Horlamaya İyi Gelen Bitkiler ve Doğal Kürler Nelerdir?

Horlamaya iyi gelen bitkiler nelerdir sorusu rahat bir uyku almak ve çevresindekilere rahatsızlık vermek istemeyenlerin aradığı soruların başında gelmektedir. Horlama sinir bozucu bir durumdur, ancak en önemlisi kötü sağlık belirtisi olabilir. Horlama çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir ve aşırı kilolu olmak bunlardan biridir. Hafif ve ara sıra horlayan biriyseniz, bu bir sorun değildir. Ancak, horlama, uzun süreli solunum durmaları ile birlikte çoğunlukla kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkilidir ve acil tıbbi müdahale gerektirir.

Horlamaya İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Horlamaya iyi gelen bitkiler ve kürler, horlamanın nedenine veya miktarına göre size yardımcı olabilecektir. Örneğin uyku apnesi gibi sorundan kaynaklanan horlamanız varsa bu kesinlikle tıbbi bir müdahale gerektirebilecek duruma işaret eder. Bu nedenle bitkisel ürünleri doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan tedavide ilk adım olarak tercih etmemelisiniz. Uyku apnesi horlamaya yol açan başka bir durumdur. Uyku apnesi, bir kişinin solunumunun tekrar tekrar durduğu ve başladığı ciddi bir uyku bozukluğudur. Uzun bir gece uykusundan sonra bile yorgun hissediyorsanız, uyku apnesinden mustarip olabilirsiniz. Verilere göre, küresel olarak 100 milyondan fazla insan uyku apnesinden mustariptir. Bunların% 80’inden fazlası teşhis edilmeden kalır.

Horlamaya İyi Gelen Bitkiler İçinde Zencefil Ve Bal Çayı

Zencefil en yaygın mutfak ürünlerinden biridir. Mide, kilo kaybı, kalp problemlerinden  öksürük ve soğuk algınlığına kadar neredeyse her şeyi tedavi edebilen bir süper besindir. Zencefil, bir anti-enflamatuar ve antibakteriyel ajan olarak davranır ve boğazı yatıştırır ve horlamadan kurtulmayı sağlayan tükürük salgısını artırır. Günde iki kez zencefil ve bal çayı içmek horlama probleminden kurtulmak için mükemmeldir.

Horlamaya İyi Gelen Sarımsak, Soğan Ve Yaban Turpu Kürü

Sarımsak, Yaban Turpu ve Soğan yiyecekler burnun kurumasını ve bu sayede tıkanmasını önler. Bir çalışma ayrıca bu gıda ürünlerinin bademciklerdeki şişmeyi azalttığını ve uyku apnesini önlediğini iddia ediyor. Kokuyu umursamıyorsanız ya da akşam yemeğinize ekleyebilmeniz için yatmadan önce sarımsak / soğan / yaban turpu çiğneyebilirsiniz.

Ananas, Muz Ve Portakalın Horlamaya Faydaları

Horlamadan kurtulmanın en iyi yolu uykunuzun kalitesini artırmaktır ve bu, vücutta üretilen melatonin miktarını artırarak elde edilebilir. Melatonin bizi uykulu yapan bir hormondur ve bunu yapmanın etkili yolu, yüksek miktarda Melatonin salgılatan yiyecekler yemektir. Ananas, muz ve portakal melatonin salgılatan yiyeceklerin başında gelmektedir.

Soya Sütü Horlamaya İyi Gelir Mi?

Süt ürünlerinin balgamı arttırdığı için horlamaya da neden olabileceğini bilmek gerekir. Bunun nedeni, inek sütünün bazı belirli proteinlerinin, tıkanıklığı artıran ve burun geçişlerini kapatan ve horlamayı artıran hafif ila şiddetli alerjik reaksiyonlara neden olabilmesidir. İnek sütünüzü soya sütü veya hayvansal süt ürünü olmayan başka bir bitkisel sütle değiştirmeniz horlama miktarınızı azaltacaktır.

Horlamaya Sızma Zeytin Yağının Yararları

Horlamaya iyi gelen bitkiler arasında zeytinin yeri de önemlidir. Zeytinin horlama üzerindeki faydasını artırmak adına kullanılabilecek en iyi ürün ize sızma zeytinyağıdır. Yatmadan önce biraz sızma zeytinyağı yudumlamak da hava yollarını düzeltebilir. Ayrıca yatmadan önce zeytin yağından bir yudum almak gece uyku sırasında boğazdaki kasların nefes yolunu kapatmasını önler. Burun Tıkanıklığı Neden Olur? Burun Tıkanıklığına Neler İyi gelir? başlıklı yazımız da sizin için yararlı olabilir.

Horlamaya İyi Gelen Bitkiler ve Doğal Ürünler Nelerdir?

Horlamaya yararı olan bitkiler ve bitkisel kürler şunlardır:
– Sarımsak
– Soğan,
– Yaban Turbu
– Portakal
– Muz
– Ananas
– Zencefilli Bal
– Soya Sütü
– Zeytinyağı
Horlamaya iyi gelen bitkiler nelerdir? Horlama ve uyku apnesine ne iyi gelir? Horlamadan kurulmak için doğal bitkisel kür ve karışımlar nelerdir?

Kaynak