Jak Faranjit Ból gardła Go? Zapalenie migdałków spowodowane przez zapalenie gardła

Pytanie, jak przejść zapalenie gardła ból gardła jest zadawane więcej, zwłaszcza w zimie w bardzo niskich temperaturach. Zapalenie gardła jest chorobą, która zwykle występuje w wyniku podrażnienia dróg oddechowych w niskich temperaturach i uszkodzenia spowodowane przez nadmiernie gorące spożycie żywności. Zapalenie gardła jako wyjaśnienie medyczne; zapalenie błon śluzowych znajdujących się za gardłem lub pharynk. Zapalenie to może powodować ból, suchość i trudności w połykaniu. Przyczyny zapalenia gardła obejmują infekcje wirusowe, takie jak przeziębienia i infekcje bakteryjne. Będziesz w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy zapalenie farmakologiczne wywołane ból gardła może być zwolniony przez ziołowe i naturalne środki w pozostałej części naszego artykułu.

Jak Faranjit Ból gardła Go?

Zapalenie gardła jest powszechne w ogóle i rzadko powoduje niepokój jest powodem. Wirusowe zapalenie gardła zwykle przechodzi na własną rękę w ciągu tygodnia. Jednak znajomość przyczyny zapalenia gardła pozwala ludziom może pomóc zawęzić go. Dlatego w tym artykule przyczyny zapalenia gardła i z którymi ziołowe i naturalne metody leczenia w zależności od objawów wspomnę, że leki mogą być stosowane w leczeniu.

Przyczyny i objawy zapalenia gardła wywołane ból gardła

Nie wszystkie ból gardła i ból migdałków jest spowodowane przez zapalenie gardła. Przyczyna każdej masy gardła spowodowana zapaleniem gardła nie jest taka sama. Ale faranjit ból gardła może być spowodowany przez wirusy lub bakterie. Wirusowe zakażenia są najczęstszą przyczyną zapalenia gardła. Niektóre, które mogą powodować zapalenie gardła wirusy obejmują: wirus nosorożca, wirus Epsteina-Barr, koronawirus, paragrypę, chodadenovirus i wirus grypy, który powoduje przeziębienia prowadzić do zapalenia gardła niektórych z tych, którzy go otworzyli.

Na przykład mononukleoza może być stosowana w wielu objawach grypopodobnych jest wirusową infekcją zakaźną, która do niej prowadzi. Wirus może rozprzestrzeniać się przez ślinę, dobytku danej osoby lub sztućców, których używają, powodują całowanie, takie jak kaszel i kichanie, może również powodować rozprzestrzenianie się choroby można otworzyć. Mononukleoza, znana również jako choroba całowania, jest stosowana głównie u młodych ludzi i dotyczy młodych dorosłych.

Ból gardła w bakteryjnym zapaleniu gardła

Jest mniej powszechne w zapaleniu gardła, które powoduje ból gardła zakażenia bakteryjne mogą być również spowodowane. Na przykład grupa A Bakterie Streptococcus są odpowiedzialne za zapalenie gardła u dzieci około 20-40 procent. Inne infekcje bakteryjne, które mogą powodować zapalenie gardła obejmują:

 • Grupa C i G Streptococcus
 • Chlamydia
 • Bakterie rzeżączka
 • Mycoplasma pneumoniae

Czynniki, które zwiększają ryzyko zapalenia gardła wywołane ból gardła

Zwiększa ryzyko rozwoju zapalenia gardła, co powoduje ból gardła oto sytuacje:

 • Historia alergii
 • Historia częstego zakażenia zatok
 • Palenie lub używane narażenie na palenie tytoniu

Ból gardła jest zaraźliwa? Zapalenie gardła jest przenoszone z osoby na osobę Nie zamierzam tego robić

Patrząc na źródło, dzięki czemu można powiedzieć ból gardła jest zaraźliwa podczas gdy fizycznie wywołane ból gardła nie są zaraźliwe, zapalenie gardła ból gardła spowodowany podobnymi infekcjami może być zaraźliwy. Tutaj Chociaż ból gardła jest objawem, w celu wyrażenia choroby Dostępne. Zarówno wirusowe, jak i bakteryjne formy zapalenia gardła jest zaraźliwa. Drobnoustroje, które powodują zapalenie gardła żyją w nosie i gardle Mają tendencję. Gdy osoba z tą chorobą kaszle lub podczas kichania można usunąć małe kropelki zawierające wirusa lub bakterie do powietrza Liście. W takim przypadku następujące warunki powodują zanieczyszczenie:

 • Wdychanie tych małych kropelek,
 • Dotykanie przedmiotów zanieczyszczonych kroplami a następnie wziąć ręce, aby otworzyć obszary, takie jak usta, nos, oczy i uszy,
 • Żywność zanieczyszczona kropelkami i spożywać napoje.

W związku z tym osoba nie powinna dotykać jedzenia ani ważne jest, aby umyć ręce przed ich dotknięciem.

Jak Faranjit Ból gardła Go?

Ogólna odpowiedź na pytanie, jak uzyskać ból gardła zapalenie gardła jest nie może przejść przez siebie w ciągu 7 do 10 dni, gdy rzecz nie jest zrobione. Jednakże różne sposoby łagodzenia bólu gardła i szybkiego powrotu do zdrowia w procesie Są sposoby. Antybiotyki, które są zwykle jednym z pierwszych leków stosowanych ponieważ nie działa przeciwko wirusom, wirusowe zapalenie gardła jest zwykle aby czuć się bardziej komfortowo, dopóki układ odpornościowy nie pokona infekcji Sposoby łagodzenia objawów, takich jak ból są:

 • Dużo odpoczynku (wewnątrz lub na zewnątrz łóżka)
 • ibuprofen (Advil, Motrin), paracetamol (Tylenol) lub aspiryna (tylko dla dorosłych) w celu złagodzenia bólu gardła
 • Picie dużej ilości wody, aby zapobiec odwodnieniu
 • Płukanie gardła słoną ciepłą wodą w celu zmniejszenia bólu gardła
 • Picie ciepłych napojów zamiast jedzenia bardzo gorących i bardzo zimnych potraw
 • Korzystanie z zimnego parownika mgły w celu złagodzenia suchości gardła
 • Korzystanie over-the-counter pastylki do ssania gardła lub znieczulające gardła spraye

Środki te pomogą złagodzić dyskomfort z wszelkiego rodzaju infekcjami gardła. Można również użyć antybiotyków z recepty, aby zapobiec powikłaniom bakteryjnym. Ponadto, lekarz może przepisać 10-dniowe lekarstwo na penicylinę lub amoksycylinę przeciwko bakteriom. Jeśli jesteś uczulony na penicylinę, w tym amoksycylinę, można stosować różne leki. Jeśli chcesz, można również skorzystać z tego artykułu zatytułowanego Check Out This Article for Those Who Say They Can't Swallow What's Good For Sore Throat.

Kiedy do lekarza w przypadku zapalenia gardła wywołane ból gardła Czy powinniśmy iść?

Podczas zapalenia gardła może wystąpić którykolwiek z następujących objawów Jeśli masz ból gardła razem, natychmiast skontaktować się z lekarzem:

 • Bolesne połykanie, które nawet uniemożliwia przyjmowanie płynów
 • Trudności w oddychaniu przez usta
 • Świszczący oddech lub trudności w oddychaniu
 • Ogień powyżej 38 stopni
 • Ponadto, jeśli masz ból gardła trwający dłużej niż 14 dni, natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Źródła