X

Mají děti petržel? Kdy mohou děti jíst petržel?

Otázka, zda jsou děti podávány petržel, je na prvním místě mezi matkami, které se ptají na odpověď. Petržel dělá talíř krásnější a je téměř čistící, ale je bezpečný pro děti?

Mají děti petržel?

V životě vašeho dítěte přichází čas, kdy možná budete chtít začít rozdávajít jiné potraviny než dětskou výživu nebo petržel jiné než mateřské mléko. Samozřejmě, možná se bojíš dát mu ty správné věci.

Petržel je bezpečná pro děti jíst, za předpokladu, že se začnou učit jíst pevné potraviny. To je věk, ve kterém dítě začne brát jednoduché jídlo a naučit se žvýkat. Koneckonců, je relativně bezpečné a užitečné krmit děti petrželkou, pokud nejsou alergické.

Možná vás bude zajímat: Jsou děti podávány rozinky?

Můžu dát svému dítěti petrželku? Odpověď: Ano

Odpověděli jsme ano na otázku, zda by děti měly být krmeny petrželkou, ale to závisí na určitých podmínkách. Petržel by neměla být podávána před 8. měsícem. Petržel a podobné rostliny mohou způsobit alergické účinky na některé lidi. To platí i pro děti.

Proto při krmení petrželky dětem byste ji měli pozorovat, počínaje velmi malým množstvím, a nikdy dávat žádné rostliny dítěti extrémním a jednosměrem. Být vyvážený a jíst ve svém rozhodnutí je nutností pro vývoj dítěte.

Dalším aspektem, pokud jde o krmení dětské petrželky, je riziko, že se přilepí na chuť. Proto by měla být petržel podávána dětem jemně nasekaným způsobem, aby byla bezpečná.

Možná vás bude zajímat: Jaká zelenina by měla být podávána dětem?

Jaké jsou výhody petržele pro děti?

Petržel má mnoho zdravotních výhod, které může poskytnout lidskému tělu, což je také dobré pro děti. I když víme, že náš těstovinový talíř má přílohu a je jednoduchým doplňkem k jídlu, tato malá rostlina má co poskytnout. Za první, je velmi bohatý na antioxidanty. Obsahuje Luteolin, který zlepšuje metabolismus v lidském těle a dokonce působí jako protizánětlivý.

Petržel také obsahuje vitamín C a A a pomáhá zvyšovat sílu imunitního systému. Kromě toho je tato rostlina také bohatá na vitamín K. Tento vitamín je zvláště skvělý pro děti, protože pomáhá posilovat kosti, které jsou důležité ve vývojových letech dětí. Dvě lžíce nebo jedna porce, petrželové pyré obsahuje více než 100% denních potřeb vitamínu K dítěte.

Možná vás bude zajímat: Jsou děti podávány sůl?

Jak dát petržel dětem?

Existuje několik způsobů, jak připravit petržel pro děti, ale nejdůležitější částí je zajistit, aby byla nejprve důkladně vyčištěna, aby se zabránilo bakteriální infekci. Úplně umyjte, abyste odstranili sedimenty, nečistoty a bakterie, které do něj mohou prosát. Jedním ze způsobů, jak krmit své dítě petrželkou, je připravit ji syrovou. Petržel v surové formě prý obsahuje více antioxidantů, na rozdíl od vařených. Nicméně, i když je to pravda, syrová petržel má strukturu, že děti mohou mít potíže s jídlem.

Dalším způsobem, jak připravit petržel, je vařit ji nebo vařit, aby mohla být změkčena a snadno jíst. Za žádných okolností byste neměli mikrovlnné topení a vaření při dávání jídla dítěti, protože to určitě zabije většinu živin v něj. Pokud je to možné, kupte si organické látky namísto obvyklé petrželky, kterou vidíte na trhu. Ačkoli jsou o něco dražší, obsahují více živin a méně škodlivých látek.

Možná vás bude zajímat: Dostanou děti zelené papriky?

Další výhody dávání petrželky dětem

Petržel je známo, že obsahují vitamíny, živiny a antioxidanty, stejně jako přínos pro tělo jinými způsoby. Například rostlina pomáhá odstraňovat přebytečné tekutiny z těla, takže působí jako diuretikum a zlepšuje funkci ledvin. Kromě toho z toho budou mít prospěch i děti, protože je známo, že pomáhají podporovat trávení. To je velmi důležité pro děti, protože v tomto velmi mladém věku je jejich trávicí systém stále trochu citlivý.

Možná vás bude zajímat: Jsou děti podávány celer?

Poslední slova o dětech, které jedí petržel

Jak je vidět, je velmi užitečné krmit děti petrželkou, která v něm ukládá mnoho vitamínů a minerálů. Stejně jako u každého jídla a každé rostliny je však třeba dbát na to, aby jídlo podáné dětem bylo měkké, snadno žvýkací a snadno se polykalo způsobem, který nezpůsobuje udušení. Alergické účinky potravin, zejména petržele, by měly být pozorovány a podávány dítěti postupně. Jedním z nejdůležitějších faktorů je, že všechny druhy potravin podáných dítěti jsou důkladně omyty a čerstvé.

Možná vás bude zajímat: Jsou děti podávány okurky?

Zdroj