Diş ağrısına ne iyi gelir evde çözüm İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavileri

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna evde çözüm yöntemleriyle ve İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi kürleriyle cevap bulmaya çalıştık. Bu yazımızda diş ağrısının doğal tedavi yöntemlerinin neler olduğuna maddeler halinde kısaca sizi sıkmayacak şekilde değindik.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısına iyi gelen bitkiler ve kürlerin liste halinde kısaca şunlardır:

 • Sarımsak
 • Karanfil
 • Zerdeçal
 • Çörek otu
 • Nar suyu
 • Salatalık
 • Soğan
 • Nane
 • Limon
 • Maydanoz
 • Sirkeli su kürü ile gargara
 • Tuzlu su kürü ile gargara
 • Karbonatlı su kürü ile gargara

Görüldüğü üzere bir çok bitki diş ağrısını dindirmeye iyi gelmektedir. Ancak bu gıdaların kullanım şekilleri ve dozları farklılık göstermektedir. Dilerseniz diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna evde uygulayabileceğiniz çözüm önerileri sunan İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki’nin uygulamalarına da bir göz atalım.

Diş ağrısına İbrahim Saraçoğlu Yorumuyla Evde Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu diş ağrısının hafifletilmesi için özellikle nar suyunu önermektedir. Bu yöntem oldukça basit: Saraçoğlu nar suyu ile gün içinde gargara yapılmasının hem ağrı kesici bir rol oynayacağını hem de ağızdaki bakterileri temizleyeceğini dile getirmektedir. Ancak evde kolaylıkla uygulanabilecek diş ağrısı tedavisi yöntemlerinden biri nar suyu olsa da temin etmek hem mümkün olmayabilir hem de pahalı olabilir. Bu nedenle bir de Ahmet Maranki’nin diş ağrısında kullanılan salatalık yöntemine bakmakta fayda olabilir.

Diş ağrısı evde nasıl geçer sorusuna cevaben Ahmet Maranki önerileri

Ahmet Maranki evde diş ağrısı tedavisi için hem salatalığı hem de çay ağacı yağını önermiştir. Bu iki yöntem de ayrı ayrı uygulanmaktadır, birlikte uygulama zorunluluğu yoktur ve uygulaması da oldukça basittir. Diş ağrısına salatalıkla çözüm arıyorsanız, ağrıyan dişinizin üzerine bir dilim salatalık koyarak bir süre bekletmeniz yeterli olacaktır.

Diğer bir yöntem de bir pamuğa çay ağacı yağını damlatarak diş üzerine koyup ağrı geçene kadar bekletmektir.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer Evde Çözüm

Diş ağrısına yukarıdaki doğal tedavi tekniklerine ek olarak evde uygulayabileceğiniz bir kaç yöntem daha bulunmaktadır. Bunlardan biri de sirkeli su ile gargara yapmaktır. Gün için de düzenli aralıklarla sirkeli su ile gargara yaptığınız taktirde diş ağrılarınıza neden olan çürüklerin ve bakterilerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Bu hızlı bir çözüm olmayabilir ancak diş sağlığı ve uzun süreli ağrılardan kurtulmak için isabetli bir yöntemdir.

Yukarıda sirke ile gargara yöntemine alternatif olarak tuzlu ya da karbonatlı su ile gargara yapma tekniğini de deneyebilirsiniz. Bu teknikler de hızlı bir iyileşme sağlamasa da kalıcı bir iyileşme sağlayabilir. Ancak dişlerinize iyi bakmazsanız aynı sorunları tekrar yaşama ihtimaliniz elbette yüksektir.

Diş ağrısı iltihabik durumlardan kaynaklanıyorsa İltihap Sökücü Bitkiler ve Kurutucu Çaylar Nelerdir, Enfeksiyona Ne İyi Gelir başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Diş Ağrısına Kesin Çözüm Var mıdır?

Diş ağrısına kesin çözüm şeklinde bir ifade kullanmak doğru olmaz. Zira diş ağrınızın neden kaynaklandığından tutun da, hangi yöntemlerin kimlere nasıl etki edeceğinin farklılık göstermesinden dolayı kesin çözüm ifadesi kullanmak sakıncalıdır. Bazı diş ağrıları büyük hastalıkların habercisi olabileceğinden doktora başvurmak her zaman en doğru ve etkili yöntem olacaktır.

Kaynak