X

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Bitkisel Çözüm ve Evde Doğal Tedavi Yöntemleri

Diz kapağı sıvı kaybı bitkisel çözüm önerileri tıbbi müdahaleden korkanların başvurduğu ilk alternatiflerden biridir. Peki, gerçekten diz kapağında meydana gelen sıvı azalmasına iyi gelecek bitkisel karışımlar ve doğal kürler mevcut mudur? İşte tüm bu sorular ve konu hakkındaki merak edilenler için yapılan araştırmaları sizler için derledik.

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Diz kapağı sıvı kaybı bitkisel çözüm teknikleri konusunda her ne kadar kesin bilgi olmasa da alanında uzman bitki bilimciler tarafından önerilen birkaç çeşit bitki ve doğal kür de bulunmaktadır. Dilerseniz bu bitkileri vermeden önce diz kapağında sıvı kaybı neden olur sorusunu cevaplayarak başlayalım:

Dizdeki sıvı kaybı, kireçlenme veya Osteoartrit (OA) dejeneratif bir hastalıktır. Tedavisi, süre gelen tıp uygulamaları ve yaşam alışkanlıkları değişikliklerinin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilir. İlaçlar ağrıyı kesebilir, fakat bu tür ilaçları uzun vadeli bir şekilde kullandığınızda yan etkiler ortaya çıkabilir. Ev ilaçları ve bitkisel çözümler, yaşam tarzı değişiklikleri ile diz kapağı sıvı kaybı sorunu daha az yan etki ile hafifletilebilir. Ancak evde yapılan bitkisel kürler ve doğal tedavi yöntemleri mevcut tıbbi tedavinizin yerini tutmaz. Bununla birlikte, ev ilaçlarını ve yaşam tarzı önerilerini uygulamadan önce doktorunuzla bilgi alış verişi yapmanı oldukça önemlidir.

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Doğal Tedavi Yöntemleri

Diz kapağı sıvı kaybı bitkisel çözümlerin yanında önde gelen doğal ve hafifletici etkisi olan uygulamalardır. Ev koşulunda gerçekleştirebileceğiniz diz kapağı sıvı kaybı doğal tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır:

Ağrılı diz kapağı sıvı kaybı yani kireçlenme hastalığında, sıcak ve soğuk uygulamalar çok faydalı olabilir. İlaçların gösterdiği yan etkilerine sebep olmazlar. Isı eklem sertliği için faydalıdır ve soğuk baskılar ise eklem ağrısı için en yararlı olanıdır. Kompresler diz kapağı sıvı kaybına bağlı kas ağrısını veya eklemi çevreleyen spazmları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir kompres için ılık veya soğuk bir havlu işinizi rahatlıkla görebilir.

Epsom tuz banyoları, genellikle eklem ağrısı için rahatlama sağlayabilir. Epsom tuzlarındaki magnezyum, ağrıya ve iltihaplanmaya faydalı olabilir. Herhangi bir eczaneden Epsom tuzu bulmanız kolaydır. Bu banyolar, 38 ° C sıcaklıkta ılık suda 2 bardak Epsom tuzu kullanılarak yapılabilir ve uygulama süresi 30 dakikadır.

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Bitkisel Çözüm ve Tedaviler

Diz kapağı sıvı kaybı bitkisel çözüm ve tedaviler aşağıda başlıklar altında sıralanmıştır:

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Tedavisinde Yeşil Çay

Yeşil çay polifenoller bakımında oldukça yüksek içeriğe sahiptir. Bu bileşikler iltihaplanmayı azaltmaya faydalı olabilir. Bir çalışma diz kapağı sıvı kaybı yani kireçlenme gibi sebeplerin de neden olduğu kıkırdak dokusundaki kaybı yeşil çayı az seviyelere indirdiğini ortaya koymuştur. Ancak karaciğer problemleri ve konsantre miktarlardan kaynaklanan yan etkiler riski nedeniyle, yeşil çay kullanımında aşırıya kaçılmamalıdır.

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Bitkisel Tedavisinde Zencefil

Ağızdan alınan zencefil diz kapağı sıvı kaybı nedeniyle oluşan ağrıyı azaltmak için yararlı olabilir. Osteoartrit ve kıkırdaklar üzerine yapılan 2015 tarihli bir çalışmaya göre, uzun süreli kullanılan zencefil Osteoartrit kaynaklık sakatlık ihtimalini bile azaltabilir. Yan etki riski nedeniyle, zencefili takviyeleri yerine baharat şeklinde az bir derecede kullanmanız tavsiye edilir. Aşırı miktarda zencefil için en büyük sorun, yoksunluk göstergeleridir. Zencefil ishal ve mide ekşimesine sebep olabilir. Ayrıca Warfarin gibi ilaçlarla da etkileşim gösterebilir. Zencefilin Faydaları: Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 11 Zencefil Faydası başlıklı yazı zencefilin faydaları hakkında daha detaylı bilgiler içermektedir.

Diz Kapağı Sıvı Kaybı Bitkisel Tedavisinde Zerdeçal

Enflamasyon, diz kapağı sıvı kaybından kaynaklanan ağrı ve sertliği tedavi eder. Burada önemli rol oynayan Kurkumin zerdeçaldaki bir maddedir. Zerdeçal sıvı kaybı nedeniyle oluşan hasardan kaynaklanan iltihaba, ağrı ve sertliğe yardımcı olabilir. Ayrıca zerdeçal kullanırken faydalarını artırmak için karabiber eklemeniz de yararlı olabilir. Zerdeçal kullanımı çoğunlukla güvenlidir ancak bulantıya sebep olabilir ve kan inceltici ilaç ve bitkiler etkileşim gösterebilir. Dilerseniz

Kaynak