Kayısı çekirdeğinin faydaları İbrahim Saraçoğlu yorumuyla

Kayısı çekirdeğinin faydaları İbrahim Saraçoğlu yorumuyla bu yazımızda sizlerle...

E vitamini yönünden oldukça değerli olan kayısının yanı sıra çekirdeğinin de ayrıca ciddi ölçüde faydaları bulunmaktadır. Oldukça lezzetli bir meyve olan kayısı ve içinde yer alan çekirdeğinin mucizevi ölçülerde sahip oldukları faydaları pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

B17, A, D, K ve E vitaminleri yönünden zengin olan kayısı çekirdeği insan vücudu açısından çok gerekli olan potasyum, magnezyum, fosfor, demir ve kalsiyumu da içinde bulundurmaktadır.

Kayısı çekirdeğinin faydaları İbrahim Saraçoğlu Yorumu

Kayısı çekirdeğinin faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından paylaşıldığında çekirdeğin vitamin ve mineraller açısından çok zengin olduğu ve pek çok faydalarının bulunduğu öğrenilmiştir. İki türlü kullanım şekli olduğu vurgusu da Sn. Saraçoğlu tarafından yapılmıştır. Yiyecek olarak tüketilmesinin yanı sıra çekirdekten elde edilen kremler ve yağların sürülmesi ile de cilde dışarıdan da fayda sağladığı bilgisi verilmiştir.

Kayısı Çekirdeğinin Kansere Faydaları

Kayısı çekirdeğinin içinde yer alan B17 vitamini sayesinde kanser hücrelerinin oluşumunun engellendiği ya da mevcut kanser hücrelerinin büyümesinin kontrol altına alındığı bilgisi kayısı çekirdeğinin faydaları İbrahim Saraçoğlu bilgisini vermiştir. Özellikle acı olan kayısı çekirdeğinde B17 vitamini çok daha fazla bulunmaktadır. B17 vitamini yalnızca kayısı çekirdeği yer almaktadır.

Kayısı Çekirdeğinin Cilde Faydaları

Cilde kayısı çekirdeğinin faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilmiş olup özellikle sivilcelerin tedavisinde kullanıldığında geçirdiği ve tedavi ettiği bilgisini vermiştir. İçinde bulunan A vitamini sivilce problemlerinde özellikle çok etkili bir vitamin olduğu belirtilmiştir.

Aynı zamanda ciltte oluşan kırışıklıkların tedavisinde de kayısı çekirdeğinin ciddi ölçüde faydaları bulunmaktadır. Kırışıklıkların düzelmesinde ve yeni kırışıklıkların oluşmasını önleyici etkisi bulunmaktadır. Sn. Saraçoğlu kayısı çekirdeğinin hem içten hem de dıştan kullanımının ciddi ölçülerde ciltte oluşan kırışıklıklara faydalı olduğu bilgisini vermiştir.

Selülit tedavisinde de kayısı çekirdeğinden hazırlanan kremlerin faydalı olduğu bilgisini paylaşan Sn. Saraçoğlu selülitli bölgeye masaj yolu ile uygulandığında ciddi oranda selülitlerin geçirilmesinde fayda sağladığı bilgisini vermiştir.

Kayısı Çekirdeğinin Kullanımı

Kayısı ve kayısı çekirdeğinin içinde yüksek oranda antioksidan bulunması güzel ve genç görünmeyi sağlamaktadır. Antioksidanlar dejeneratik hastalıkların önlenmesinde de ciddi oranda faydalıdır. Cildi nemlendiren ve kırışıklıkların oluşmasını ya da gelişimini önleyen kayısı çekirdeği son yıllarda özellikle kadınlar tarafından oldukça yoğun olarak kullanılmaktadır.

Ancak kesinlikle kullanım oranlarının aşılmaması gerekir. Yüksek oranda kullanıldığı takdirde ciddi ölçüde zararları da bulunmaktadır. Özellikle zehirlenme ve koma hali yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle kullanırken dozlarda aşırıya kaçmamak son derece önemlidir.

Sitemizde yer alan Ceviz perdesinin faydaları nelerdir? Akne, Sivilce, Akciğer için Ceviz Zarı ve Keçiboynuzu kaynatıp içmenin faydaları : Astım, Cinsellik ve Kansızlığa başlıklı makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Wikide kayısı: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kay%C4%B1s%C4%B1