Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler, Otlar ve Karaciğer Kürü

Karaciğer yağlanmasına iyi gelen şifalı bitkiler ve otlar hakkında bir çok bilgi gerek internette gerekse halk arasında sıklıkla gündeme gelmektedir. Karaciğer yağlanması bitkisel çözüm ve tedavi teknikleriyle daha iyi bir hale getirilebilir mi, yağlanma oranını düşürmek için neler yapılabilir sizin için araştırdık.

Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Karaciğer, karın bölgesinin sağ üst bölgesinde ve kaburganın altında bulunan bir iç organdır. İnsan vücudunda önemli görevler üstlenir. Karaciğerde meydana gelecek bir bozukluk halinde, vücutta rahatsızlıklar meydana gelir.

Karaciğer yağlanması, bu organ içinde fazla yağ birikmesi sonucunda oluşur. Tedavi edilmemesi halinde ağır hastalıklara sebep olabilir. Elbette karaciğer makul düzeyde yağ içerebilir. Bu oranın kişinin cinsiyeti ve yaşına göre değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Yapılan tetkikler sonucu yağ oranı belli bir düzeyi aşmışsa bu durumun en kısa zamanda düzeltilmesi gerekir.

Karaciğer Yağlanması Şifalı Bitkilerle Tedavi Edilebilir mi?

Karaciğer yağlanması için tıbbı yardım alınabilir. Tıbbi yardımlara ek olarak alternatif tıp tercih edilebilir. Karaciğer yağlanması şifalı bitkiler üzerine asırlardır çalışmalar yapılmaktadır. Şifalı otlar uzun tecrübeler ve bilgi birikimlerinin karşılığı olarak günümüze aktarılmıştır. Bir çok kişinin derdine derman olmuştur.

Karaciğer yağlanmasına bitkisel olarak derman bulmak makul bir çözüm olmakla birlikte bazen sorunlara sebep olabilecektir. İlaçların kimyasal olması, şifa ile beraber birden fazla yan etkiyi de beraberinde getirecektir. İlaçlar aynı zamanda karaciğerde kullanıma bağlı olarak hasarlara sebebiyet verebilir.

Karaciğer Kürü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karaciğer kürü olarak uygulayacağınız tarifi önceden mutlaka doktorlara veya bu alanda uzman kimselere danışarak yapmalısınız. Unutulmamalıdır ki bitkisel kür aynı zamanda vücudumuza zarar verebilecektir. O yüzden dikkatlice bitkisel kür uygulaması yapmalısınız.

Günümüzde birçok hastalığın tedavisinde bitkisel çözüm yolları araştırılmaktadır. Bitkisel kür olarak farklı bitkiler kullanılabilir. Karaciğer yağlanmasına iyi gelen besin denildiğinde akla ilk gelen besinlerden birisi limondur. Limon, C vitamini içerir ve vücuttan zehirli madde atımını kolaylaştırır. Elma sirkesi de karaciğer yağlanmasıyla mücadelede yardımcı bir gıda olarak bilinir. Zayıflamaya olan faydasıyla da bilinen sirkeyi, ılık suya ekleyerek kullanabilirsiniz.

Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Diğer Şifalı Otlar

Karaciğer yağlanmasına iyi gelen şifalı bir besin olan maydanozun suyu karaciğer yağlanmasından kurtulmada etkili bir şifalı ottur. Maydanoz suyu ve limon birlikte kaynatılarak tüketilmelidir. Lavanta çayı da kullanılabilir. Karaciğer yağlanması için lavanta kaynatılması ve içilmesi, özellikle ilerlemiş karaciğer yağlanmalarına çözüm olarak tercih edilir.

Sonuç olarak tıbbi ilaçların olumsuzluklarından doğal yollarla kurtulmak mümkündür. Sağlıksız olmadığı düşünülse de uzmanlara danışmayı unutmayın. Basit kürler ile hastalıklarınıza derman bulmanız dileğiyle, sağlıkla kalın!

Karaciğer yağlanmasına faydalı bitkiler arasında pırasa da yer almaktadır, dilerseniz Pırasa faydaları ve zararları – Karaciğere, Cilde, Kalbe, Kemiklere başlıklı makalemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Wikide karaciğer yağlanması hakkında bilgi.