında aksesuar kullanmaktır. Soğuk havalar geldiği şu dönemde saçlarınızı en iyi şekilde korumak gerekmektedir. Aksesuar kullanımı en kolay koruma yöntemleri arasındadır. Kış ayları geldiği zaman yün ya da pamuklu ürünler saç üzerinde bulunan nemi emmesinden dolayı fular ile kullanılması önerilir. Bu uygulama ile saç üzerinde ortaya çıkan nem kaybını önleyebilirsiniz. Burada yer alan önerilerimizle beraber siz de saçınızı kışa en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

Evde bakım uygulamaları hakkındaki diğer makalelerimizi:

Evde Cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt Bakımı ve Temizliği Nedir?

Cilt Tipine Göre Bakım Nasıl Yapılır? Yağlı, Kuru, Karma

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları nelerdir?

Wikide saçlar: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sa%C3%A7