Detoksykacja jest szkodliwa lub korzystna? Jakie są skutki uboczne detox?

Czy detoksykacja jest szkodliwa czy korzystna? Detoksykacja jest jedną z metod stosowanych przez tych, którzy chcą schudnąć, pozbyć się problemów zdrowotnych i mieć bardziej energiczne ciało. Ale są detoksykacji naprawdę tak przydatne, jak mówią, czy mają szkodliwe skutki uboczne? Jeśli myślisz o detoksykacji, przeczytaj nasz artykuł pierwszy.

Co to jest detoksykacja?

Dziś pozytywne kroki na rzecz zdrowszego stylu życia Nadszedł czas, aby go wyrzucić. Ale tylko jedna rzecz to zmiana zdrowia. to może nie wystarczyć. Od stylu życia do jedzenia i picia, aby być zdrowym musisz przejrzeć wiele rzeczy.

Detoksy, czasami określane jako "czyszczenie", zostały utrzymali swoją popularność jako metoda zdrowotna. Że jesteś ekspertem w tym zakresie twierdzą, że detoks pomaga usunąć toksyny z organizmu i twierdzą, że przyczyniają się one do układu pokarmowego. Przeznaczone młodsze, młodsze czuć się zdrowym i bardziej energicznym. Dobra, ale detox ma te skutki na ciebie. czy spowoduje to, że jesteś ze zdrowia?

Możemy zbierać detoksykuje w ogóle pod trzema nagłówkami:

  • Z płynami zamiast pokarmu stałego co się robi
  • Naturalny proces czyszczenia organizmu twierdząc, że wspiera
  • Regulować trawienie i regulować jelita tych, którzy twierdzą, że czyści

Detoksykacji, usuwania nadmiaru toksyn z organizmu, trawienia i wzmocnienie układu odpornościowego i reorganizacja metabolizmu jest wprowadzany jako narzędzie dla .

Detoxing niewygodne lub ma skutki uboczne?

Celem detoksu jest nawiązywać kontakt z naszym ciałem każdego dnia jest usunięcie toksyn – toksyn w powietrzu, żywności, którą spożywamy lub używamy substancji szkodliwych w produktach. Jest to zwykle głód ciała, duże ograniczenie spożycia żywności, spożywanie płynów zamiast pokarmów stałych lub picie tony wody, a wszystkie te negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia.

Więc detoksykuje daje zdrowe ciało, które obiecują ci nie może tego zapewnić. W rzeczywistości detoksykacja ma pozytywny wpływ na zdrowie prawie nie ma na ten temat żadnych danych naukowych. Z drugiej strony, twoje ciało głód z detoksykacjami ma również wiele zagrożeń, które negatywnie wpłyną na zdrowie Przenosi.

Detoksykacja sokami owocowymi i warzywami

Największa część detoksykacji, aby oczyścić organizm warzywa i soki są wytwarzane przez picie. Po dodaniu do diety, jest to dość soki owocowe i warzywne, które mogą być zdrową i pożywną zawartością jako detoks może to pogorszyć stan zdrowia, jeśli jest to preferowane. Z drugiej strony, wiele osób, które wykonują tę pracę. firma sprzedaje soki owocowe i warzywne jako produkt detoksykujący. Jednakże wody te jednak są zdrowe, gdy są świeżo wyciśnięte.

Kiedy używasz soku owocowego i warzywnego jako detoksu, twoje ciało pozbawia go wielu witamin i minerałów, czego potrzebuje. Czas detoksykacji z nieodwracalnymi problemami zdrowotnymi może spowodować, że napotkasz go. Zwłaszcza takie detoksykuje, takie jak białko i tłuszcz to powoduje, aby trzymać się z dala od składników odżywczych, które są podstawowe potrzeby organizmu. To tylko to. nie, oczywiście, głód doświadczany podczas detoksu; małe stężenie cukru we krwi, w mózgu widoczne problemy, takie jak zmętnienie, zmniejszenie energii i zmęczenie zdejmie go.

Czy Detox wątroby szkodliwe?

Jednym z najważniejszych narządów, który jest detoksykowany jest wątroba. A celem detoksykacji wątroby jest oczyszczenie organizmu poprzez poprawę czynności wątroby System. Ta metoda detoksykacji jest dobra do wzmocnienia wątroby Może się to wydawać pomysłem, ale w istocie tak nie jest.

Co zrobić dla zdrowszej wątroby należy go ugotować lub zjeść na surowo z wszelkiego rodzaju warzyw, alkoholu unikać nawyków, takich jak palenie tytoniu, niepotrzebne zażywanie narkotyków pokarmy z włóknami solutable, takimi jak ciecierzyca, fasola, orzechy należy spożywać dużo. Dbaj o to, aby jeść w zrównoważony i regularny sposób musisz to pokazać. Oczywiście w międzyczasie nie należy zapominać o wystarczającej ilości wody.

Detoksykacja z ograniczeniem żywności

Inna forma detoksu, jedzenie lub jedzenie w celu usunięcia toksyn z organizmu. jest jego usunięcie. Ograniczyć niektóre pokarmy w diecie lub może być przydatna, gdy odbywa się świadomie. Na przykład gluten jest to bardzo przydatne, aby usunąć składniki odżywcze zawierające go z listy dietetycznej, z drugiej strony jest to również przydatne do usuwania pokarmów mlecznych, które organizm ma trudności z trawieniem jednak produkty mleczne nie są tutaj wymienione. Na przykład, jeśli nie spożywasz normalnego mleka, fermentowane i mielone przez bakterie, takie jak ser, jogurt, maślanka i kefir można spożywać produkty mleczne, co byłoby bardzo przydatną metodą.

Ale usunięcie każdego niuansu z listy dietetyczne nie będzie tak przydatne. Będzie to szczególnie przydatne do tworzenia listy diety, które będą spełniać składniki odżywcze organizm będzie potrzebował. Ponieważ większość ludzi popełnia błąd jedzenia w jeden sposób podczas diety. Na przykład spożywanie wyłącznie pokarmów zawierających białko lub przestrzeganie diety tylko do mleka. Metody te są ryzykowne aplikacje, które mogą mieć bardzo szkodliwe skutki.

Jeśli chcesz, możesz również przeczytać nasz artykuł o szkodliwości mleka kanan karatay, ahmet maranki, ibrahim saraçoglu.

Detoksy czyszczenia jelit

Większość ludzi potrzebuje problemów z ich układu pokarmowego. Oczyszczanie jelit detoksykuje, aby schudnąć, nawet jeśli ma być zdrowsze włożyli go w życie. W tych detoksykacjach celem jest przyspieszenie wypróżnień i aby spróbować pozbyć się szkodliwych substancji, pozwalając im szybciej wytryskować. Jednak nasze jelita są ważne, że składniki odżywcze, których potrzebuje nasz organizm są pobierane Narządów. Nieświadome detoksykacji jelit, zaburzenia odżywiania i na tej podstawie mogą powodować powstawanie innych chorób.

Z drugiej strony, aplikacje do czyszczenia jelit; skurcze żołądka, mogą powodować biegunkę i wymioty. Poważniejsze konsekwencje obejmują bakteryjne występuje również infekcja, nakłucie jelit, problemy z nerkami i sercem.

Do zdrowszej struktury jelit i układu pokarmowego bardziej włóknistych zamiast detoksykacji i będzie to bardziej korzystne dla Ciebie, aby jeść regularnie.

Dlaczego Detoksykacja są szkodliwe i nieskuteczne

Teoretycznie detoksykuje brzmią całkiem nieźle. Ale oto prawda. Co jest zupełnie niepotrzebne. Ponieważ nasz organizm ma naturalny samooczyszczający się Istnieje mechanizm detoksykacji, a nasze wątroby stanowią podstawę. Innych w zmianie, nasza wątroba usuwa i wydziela toksyny z naszego organizmu, więc mamy zdrowsze narządy i ciało. Jeśli jesteś tak szkodliwy jeśli spróbujesz oczyścić z detoksykacji, możesz można również wyrządzić szkodę. Zamiast zdrowego życia, które ma być w ten sposób, być może będziesz musiał walczyć z chorobami.

Są też tacy, którzy detox schudnąć. Tak, do pewnego stopnia niektóre rodzaje detox może pomóc schudnąć. Ale z detoksykacjami, jeden zmniejszenie masy ciała poprzez wskazówki żywieniowe musi radzić sobie z problemami, o których mowa powyżej On może ci odejść. Dlatego, z pomocą specjalisty dietetyka, jest to bardziej korzystne, aby schudnąć, jedząc i ćwicząc regularnie Będzie.

Na co dzień, aby mieć zdrowsze ciało Oto kilka przydatnych metod, których można użyć:

  • Picie dużej ilości wody w ciągu dnia
  • Po diecie bogatej w błonnik
  • Utrzymanie do minimum dodatkowego spożycia cukru
  • Dodaj więcej surowych owoców i warzyw do swojej diety
  • Unikanie przetworzonej i gotowej żywności
  • Pochylić dużo czasu na relaks i relaks
  • Głębokie ćwiczenia oddechowe lub medytacja

Źródło: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/detox-cleanses-do-diets-work#liver-detox