Karanfil zayıflatırmı? Kilo Vermek İçin Karanfil Tarçın Kimyon Zencefil Çayı

Karanfil zayıflatırmı sorusu kilo vermek isteyenlerin cevap bekledikleri arasında ilk sıralarda yer alır. Birçok kişi bu baharatı neredeyse her gün tüketmesine rağmen, kilo kaybı da dahil olmak üzere sağladığı şaşırtıcı faydaların farkında değildir . Bu aromatik baharat yağ yakmanıza nasıl yardımcı olduğu gibi karbonhidratlar, protein ve diyet lifi dahil olmak üzere birçok besin açısından da zengindir. Ayrıca karanfil E Vitamini, C Vitamini, folat, riboflavin, A Vitamini, tiamin ve K Vitamini gibi temel vitaminleri de barındırır. Karanfil kilo vermek için yararlı bir ilaçtır. Tıbbi çaylar, Bal ve Tarçınlı karanfil çayı gibi diğer baharatlarla karışımlar yapmak için kullanılabilir. Karanfil kilo vermeye ve vücudun cildini pürüzsüz ve güzel hale getirmeye de yardımcı olur.

Karanfil Zayıflatırmı?

Karanfil zayıflatırmı yağ yakarmı gibi sorulara ilk cevap olarak: karanfil metabolizmayı uyarır ve böylece kilo vermeye yardımcı olur denilebilir. Karanfil ayrıca antikolesteremik ve anti-lipit özelliklerine sahiptir. Bu güçlü baharat biber, tarçın ve kimyon tohumları ile birleştirildiğinde, metabolik hızımızı artırmaya yardımcı olur, bu da sonuçta kilo vermemize yardımcı olur. Bunun dışında karanfil, oksidatif stresi azaltan antioksidanlar da içerir. Azalan oksidatif stres, kronik hastalık riskini azaltır. Karanfilin kan şekerini kontrol altında tuttuğu da bilinmektedir.

Kilo Vermek İçin Karanfil Tarçın ve Kimyon Tohumu Nasıl Kullanılır?

Kilo vermek ve rahat bir şekilde zayıflamak için aşağıda vereceğimiz şekilde Karanfil Tarçın ve Kimyon Tohumu tüketmenizde fayda vardır. Bunun için ihtiyacınız olanlar:

  • 50 gram karanfil
  • 50 gram tarçın
  • 50 gram kimyon tohumu

Zayıflatan Karanfil Tarçın ve Kimyon Tohumu Karışımı Nasıl Yapılır?

Kuru bir aroma elde edene kadar tüm malzemeleri bir tavada kızartın. Şimdi bunu ince bir toz haline getirin ve hava geçirmez bir kavanozda saklayın. Bir bardak su içerisinde Karanfil Tarçın ve Kimyon Tohumu ile oluşturduğunuz bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını kaynatın ve soğumaya bırakın. Ardından içerisine 1 çay kaşığı bal ekleyin ve her sabah aç karnına bunu için. Ancak bahara alerjisi olanlar, bu baharatları kilo kaybı için kullanmaya başlamadan önce bir doktordan tavsiye almalıdır. Çünkü özellikle karanfil, içinde öjenol varlığı nedeniyle alerjiye neden olabilir. Ayrıca hiçbir bileşenin tek başına kilo kaybına yardımcı olamayacağını bilmek de önemlidir. Sağlıklı bir diyetin yanı sıra başarılı ve sürdürülebilir bir egzersiz uygulamak da önemlidir.

Kilo Vermek İçin Karanfil Çay Tarifi

Kilo kaybı için karanfil tozunun kaynar suda demlenmesiyle çay şeklinde kullanılabilir. Bunu yapmak için 1 çorba kaşığı karanfil tomurcuğuna ihtiyacınız var. Tomurcuklar bütün olmalı, doğranmamalı ve dövülerek toz haline getirilmelidir. Sonra elde edilen tozu 1 su bardağı kaynar suya ekleyin ve 4 saat bekletin. Yemeklerden önce bir fincanın 3te biri kadar içilmelidir, ayni 3 öğünde toplamda içeceğiniz miktar 1 fincan olacaktır. Karanfilin iştahı azalttığına bu nedenle yemek öncesi zayıflatan karanfil çayı içenlerin daha az yemek yediğine inanılmaktadır.

Zencefil ve Karanfil Zayıflatırmı?

Zencefil ve karanfil zayıflatırmı sorusu da oldukça sık sorulmaktadır. Metabolizmayı daha fazla uyarmak, zencefil ilavesiyle karanfil çayı ile de geliştirilebilir. Özellikle böyle bir içeceğin kışın içilmesi tavsiye edilir. Taze zencefil kökünü alın ve karanfil ile döverek öğütün. Bileşenleri bir demlik içine koyun ve üzerine kaynamış sıcak su dökün, yarım saat demlenmesini bekleyin. Elde edilen zencefil ve karanfil çayını su ile seyreltip limon ve balla karıştırıp içebilirsiniz. Günde en fazla 1 bardak zencefilli karanfil çayı içebilirsiniz. Büyük miktarlarda, bu baharat mideyi tahriş eder ve fayda yerine sadece zarar verir.

Tarçın Ve Karanfil Zayıflatırmı?

Tarçın ve karanfil zayıflatırmı ve bu karışım nasıl hazırlanır? Karanfil ve tarçın karışımıyla yapılan çay, vücuttaki fazla ödemi gidermeye ve sindirim sistemin işleyişini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Sabahları kendinizi iyi bir ruh haline ulaştırmak ve kendinizi şarj etmek ve aynı zamanda zayıflamak için, bir çaydanlıkta öğütülmüş 1 yemek kaşığı öğütülmüş karanfil ve tarçın ile biraz vanilya ve 10 gram yeşil çay ekleyin. Olağan dışı aromasıyla bu içecek sizi uyandıracak ve metabolizmanızın da çalışmasını hızlandıracaktır. Dilerseniz Karanfil Yağı Faydaları Zararları, Karanfil Yağının Kullanım Yeri ve Şekli ve Karanfilin Zararları Nelerdir? Karanfil Yemenin Yan Etkileri başlıklı yazıları da okuyabilirsiniz.

Kaynak 1, Kaynak 2