Hamilelikte limon yemek düşüğe sebep olur mu? Limon Zararlı mı?

Hamilelikte limon yemek ne gibi etki gösterir. Faydaları ve zararları nelerdir. Gebelikte limon ve limon suyu tüketiminin düşüğe neden olma durumu var mıdır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Hamilelikte limon yemek düşüğe sebep olur mu

Hamilelik yaşayan kadınların en çok merak ettikleri konuların başında nasıl beslenilmesi gerektiği gelmektedir. Sağlıklı beslenme konusunda bilinçli olmak isteyen anne adayları için bu çok önemli bir konu olmaktadır. Çünkü hamilelikte en önemli şey bebeğin sağlığı için doğru beslenme gelir. Bununla ilgili hem doktorlar tarafından hem de kişilerin yakınları tarafından bazı inanışlar oluşmaktadır. Bu inanışlardan bir tanesi hamilelikte limon yemek düşüğe sebep olur mu sorusu gelir.

Bu hamilelikte limon yemek düşüğe sebep olur mu inanışı birçok kişinin aklını karıştıran bir durumdur. Ancak uzmanlar tarafından böyle bir inanışın son derece yanlış olduğu vurgulanmaktadır. Limon tüketimi, hamilelik süresince belirli aralıklarla tüketildiğinde düşük yapılmasının aksine son derece faydalı olacaktır. Limon, hamilelikte yenilmemesi gereken yiyeceklerden biri değildir.

Limonun Yararları

Limonun en önemli faydalarından bir tanesi özellikle kış aylarında anti bakteriyel özelliği taşıması ve kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirici etkide bulunmasıdır. Cilt temizliği, yüzdeki yağ oranının dengede tutulması ve birçok cilt sorunlarına karşı koruyucu bir etkisi vardır. Ayrıca kişilerin ağız içindeki zararlı mikropları temizleyerek, ağız içinde oluşan kötü kokuyu giderdiği söylenmektedir.

Hamilelikte Limonun Sağladığı Yararlar

Kadınların hamilelikte limon yemek istemeleri halinde bunu birçok yolla yapabilirler. Limonu direkt yemek istemeyenler çorba, salata gibi çeşitli yemeklerin içine karıştırarak tüketebilirler. Ayrıca yaz aylarında şeker karışımıyla birlikte limonata yapılarak serinletici faydasından da yararlanılabilir.

Birçok gıdanın orta ayarda tüketilmesi makbul olduğu gibi hamilelikte limon yemek dikkat edilmesi gereken bir durum arz eder. Tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin limon yenilirken çok dikkatli olması gerekmektedir. Haddinden fazla limon tüketilirse kişilerde tansiyonun düşmesine, ayrıca başın dönmesine neden olabilir. Midesinde rahatsızlığı olan kişilerin de limon tüketirken dikkat etmeleri ve bu konuda doktor tavsiyelerine uymaları gerekmektedir.

Dilerseniz hamilelikte tüketilmemesi gereken bitki çayları konulu makalemize de göz atabilirsiniz.

Wikide limon: https://tr.wikipedia.org/wiki/Limon