Eliptik Bisiklet Zayıflatır mı Göbek Eritir mi Kalori Yakımı Kullanıcı Yorumları

Eliptik bisiklet zayıflatır mı, kas yapar mı, kalori yakımı nedir, kilo verme programı nasıl uygulanır, göbek eritirmi, eliptik bisiklet kullananlar kadınlar kulübü ve ekşi sözlük gibi forumlarda ne gibi yorumlarda bulunmuşlardır sorularının yanıtları ve eliptik bisiklet fiyatı hakkındaki detayları yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Eliptik Bisiklet Zayıflatır mı?

Eliptik bisiklet zayıflatır mı sorusu kilo vermek isteyen ya da kas yapmak için fazla yağlarından kurtulmayı amaçlayanların en başta gelen sorularındandır. Evet, eliptik bisiklet zayıflatır. Ancak sadece eliptik bisiklet kullanarak kilo vermek tek başına mümkün değildir. Aynı zamanda düzenli bir egzersiz ve diyet programı uygulamanız gerekecektir.

Eliptik bisiklet birçok kas sisteminin çalışmasına katkıda bulunur. Bu sayede enerji harcama oranı ve kas kitlesinde artış meydana gelir ve kilo verme süreci hızlanır. Ancak yediklerinize dikkat etmez fazla kalorili yiyecekler tüketmezseniz ya kilo veremezsiniz ya da kilo verme süreciniz epeyce uzar.

İlk defa eliptik bisiklet kullanacaksanız 30 dakikalık sürelerle başlayabilirsiniz. Zamanla bu süreyi yorgunluk kapasitenize göre artırabilirsiniz. Eliptik bisiklet antrenmanında ilk 3’te 1’lik bolümü yavaş tempoda sonraki 3’te 1’lik bölümü yüksek tempoda ve son bölümü de giderek yavaşlayan tempoda yapmanızda yarar olacaktır.

Eliptik Bisikletin Faydaları Nelerdir?

Eliptik bisiklet kullanımı birçok faydayı da beraberinde getirir:

  • Kilo vermenize yardımcı olur
  • Sıkı bir vücut yapısı kazandırır
  • Kas kitlesinde artışa katkıda bulunur
  • Stres atmanızı sağlar
  • Kalp ve damar sistemi için yararlıdır
  • Eklemlere zarar vermeyen bir egzersiz aracıdır

Eliptik Bisiklet Zayıflatır mı ve Kas Yapar Mı?

Eliptik bisiklet zayıflatır mı ve kas yapar mı sorularının cevapları birbirleriyle bağlantılıdır. Düzenli olarak eliptik bisiklet kullanımı kas kitlesinde artış yaşanmasını ve bu sayede zayıflamayı ve sıkı bir vücuda sahip olmayı beraberinde getirir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus uzun bir süre ve düzenli olarak eliptik bisiklet egzersizlerinin uygulanmasıdır. Aksi taktirde hızla kazanılan kas kitlelerinin kaybedildiği görülecektir. Eliptik bisiklet antrenmanlarıyla kazanılan kas kitlesi daha fazla enerji kullanılmasını sağlayacağından kilo verme ya da formda kalma adına oldukça yararlı etkiler oluşturur.

Eliptik Bisiklet Kalori Yakımı Ne Kadardır?

Eliptik bisiklet kalori yakımı sorusu da aynı kapsamda ele alındığında cevap evet olacaktır. Yapılan egzersiz sırasında kalori yakımı gerçekleşeceği gibi kas yapısındaki gelişmede giderek yakılan kalori miktarında artışa neden olacaktır. Edinilen bilgilere göre eliptik bisiklet antrenmanları sırasından ortalama olarak dakikada 9 kalori yakılmaktadır. Buna göre 30 dakikalık bir kullanımda 270 kalori civarında enerji harcanmış olacaktır.

Kadınlar Kulübü ve Ekşi Sözlük’ten Eliptik Bisiklet Kullanıcı Yorumları

Kadınlar kulübü ve ekşi sözlük gibi mecralardaki ekiptik bisiklet kullanıcı yorumları incelendiğinde oldukça olumlu bir izlenim elde edilmektedir. Özellikle evde çok yer kaplamadığı ve kullanımının koşu bandına göre daha konforlu olduğu yorumları öne çıkmaktadır. Ancak evde kullanımında ortaya çıkabilecek sorunlardan biri de gürültüdür. Birçok kullanıcı bu konudan mustarip olsa da bu kadar konforlu bir egzersizin nasıl bu kadar kalori yakımı sağladığı konusunda ortak görüşler olduğu anlaşılmaktadır. Koşu bandına kıyasla daha az yorduğu, daha sağlıklı olduğu ve daha az yer kapladığı öne çıkan yorumlar arasındadır. Yorumlarda ilk etapta 25 ila 30 dakikalık programların yeterli olacağı konusunda da ortak görüş hâkimdir.

Eliptik bisiklet kullanıcı yorumları ve deneyimlerini tek bir cümlede toparlamak gerekirse, eliptik bisiklet; kas kitlesini artıran, kullanımı konforlu ve kolay olan, kalori yakımını yani yağ yakımını artırıp zayıflamaya yardım eden, çok yer kaplamayan ve sağlıklı bir egzersiz türü olduğu anlaşılmaktadır.

Eliptik Bisiklet Zayıflatır mı, Göbek Eritir mi?

Eliptik bisiklet göbek eritir mi sorusu da oldukça sık sorulan sorular arasındadır. Eliptik bisiklet göbek yağlarını eritir ancak sadece göbek egzersizi için tercih edilecek bir antrenman aleti değildir. Zira eliptik bisiklet kullanımıyla tüm vücutta yak yakımı ve kilo verme eğilimi gerçekleşir. Özellikle, bacak, kalça ve kollarda enerji harcama miktarı daha fazladır. Eliptik bisikletin bölgesel olarak değil genel olarak yağ yakma özelliği nedeniyle daha sağlıklı ve etkili kilo verme üzerinde olumlu etkileri vardır. Ayrıca Acil Kilo Verme Yöntemleri ve Hızlı Şekilde Zayıflatan Şok Diyet Önerileri başlıklı yazımız da size yardımcı olabilir.

Eliptik Bisiklet Fiyatı

Eliptik bisiklet fiyatı oldukça geniş bir aralıkta değişiklik göstermektedir. Bu yazının yazıldığı tarih olan 14/12/2019 tarihi itibariyle eliptik bisiklet fiyatları 470 TL’den 40.000 TL’ye kadar değişmektedir. Özellikle yüksek fiyatlı olan eliptik bisikletler genellikle spor salonlarının tercih edeceği cinstendir. Evde kullanım için uygun olan eliptik bisikletler genellik 470 TL ile 2.000 TL arasında seyretmektedir.

Ekşi Sözlükte eliptik bisiklet hakkında bilgi.