Çiğ Lahana Yemek Zayıflatırmı? Lahana Suyu ile Zayıflayanlar Ne Diyor?

Çiğ lahana yemek zayıflatırmı sorusunun cevabı kilo vermek isteyenlerin merak ettikleri arasındadır. Biz de bu yazımızda çiğ lahana diyeti ile zayıflamak mümkün mü, çiğ lahana yiyerek zayıflayanlar var mı, çiğ lahana nasıl zayıflatır ve faydaları nelerdir gibi belli başlı sorulara cevap vermeye çalıştık.

Çiğ Lahana Yemek Zayıflatırmı

Yaz aylarının gelmesi ile beraber kişilerde zayıflama çabası daha çok artmaya başlamıştır. Özellikle doğal yöntemler ile zayıflamak isteyen kişiler evde pek çok bitkisel ürünlerle kendisine diyet programı hazırlamaktadır. Doğal diyet programları hazırlanırken kişiler halk arasında zayıflatma özelliği ile bilinen bitkileri de kullanmaktadır. Bu bitki ve sebzelerden birisi de çiğ lahanadır. Halk arasında

çiğ lahana yemek zayıflatır mı şeklinde sorular oldukça fazla sorulmaktadır. Çiğ lahana yemek zayıflatır mı sorusunun en net cevabı ise; evet çiğ lahana zayıflamaya yardımcı olur şeklinde verilebilir.

Çiğ lahana tüketmenin zayıflamaya etkisi uzmanlar tarafından da onaylanmıştır. Özellikle lahananın kaynatılarak içilmesi zayıflama yönünden etkili olmaktadır.

Çiğ Lahana Yemek Zayıflatırmı, Zayıflatırsa Nasıl Zayıflatır?

Çiğ lahana zayıflamak isteyen kişilere yağ yakıcı özelliği sayesinde yardımcı olmaktadır. Pek çok diyetisyen tarafından da önerilen çiğ lahana metabolizmayı çalıştırma yönünden de etkilidir. Beyaz lahana olarak bilinen çiğ lahana, salatalarda kullanıldığında oldukça lezzetli hale gelmektedir. Ayrıca çiğ lahana ile zayıflamak isteyen kişiler, lahana çorbası tüketerek de metabolizmalarına hızlandırabilirler.

Çiğ lahana yemek zayıflatır mı sorusunu soran pek çok kişi kısa bir araştırma yaptığında lahananın sağlık açısından farklı etkilerini de görebilir. Çünkü lahana tüketildiği zaman vücuttaki tuz dengesi bozulmaz. Sadece vücutta bulunan fazla su oranı atılır. Bu sayede verilen kilolar da daha kalıcı olmaktadır.

Çiğ Lahana Yemenin Faydaları Nelerdir?

Çiğ lahana sadece zayıflamak için değil sağlığınızı korumak için de etkilidir. Çiğ lahana tüketmenin sağlığa etkileri ise şu şekildedir;

  • Çiğ lahana özellikle kadınlarda menopoz ile regl dönemlerindeki şişkinliği gidermektedir.
  • Kadınların özel gününde yaşadıkları dengesizliklere de iyi gelmektedir.
  • Çiğ lahananın kanseri önleyici bir sebze olduğu bilinir.
  • Özellikle bağırsak kanserine karşı etkilidir.
  • Hızlı şekilde kilo vermeye yardımcı olur.
  • Güçlü bir antioksidan attırıcı özelliği bulunur.

Mor Lahana Zayıflatırmı

Mor lahana çorbası zayıflatırmı sorusunu cevaplamadan önce özellikle b12 zengini mor lahananın faydaları hakkında bilgi almak için Mor Lahana Faydaları ve Zararları – B12 Zengini Kırımızı Lahana başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Diğer yandan kırmızı lahana yiyerek zayıflanırmı sorusunu cavaplayacak olursak, evet yanıtını verebiliriz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, mor lahanayı tek başına tüketmemek gerektiğidir. Yani kalorisi düşük ancak çeşitliliği bol bir diyet listesi oluşturup içerisine ana madde olarak mor lahanayı koymak gerekir.

Peki mor lahana diyeti nasıl yapılır diyorsanız https://www.diyetevim.com/2014/10/bu-ayin-yiyecegi-kirmizi-lahana.html bu adreste çok güzel lahana çorbası diyeti ve https://www.diyetevim.com/2014/10/bu-ayin-yiyecegi-kirmizi-lahana.html bu adreste kırmızı lahana salatası tarifi, yoğurtlu kırmızı lahana salatası tarifi, mor lahana turşusu tarifi yer almaktadır.

Çiğ Lahana Kalori

Çiğ lahana kalori bakımından diyetlere en uygun yiyeceklerden biridir. Orta boy çiğ lahanada yaklaşık olarak 60 kalori bulunmaktadır. Diğer bir değişle lahananın 100 gramında 25 kalori bulunur. Ancak bu çiğ lahananın kendi kalori değeridir. Yemek yapıldığında ya da salata olarak tüketildiğinde bu yemek ve salataların içerisine konulan yağlar ve diğer malzemeler kalori değerini değiştirecektir. Bu nedenle lahana ile kilo vermek istiyorsanız diyette kullandığınız her maddenin kalori miktarını bilmeniz gerekmektedir.

Çiğ Lahana Yiyerek Zayıflayanlar Ve Lahana Suyu İle Zayıflayanlar

Çiğ lahana yiyerek zayıflayanlar ve lahana suyu ile zayıflayanlar ne gibi yorumlarda bulunmuşlar diye araştırdığımızda. Lahana çorbası ile kilo vermenin, lahana suyu içerek kilo vermekten daha yavaş olduğunu, İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen lahana suyu kürünün daha etkili olduğu ifade edilmiştir. Lahana suyu ile zayıflayanlar kadınlar kulübü sitesindeki https://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-28825-p-2.html bu adreste deneyimlerini paylaşmışlardır.