Kirpik Dibi İltihabı Sarımsak Kürü İle Geçer mi, Belirtileri ve Tedavisi Nedir?

Kirpik dibi iltihabı sarımsak ile geçer mi ,sarımsağın kirpiklerin dibinde oluşan iltihaba faydalı olabilmesi için nasıl kullanılması gerekir ve kirpik diplerindeki iltihabın belirtileri nelerdir gibi soruları sizler için yanıtlamaya çalışacağız.

Kirpik Dibi İltihabı Sarımsak Kürü

Kirpik dibi iltihabı oldukça yaygın olarak görülen bir rahatsızlık türüdür. Kirpik dibi iltihabının ortaya çıkmasındaki sebep kirpik köklerinin çeşitli nedenlerden dolayı enfeksiyon kapmasıdır. Bu enfeksiyonlar genellikle çevresel faktörler ve dış etkenler nedeniyle ortaya çıkar. Kirpik dibi iltihaplanmasına doğru şekilde müdahale edilmediği takdirde daha ciddi göz sorunlarına yol açabilir.

Kirpik dibi iltihaplanmasına en fazla neden olan durumlardan birisi de yanlış makyaj malzemesi kullanımıdır. Özellikle göz içerisinde temas eden ürünler kirpik köklerinin mikrop kapmasına neden olur. Kirpik dibi iltihaplanmasına karşı kullanılabilecek pek çok yol vardır. Bu yollardan birisi de kirpik dibi iltihabı sarımsak kürü yöntemidir.

KİRPİK DİBİ İLTİHABI NASIL GİDERİLİR?

Kirpik dibi iltihaplanmasına karşı doğal yöntemler tercih edilebilir. Bu doğal yöntemlerden en fazla kullanılanı ise sarımsak kürüdür. Sarımsak doğal bir antibiyotik olup, iyileştirme ve onarma gücü oldukça fazladır. Kirpik dibi enfeksiyonu sarımsak yöntemi ile hem daha hızlı hem de daha kolay şekilde yok edilebilir.

Kirpik dibi iltihabı sarımsak kürü ile yok edilmek isteniyorsa öncelikle taze ve çiğ bir sarımsak alınmalıdır. Sarımsağı ikiye bölerek, orta kısmını kirpik dibine hafif şekilde uygulayın. Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra gözünüzü yıkayın. 2 gün üst üste uygulayacağınız bu kür ile kısa zamanda iltihaplardan kurtulacaksınız.

KİRPİK DİBİ İLTİHABI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kirpik dibi iltihabı sarımsak ile geçirilebilen bir rahatsızlıktır. Bu iltihaplanma belirtileri ortaya çıktığı andan itibaren bu kürü uygulayabilirsiniz. Kirpik dibi iltihabını daha önceden anlamak için şu belirtilere dikkat edebilirsiniz;

  • Göz kapağında acı hissi ve şişme durumu görülür,
  • Göz ve göz kapağında sürekli yanma hissi oluşur,
  • Gözlerde sürekli kızarıklık ve yaşarma hali meydana gelir.

İlerleyen iltihaplanma durumlarında ise genellikle gözler bulanık görmeye başlar. Bazı durumlarda göz kanlanması da olabilir.

Dilerseniz iltihap için bitkisel önerilerde bulunduğumuz İltihap Sökücü Bitkiler ve Kurutucu Çaylar Nelerdir, Enfeksiyona Ne İyi Gelir başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Wikide iltihap: https://tr.wikipedia.org/wiki/Enflamasyon