Je detoxikace škodlivá nebo prospěšná? Jaké jsou vedlejší účinky detoxikace?

Je detoxikace škodlivá nebo prospěšná? Detoxikace je jednou z metod používaných těmi, kteří chtějí zhubnout, zbavit se zdravotních problémů a mít energičtější tělo. Ale jsou detoxy opravdu tak užitečné, jak se říká, nebo mají škodlivé vedlejší účinky? Pokud uvažujete o detoxikaci, přečtěte si nejprve náš článek.

Co je detoxikace?

Dnes pozitivní kroky pro zdravější životní styl Je čas to zahodit. Ale jedna věc je změnit své zdraví. Nemusí to stačit. Od vašeho životního stylu až po jídlo a pití, abyste byli zdraví Musíte zkontrolovat spoustu věcí.

Detoxikace, někdy označované jako "čištění", byly udrželi si svou popularitu jako zdravotní metodu. Že jste v tomto ohledu odborníkem tvrdí, že detox pomáhá odstraňovat toxiny z těla a tvrdí, že přispívají k vašemu trávicímu systému. Zamýšlený mladší, mladší cítit se zdravě a energičtě. Dobře, ale detox má na tebe tyhle účinky. Nebo to způsobí, že budeš zdravý?

Detoxy můžeme sbírat obecně pod třemi nadpisy:

  • S tekutinami místo pevných potravin co se děje
  • Přirozený proces čištění těla žádost o podporu
  • Regulujte trávení a regulujte střeva ti, kteří tvrdí, že čistí

Detoxikace, odstranění přebytečných toxinů z těla, trávení a posílení imunitního systému a reorganizace metabolismu je zaváděný jako nástroj pro .

Je detoxikace nepohodlná nebo má vedlejší účinky?

Účelem detoxu je navázat kontakt s naším tělem každý den je to k odstranění toxinů – toxinů ve vzduchu, potravin, které jíme nebo používáme jako škodlivé látky ve výrobcích. To je obvykle hladovění těla, velké omezení příjmu potravy, konzumace tekutin namísto pevných potravin nebo pití tuny vody a všechny tyto negativní vedlejší účinky na vaše zdraví.

Takže detoxikace vám dají zdravé tělo, které vám slibují Nemůže to poskytnout. Ve skutečnosti mají detoxikace pozitivní vliv na zdraví nejsou o tom téměř žádné vědecké údaje. Na druhou stranu, vaše tělo hladovění detoxikací má také mnoho rizik, která negativně ovlivní zdraví Přesune.

Detoxikace ovocnými a zeleninovými šťávami

Největší část detoxů k čištění těla zelenina a džusy jsou vyrobeny pitím. Při přidávání do stravy je to docela ovocné a zeleninové šťávy, které mohou být zdravým a výživným obsahem jako detoxikační může narušit vaše zdraví, pokud je to preferováno. Na druhou stranu, hodně lidí, kteří dělají tuhle práci. společnost prodává ovocné a zeleninové šťávy jako detoxikační produkt. Tyto vody však jsou však zdravé, když jsou čerstvě stlačeny.

Když používáte ovocnou a zeleninovou šťávu jako detox, vaše tělo zbavuje ho mnoha vitamínů a minerálů, které potřebuje. Doba detoxikace s nevratnými zdravotními problémy může způsobit, že se s ním setkáte. Zvláště takové detoxy, jako jsou bílkoviny a tuky způsobuje, že se držíte dál od živin, které jsou základními potřebami těla. Jde jen o to. samozřejmě ne hlad, který zažil během detoxu; nízká hladina cukru v krvi, v mozku viditelné problémy, jako je zákal, snížená energie a únava Sundá si ho.

Je detoxikace jater škodlivá?

Jedním z nejdůležitějších orgánů, které jsou detoxikovány, jsou játra. A účelem detoxikace jater je očistit tělo zlepšením funkce jater Systému. Tato detoxikační metoda je vhodná pro posílení jater Může to vypadat jako nápad, ale v podstatě není.

Co dělat pro zdravější játra měla by být vařena nebo konzumována syrová ze všech druhů zeleniny, alkoholu vyhnout se návykům, jako je kouření, zbytečné užívání drog potraviny se solutable vlákny, jako je cizrna, fazole, ořechy Měli byste konzumovat hodně. Péče o jídlo vyváženým a pravidelným způsobem Musíš to ukázat. Samozřejmě, mezitím byste neměli zapomenout vzít dostatek vody.

Detoxikace vyrobené s omezením jídla

Další forma detoxu, nějaké jídlo nebo jídlo aby se odstranily toxiny z těla. je odstranit. Omezte některé potraviny ve stravě nebo může být užitečné, pokud se provádí vědomě. Například lepek na druhou stranu je velmi užitečné odstranit živiny, které ji obsahují, ze seznamu stravy je také užitečné odstranit mléčné potraviny, které má tělo potíže s trávením mléčné výrobky zde však nejsou zmíněny. Pokud například nespotřebováváte normální mléko, fermentované a mleté bakteriemi, jako je sýr, jogurt, podmáslí a kefír můžete konzumovat mléčné výrobky, což by byla velmi užitečná metoda.

Ale odstranění všech nuancí ze seznamu stravy nebude tak užitečné. Bude obzvláště užitečné vytvořit seznam stravy, který bude splňovat živiny, které vaše tělo bude potřebovat. Protože většina lidí udělá chybu, když jí jedním způsobem při dietě. Například konzumace pouze potravin obsahujících bílkoviny nebo sledování stravy pouze pro mléko. Tyto metody jsou rizikové aplikace, které mohou mít velmi škodlivé účinky.

Pokud si přejete, můžete si také přečíst náš článek o škodlivosti mléčného kanan karatay, ahmet maranki, ibrahim saraçoglu.

Detoxikace čištění střev

Většina lidí potřebuje problémy se svým trávicím systémem. Detoxy očisty střev, aby zhubly, i když mají být zdravější uvedli to do praxe. V těchto detoxikacích je cílem urychlit pohyby střev a pokusit se zbavit škodlivých látek tím, že jim umožní rychleji ejakuloval. Naše střeva jsou však důležitá, aby živiny, které naše tělo potřebuje, byly Orgánů. Detoxikace střev v bezvědomí, nutriční poruchy a s tímto základem mohou způsobit tvorbu jiných onemocnění.

Na druhou stranu aplikace střevního čištění; žaludeční křeče, mohou způsobit průjem a zvracení. Mezi závažnější důsledky patří bakteriální existuje také infekce, punkce střev, problémy s ledvinami a srdcem.

Na zdravější strukturu střev a trávicího systému vyváženějšími vláknitými potravinami namísto detoxikačních aplikací a bude pro vás výhodnější jíst pravidelně.

Proč jsou detoxikace škodlivé a neúčinné

Teoreticky, detoxy zní docela dobře. Ale tady je pravda. Což je naprosto zbytečné. Protože naše tělo má přirozené samočištění. Existuje detoxikační mechanismus a naše játra tvoří jeho základ. Další v důsledku toho naše játra odstraňují a vylučují toxiny z našeho těla, Takže dostaneme zdravější orgány a tělo. Když jsi tak škodlivá pokud se pokusíte čistit detoxikací, můžete můžete také způsobit škodu. Namísto zdravého života určeného tímto způsobem, možná budete muset bojovat s nemocemi.

Existují také ti, kteří detoxikují, aby zhubli. Ano, do jisté míry některé typy detoxu vám mohou pomoci zhubnout. Ale s detoxy, jeden hubnutí jídlem pokyny musí řešit problémy uvedené výše Může tě nechat jít. Proto s pomocí specializovaného dietologa je pro vás výhodnější zhubnout pravidelným jídlem a cvičením Bude.

Každý den mít zdravější tělo Zde je několik užitečných metod, které můžete použít:

  • Pití dostatek vody během dne
  • Po dietě s vysokým obsahem vlákniny
  • Udržování dodatečného příjmu cukru na minimu
  • Přidejte do své stravy více syrového ovoce a zeleniny
  • Vyhýbání se zpracovaným a hotových potravinám
  • Dostatek času na odpočinek a relaxaci
  • Cvičení hlubokého dýchání nebo meditace

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/detox-cleanses-do-diets-work#liver-detox