ICE FUE Saç Ekim Yöntemi Nedir, Ne Kadar Sürede Yapılır?

ICE FUE saç ekim yöntemi nedir, bu saç ekim tekniği ne kadar sürede yapılır sorularının cevaplarını bu makalemizde veriyoruz. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kelimelerinin başlangıç harflerinden oluşan FUE saç ekim yöntemi ile saç kökleri toplanıp kısa bir zaman diliminde de ekimi gerçekleştiren bir uygulama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde hem kanal açma hem de köklerin ekimi işlemi birlikte yapılır. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yöntemi aracılığı ile çok farklı yapılabilen bu uygulama ile saç ekimi yapılır. Geliştirildiği ilk günden bu yana oldukça hızlı bir kabul gören yöntemdir. Benimsenen bir yöntem olan Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, oldukça çok sayıda yararı içerisinde barındırır.

ICE FUE Saç Ekim Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Uygulama Tekniği

Bu uygulama yöntemi üç aşama şeklinde gerçekleştirilir. İlk aşama, saç ekiminde saçın alındığı bölge üstündeki dokuların (Greft) toplanması oluşturur. İkinci aşama, deri üstünde ekim yapmak için kanalların açılmasıdır. Son aşama da elde edilen saç köklerinin ekilmesidir.

Saç ekiminde saçın alındığı bölge üstündeki dokular manasındaki Greftler toplanır. Toplama sonunda saniyeler ile ölçülen çok kısa zaman içerisinde ve aynı anda gerek kanalların açılması yapılır gerekse de saç kökünün yerleştirmesi sağlanır. Diğer normal uygulama yöntemlerinde iki defada ve ayrı uygulamalarda gerçekleştirilen bu işlemler tek hamlede yapılır.

ICE FUE Yönteminin Detayları

Saçın alınacağı bölgeye yerel tarz olan bir anestezi uygulanır. Deri üstündeki saçın alınacağı bölgede bulunan kökler, özel olan bir cihazın vasıtası ile hem gevşetilir hem de sonradan tek tek alınırlar. Alınıp toplanan saç kökleri içinde bir miktar dokunun ve de saç köklerinin barındığından dolayı küçük bir ayırma işlemine tabi tutulur. Sonrası da ekime hazır hale getirilmiş olur. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yönteminin kanal açma gibi bir derdi olmadığından dolayı hazırlanacak kökler teker teker İMPLANTER diye bilinen medikal cihazlar aracılığı ile yerleştirilir. Hiç bekletilmeksizin ekime de başlanır.

Ehil olan uzman hekim kökleri kafa derisi içerisine yerleştirir. Özel tasarımı sayesinde oldukça ince ve sivri olan yapısı sayesinde İmplanter aleti vasıtası ile saç köklerini en ideal şekli ile yerleştirme özelliğine sahiptir. Hekimin ehil eli ile saç kökleri münasip bir şekil ve açı ile deriye yerleştirir. Bu cihazın vasıtası ile özel olan bölgeye basılan kökler kafanın derisi içine iyice yerleştirilir. Hekim bir taraftan ekme işlemini gerçekleştirir iken diğer yandan da ayrıştırılan saç köklerinin kalem içine yerleştirilir. Böylece köklerin beklemeye dair süreleri minimuma indirgenmiş olur. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu uygulaması sayesinde en düşük hasar görülmesi amacı ile ekim gerçekleştirilecek saçın derisinde oldukça hızlı bir iyileştirme süreci oluşur.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu Uygulamasının Getirileri

Bu yöntem sayesinde yapılacak saç ekimi sayesinde çok sık bir ekim yapılabilir. Sık ekim de doğal bir görüntü kazanmasına neden olur. Yöntem sayesinde köklerin çok kısa sürede beklemesinden dolayı gerek ekim esnasında gerekse de saç kökünün zayiatı en aza indirgenmiş olur. Saçın ekildiği kalem vasıtası ile hem açı hem de yön vermeyi kolay hale getirdiğinden ekilecek saç köklerinin açılarını çok daha rahat bir şekilde şekillendirebilmektedir. Kafada bulunan hali hazırdaki saçlara hiçbir zarar vermeden, ihtiyaç olan bölgeye doğrudan ekim yapılma şansı veren bu yöntem sayesinde saçı tam dökülmemiş kişilerde dahi ekim yapabilme avantajı sağlar. Ekim esnasında saçın kökü büyüklüğünde delik açılır. Yapılan operasyon da en az ziyan ile atlatılmış olur.

Sitemizde bulabileceğiniz diğer makaleler:

Ceviz perdesinin faydaları nelerdir? Akne, Sivilce, Akciğer için Ceviz Zarı

Elmanın Faydaları ve Elmanın Zararları

wikide saç nakli: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sa%C3%A7_nakli