Hünnap Sirkesi Faydaları, Nasıl İçilir, Zayıflamada Yararlı mı?

Hünnap sirkesi faydaları nelerdir, bu sirke nasıl içilir, neye yarar ve zayıflamak için kullanılabilir mi tüm bu soruların cevapları yazımızın davamında.

Hünnap Sirkesi Faydaları Nelerdir?

 • Hünnap sirkesi faydaları kısaca maddeler halinde şu şekildedir:
 • Sindirim sisteminin rahatlatılmasına yardım eder.
 • Ruhsal durumun dengelenmesine de katkı sağlar.
 • Karaciğer hasarlarına iyi geldiği söylenir.
 • Kansere karşı koruyucu etki gösterdiği düşünülmektedir.
 • Metabolizma hızını arttırdığı ifade edilmektedir.
 • Enerji verirken aynı zamanda yatıştırıcı etki de gösterir.
 • Ciltteki dökülmelerin görünümünü düzeltmeye yardım ettiği ifade edilmektedir.
 • Soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiği düşünülmektedir.
 • Kabızlığı giderip idrar söktürmeye yaradığı da dile getirilmektedir.
 • Balgam söktürme yönünden de etkili olduğu ifade edilmektedir.
 • Tansiyonun dengede kalmasına yardım ettiğine yönelik görüşler varıdr.

Ayrıca okuyunuz: Ayva sirkesi nasıl yapılır, nasıl kullanılır, faydaları zararları nelerdir?

Hünnap Sirkesi Nasıl İçilir?

Hünnap sirkesi nasıl içilir ya da nasıl kullanılır sorusu cevabı en çok merak edilen soruların başından gelmektedir. Özellikle hünnap sirkesi faydaları söz konusu olunca doğru yöntemi seçmek çok daha önemli oluyor. Çünkü aşırıya kaçıldığında yada yersiz içildiğinde zararlı etkilere de neden olabilir. Hünnap sirkesini kısaca şu şekilde tüketmeniz tavsiye edilir:

Bir hunnap sirekesi üreticisi firmanın tarifine göre: Yarım su bardağı ılık suyun içerisine yarım yada bir yemek kaşığı hünnap sirkesi, yarım yada bir yemek kaşığı bal ile harmanlanarak içilebilir. Ancak kesinlikle sabah ve akşam birer kez olmak üzere 2 defadan fazla kullanmayınız. Her hangi bir yan etki olup olmayacağının garantisi olmaması nedeniyle kullanımında ölçülü davranın.

Ayrıca okuyunuz: Sıcak Çikolata İçmenin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Hünnap Sirkesi Neye Yarar?

Hünnap sirkesi neye yarar sorusuna verilebilecek bir çok cevap vardır. Özellikle yukarıdaki faydaları elde etmek amacıyla kullanılan hünnap sirkesi ayrıca salatalarda ya da yemeklerde de kullanılabilir ancak asıl kullanım amacı doğal bir şekilde çeşitli şifalarından yararlanmaktır.

Özetle hünnap sirkesi yaptığımız araştırmaya göre özellikle kalp damar sistemi rahatsızlıklarının hafifletilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ancak bunun yanında yukarıda sayılan yararları elde etmek için de kullanılabilir. Tabi ölçüsünü kaçırmamak kaydıyla.

Hünnap Sirkesi Fiyatı Ne Kadardır?

Hünnap sirkesi fiyatı yazının yazıldığı tarih olan 27/05/2019 tarihi itibariyle 12 TL ile 29 TL arasında değişmektedir. Hünnap sirkesini internet üzerinde sipariş edebileceğiniz bir kaç alışı veriş sitesi mevcuttur.

Kilo vermek amacıyla kullanılabilecek çeşitli bitkisel yöntemler hakkında bilgi edinmek için sitemizin ZAYIFLAMA başlıklı kategorisine göz atabilirsiniz. Ayrıca aşağıda başlıklar halinde listelenen zayıflama içerikleri de size yardımcı olabilir.

Wikide Hünnap: https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCnnap

Wikide Sirke: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sirke