Doğal Yollarla Göğüs Büyütme - Bitkisel Yöntemlerle Meme Büyütmek

Doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri ameliyatsız meme büyütme yöntemleri tercih edenlerin ilgisini çekecek cinstendir. Meme büyüklüğünüzü ailenizden miras aldığınızı söylemek mümkündür ancak göğüsleri olduğundan daha büyük yapmak da mümkün. Cerrahi olarak güçlendirilmeyi planlamıyorsanız göğüs büyüklüğünü doğal olarak artırabilmenin birçok yolu vardır. Egzersiz yapmak, doğru yemeği yemek ve yaşam tarzınızda birkaç değişiklik yapmak size istenen sonuçları verebilir.

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal yöntemlerle meme irileştirme teknikleri içerisinde en etkili olanı şüphesiz egzersiz yapmaktır ancak bunun yanında bir çok teknik de bulunmaktadır. Şimdi bu yöntemleri başlıklar halinde tek tek inceleyelim.

Egzersizle Göğüs Büyütmek

Egzersizle göğüz büyütmek düzenli ve doğru egzersiz yapmak koşuluyla mümkündür. Aşağıda göğüs büyütmeye yarayan egzersizler yer almaktadır:

a) Şınav: Göğüslerin altında bulunan göğüs kaslarının güçlendirilmesine yardımcı olur. Başlangıçta, bu egzersizi biraz yorucu bulabilirsiniz, bu nedenle günde 2 ila 3 set on şınavla başlayın ve vücudunuz egzersize alıştıkça sayıyı artırın.

Ellerinizi yere, doğrudan omuzların altına sıkıca yerleştirin. Sırtınızı düz tutarak vücudunuzu yere doğru getirin. Midenizin yere değmemesine dikkat edin. Geri kalkın, tekrar eğilin ve bu şekilde tekrar edin. Bu egzersizi çok zor bulursanız, dizlerinizi yerde tutabilirsiniz.

b) Mekik Egzersizi: Mekin egzersizi karın yağını düzeltir ve göğüs kaslarını güçlendirir, bu sayede daha dolgun göğüsler elde edersiniz.

Ayaklarınız zeminde düz basacak biçimde sırt üstü yatın. Ellerinizi kafanızın altına koyun. Omuzlarınızı ve üst sırtınızı yerden kaldırın. Gözleriniz tavana odaklanmalıdır. Yukarı hareket ettikçe nefes verin, bir saniye tutun ve orijinal pozisyonuna döndüğünüzde nefes alın.

c) Duvar şınavı: Duvar şınavı özellikle yerde yapılan şınavları zor ve yorucu bulan kadınlar içindir. Tıpkı yerdeki şınav gibi, kendinizi bir duvara itmelisiniz. Duvar şınavı bir çok kası güçlendirir, göğüs şeklini tonlar ve boyutu arttırır.

Bir duvarın önünde durun ve kollarınızı omuz seviyesine kaldırın. Avuç içlerinizi sıkıca duvara yerleştirin ve kollarınız dirsekler bükülmüş şekilde uzanmış bir konuma gelene kadar duvarı itin. Orijinal pozisyona geri dönün. Başlangıçta, her biri on kez dört set deneyin.

e) Dambıl egzersizi: Bu egzersiz göğüs dokularını sıkılaştırır ve pektoral kasları güçlendirir. Bu egzersizi, kaldırılması kolay dambıllarla yapmanız gerektiğini unutmamak önemlidir.

Her iki elinizde dambıl varken yere uzanın. Ayaklarınız yere sıkıca oturmalıdır. Dambılları aynı anda tavana doğru itin ve yavaşça geri indirin kendinizi yormadan ve kaslarınızı zorlamadan her gün bu hareketleri uygulayın.

Göğüs Büyüten Beslenme Yöntemleri

Göğüs büyüten beslenme yöntemleri vücudu şekillendirmede önemli bir rol oynar. Meme büyüklüğü söz konusu olduğunda, doğru beslenme şarttır.

a) Süt: Süt alımı meme dokularının büyümesine katkıda bulunur. İnek sütü, kadınlarda süt üretmek için gerekli olan östrojen, progesteron ve prolaktin ile zenginleştirilmiştir, böylece meme boyutunu arttırır.

b) Yeşil yapraklı sebzeler: Büyük göğüsler için günlük diyetinize yeşil yapraklı sebzeler ekleyin. Bu sebzeler aynı zamanda iyi bir demir ve kalsiyum kaynağıdır.

Çoğunlukla, yeşil yapraklı sebzeler göğüs dokularını arttırmaya yardımcı olan fitoöstrojenler içermez, ancak gelişmiş göğüsleri sıkılaştırırlar. Yeşil yapraklı sebzeleri yemenin bir başka nedeni, kadınlarda erkek testosteron üretimini önlemeleridir. Bu, bir kadının vücudundaki hormonları dengeler ve doğal östrojen seviyesinin vücudun işleyişini kontrol etmesini sağlar.

c) Kuruyemiş: Tekli doymamış yağ oranı yüksek olan kuruyemişler, meme dokuları oluşturmak ve meme büyümesini arttırmak için gereklidir.

d) Soya: Soya, göğüs büyümesinden sorumlu hormon olan fitoöstrojenler içerir. Soya ayrıca, serbest radikallere ve göğüs dokularında büyüyebilecek kanser hücrelerine karşı savaşan izoflavonları da içerir. Keten tohumu, çemen otu ve rezene tohumu gibi yiyecekleri diyetinize ekleyin.

e) Çemen tohumları: Fitoöstrojenik bir bitki olan çemen tohumlarının meme büyüklüğünü arttırmaya yardımcı olduğu söylenir. Çemen otu östrojen ve progesteron gibi göğüs büyüten hormonları uyarır.

f) Soğan suyu: Bunun çalışması için bal, zerdeçal ve soğan suyunu birleştirin ve göğsünüze uygulayın. Bu kombinasyon sarkan göğüsleri sıkılaştırmaya ve meme büyüklüğünü artırmaya yardımcı olabilir. Etkili sonuç almak için, uyumadan önce bu tedaviyi uygulamalı ve sabaha kadar bırakmalısınız. Ilık suyla yıkayın.

g) Zeytinyağı: Zeytinyağı, göğüs büyütme için en etkili ev ilaçlarından biri olarak kabul edilir. Zeytinyağlı düzenli masajlar, göğsünüzü yumuşak ve sıkı gösterebilir. Ayrıca, zeytinyağı uygulaması meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Diğer Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal ve bitkisel tekniklerle göğüs büyütme yolları ve yöntemleri etkili olabilmesi için doğru sutyen seçmek önemlidir. Sütyen boyu sarkmayı kontrol etmede ve memenizi sıkı hale getirmede önemli bir rol oynar. Daha büyük göğüsler elde etmenin bir başka yolu masaj yapmaktır. Göğüslerinize günde en az bir kez masaj yapın. Bu kan dolaşımını arttırır, bu da hormonların düzgün bir şekilde akmasına ve meme büyüklüğünün gelişmesine neden olur. Dilerseniz Öğütülmüş Üzüm Çekirdeği Faydaları-Zayıflatır mı-Göğüs Büyütür mü ve Sarkmış Göğüsler İçin Toparlayıcı Maske Tarifi ve Uygulanışı başlıklı yazıları da okuyabilirsiniz.

Kaynak 1, Kaynak 2