Lista rzeczy, których nie jeść w ciąży - Czego nie jeść w ciąży

Chociaż lista rzeczy, których nie jeść w czasie ciąży daje wiele pomysłów, przekonasz się, że mogą być błędy, które popełniasz, gdy wchodzisz w szczegóły. Ponieważ jedzenie, picie lub pewne nawyki, które jesteśmy przyzwyczajeni do spożywania w naszym codziennym życiu, a nawet uzależnionych może zaszkodzić tobie i dziecku w czasie ciąży. Jeśli chcesz, zacznijmy od wymienienia tego, co jest szkodliwe do jedzenia i niewygodne do zrobienia w czasie ciąży.

Lista rzeczy, których nie można jeść w ciąży

Lista rzeczy, których nie należy jeść w czasie ciąży, obejmuje jedzenie i napoje, które mogą zaszkodzić matce i dziecku w czasie ciąży lub powodować różne trudności. Główne z nich są wymienione w następujący sposób:

 • Owoce morza z wysoką rtęcią
 • Niedogotowane lub surowe mięso, kurczak i Owoce morza
 • Przetworzone produkty mięsne
 • Surowe jaja
 • Wpisy
 • Żywność i napoje zawierające kofeinę
 • Surowe warzywa (dokładnie należy upewnić się, że jest czyszczony)
 • Nieumyte i obrane Owoce
 • Niepasteryzowane mleko i mleko Produktów
 • Alkohol i papierosy
 • Fabrycznie wykonane przekąski

Let's opracowania na te pokarmy, które są niewygodne, aby nie jeść w czasie ciąży i wyjaśnić trochę więcej, dlaczego odżywianie jest ważne w czasie ciąży.

Czego nie jeść w ciąży i ciąży Znaczenie żywienia

Ciąża jest jednym z najbardziej wrażliwych i ważnych procesów w życiu kobiety. Dlatego bardzo, bardzo ważne jest, aby kobiety w ciąży jadły zdrową żywność. Kobiety w ciąży powinny dbać o to, co żywią się i upewnić się, że unikają budzących sprzeciw pokarmów i napojów. Niektóre pokarmy nigdy nie powinny być spożywane, podczas gdy inne powinny być spożywane w małych ilościach i rzadko.

Ze wszystkich rzeczy, których nie jeść w czasie ciąży Co ważne, to owoce morza o wysokiej zawartości rtęci

Rtęć jest wysoce toksycznym pierwiastkiem i najczęściej występuje w zanieczyszczonych wodach zostanie znaleziony. Większe ilości rtęci, układu nerwowego, nerek i nerek mogą być szkodliwe i toksyczne dla mechanizmu odpornościowego. Ważne u niemowląt może również powodować trudności rozwojowe.

Duże ryby morskie mogą zawierać dużą ilość rtęci, ponieważ duże ilości rtęci znajdują się w morzach o wysokim wskaźniku zanieczyszczenia. Dlatego kobietom w ciąży zaleca się ograniczenie spożywania ryb o wysokiej rtęci do nie więcej niż 1-2 porcji miesięcznie.

Która ryba jest niewygodne do jedzenia w czasie ciąży?

Ponieważ zawiera wysoki stopień rtęci, ryby, które nie powinny być spożywane w czasie ciąży są wymienione w następujący sposób:

 • Miecznik
 • Rekin i rekin składniki odżywcze uzyskane
 • Makrela królewska
 • Tuńczyk, a zwłaszcza albacore gatunki tuńczyka

Należy jednak zauważyć, że nie wszystkie ryby mają wysoką zawartość rtęci, tylko niektóre gatunki ryzyka rtęci. Spożywanie ryb o niskiej zawartości rtęci w czasie ciąży jest bardzo zdrowe i ryby te mogą być spożywane 2 razy w tygodniu. Tłuste ryby zawierają dużo kwasów tłuszczowych omega-3, które są ważne dla twojego dziecka.

Niedogotowane lub surowe mięso, kurczak i owoce morza są na liście rzeczy, których nie jeść w czasie ciąży

Surowe ryby, zwłaszcza skorupiaki, mogą powodować różne infekcje. Mogą one zawierać wirusowe, bakteryjne lub pasożytnicze, takie jak norovirus, Vibrio, Salmonella i Listeria. Niektóre z tych chorób dotyczą tylko kobiet w ciąży, pozostawiając matkę słabą i odwodnioną, podczas gdy inne mogą być przenoszone na nienarodzone dziecko z poważnymi, nawet śmiertelnymi konsekwencjami.

Zakażenia Listeria w ciąży

Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na choroby związane z listerią. W rzeczywistości, kobiety w ciąży są 20 razy bardziej narażone na rozwój zakażenia Listeria niż normalni ludzie. Bakterie te można znaleźć w glebie i w zanieczyszczonej wodzie lub roślinach. Podczas procesu czyszczenia surowych ryb infekcja może być złowione na wiele sposobów, w tym palenie lub dotykanie ust i nosa brudnymi rękami.

Trzymaj się z dala od surowych ryb w czasie ciąży

Nawet jeśli matka nie wykazuje żadnych objawów choroby, dziecko w łonie matki może zostać zakażone chorobą Listeria przez łożysko. Jeśli ta transmisja nastąpi wcześnie, może to spowodować poronienie, poród martwy i inne ważne choroby. Z tego powodu kobiety w ciąży powinny unikać skorupiaków i surowych produktów rybnych. Surowe ryby i skorupiaki mogą być zanieczyszczone bakteriami i pasożytami. Niektóre z nich mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i zaszkodzić zarówno matce, jak i nienarodzonemu dziecku.

Surowe lub niedogotowane produkty mięsne w czasie ciąży Niepożądanej

Spożywanie surowego mięsa lub niedogotowanych produktów mięsnych podczas geblik zwiększa szanse na zakażenie wielu pasożytów i bakterii, takich jak E. coli, Toxoplasma, Salmonella i Listeria. Bakterie mogą zagrażać ogólnemu zdrowiu dziecka w łonie matki, prowadząc do martwych urodzeń, poronień lub poważnych chorób mózgu, zwłaszcza problemów psychicznych, ślepoty i padaczki.

Wiele bakterii można znaleźć na powierzchni mięsa, podczas gdy inne mogą być zawarte w mięsie. Spożywanie mięsa antropotycznego, takiego jak filety wołowe, mięso polędwicy lub cielęciny, jagnięciny i cielęciny, lub wszystkich porcji mięsa, chyba że zostaną całkowicie zastąpione. Hot dogi, przetworzone produkty delikatesowe lub niedogotowane fastfoods są również wśród czynników, które stanowią zagrożenie. Chociaż te produkty mięsne mogą być czyste, mogą również ulec zanieczyszczeniu podczas gotowania, przygotowywania, pakowania i transportu oraz zwiększać ryzyko choroby. Kobiety w ciąży nie powinny spożywać nieprzetwochanych produktów mięsnych, chyba że są dokładnie gotowane na parze lub dokładnie pieczone w piekarniku.

Jedzenie surowe jaja w czasie ciąży

Surowe jaja mogą być zanieczyszczone bakteriami Salmonella. Objawy zakażeń salmonellą często mogą być odczuwalne przez matkę i mogą być rozumiane przez niektóre wskaźniki, takie jak gorączka, nudności, wymioty, skurcze żołądka i biegunka. Jednak czasami choroba może powodować drgawki i skurcze macicy, co prowadzi do martwych urodzeń lub przedwczesnych porodów.

Główne pokarmy zawierające surowe jaja

Chociaż surowe jaja nie są spożywane bezpośrednio, można nieświadomie kupić surowe jaja z różnych składników odżywczych i potraw. Więc pomyśl jeszcze raz w czasie ciąży podczas jedzenia, co jest na poniższej liście:

 • Lekko ugotowane i chirpy jaja w pozostałym polu
 • Jajka gotowane, ale niezestewalowane
 • Sos Hollandez
 • Domowy majonez
 • Sosy sałatkowe
 • Domowe lody
 • Ciasta z sosem mokrym i miękkim

Jaja pasteryzowane są zwykle używane do produkcji wielu gotowych produktów zawierających surowe jaja, więc nie stwarza żadnych problemów. Jednak, musisz upewnić się, że jajko używane jest zdrowe, czytając zawartość produktu, który kupujesz. Najważniejszym czynnikiem w konsumpcji jaj w czasie ciąży jest to, że jajko jest dokładnie gotowane lub pasteryzowane.

W co nie spożywać w czasie ciąży Podoki są również znalezione

Poddysy lub mięso narządów jest doskonałym źródłem wielu potraw. Poddowiem znajdują się również cenne składniki odżywcze, w tym żelazo, B12 witamina A, miedź może być podana jako przykład. Jest jednak zbyt wiele Przyjmowanie witaminy A pochodzenia zwierzęcego nie jest zalecane w czasie ciąży.

Jak widać, podobiczynki wydają się być bardzo korzystne dla matki i dziecka, ale ponieważ mogą powodować nadmierne gromadzenie się miedzi, spożycie podobińców stwarza ryzyko, a także powoduje, że zawierają witaminę A, która może powodować różne problemy strukturalne u dziecka i gromadzenie się szkodliwych substancji w wątrobie. Dlatego kobiety w ciąży nie powinny jeść podo podużywek częściej niż raz w tygodniu.

Kofeina żywności i napojów w czasie ciąży

Kofeina jest jedną z najbardziej preferowanych substancji psychoaktywnych i zwykle znajduje się w kakao z niektórych gotowych napojów, takich jak herbata, kawa i cola. Chociaż nie jest ok dla kobiet w ciąży do picia kawy w tempie 200 mg na dobę, lub o 2-3 filiżanek, będzie również przydatne, aby pozostać poniżej tej stawki.

Kofeina jest wchłaniana bardzo szybko, łatwo przechodzi przez łożysko i przez nią do dziecka. Ponieważ w łonie matki nie ma enzymów, które mogą trawić kofeinę i usuwać jej szkodliwe działanie, nadmierne spożycie kofeiny może powodować wysoki stopień akumulacji u dziecka. Wykazano w różnych badaniach, że spożywanie dużych ilości kofeiny w czasie ciąży zmniejsza wzrost u dziecka, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo niskiej masy urodzeniowej. Może to prowadzić do zwiększonego ryzyka śmierci niemowląt i wysokiego ryzyka chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 2 i choroby serca w wieku dorosłym.

Surowa kapusta i świeże kiełkujące warzywa w ciąży Może stanowić zagrożenie

Warzywa, które dają nowe kiełki lub wchodzą w kontakt z glebą, w tym surowej kapusty, rzodkiewki i kiełki fasoli mung w czasie ciąży, mogą być zanieczyszczone Salmonellą. Ponieważ nasiona potrzebują wilgotnej gleby do kiełkowania, to środowisko jest również dość idealne w rozwoju szkodliwych bakterii, a także jest dość trudne lub nawet niemożliwe, aby usunąć bakterie, które rozwijają się w takim środowisku z rośliny, na której się znajdują. Dlatego kobietom w ciąży zaleca się spożywanie surowej kapusty i podobnych upraw glebowych całkowicie z dala od list żywności lub poprzez gotowanie takich pokarmów. Na podstawie tych ostrzeżeń, zdecydowanie należy spożywać takie rośliny po ugotowaniu, aby nie być pozbawiony składników odżywczych w żywności, takich jak surowa kapusta.

Miejsce owoców w tym, czego nie jeść w czasie ciąży

Powierzchnia owoców i warzyw, które nie zostały umyte lub obrane, może być zanieczyszczona kilkoma rodzajami bakterii i pasożytów. Mogą to być bakterie Toxoplasma, E. coli, Salmonella i Listeria, które mogą być przenoszone z gleby lub poprzez kontakt z ręką. Zanieczyszczenie może wystąpić w dowolnym momencie podczas produkcji, zbiorów, przetwarzania, przechowywania, transportu lub sprzedaży detalicznej.

Bakterie mogą zaszkodzić zarówno matce, jak i jej nienarodzonemu dziecku. Najbardziej niebezpiecznym pasożytem, który może pozostać w owocach i warzywach, jest Toxoplasma.

Toksoplazma jest bardzo niebezpieczne dla niemowląt

Brak objawów u większości pacjentów z toksoplazmozą niektóre mają grypę w miesiącu lub więcej mogą wystąpić objawy. Zarażona toksoplazmą jeszcze w łonie matki większość dzieci nie ma objawów po urodzeniu. Jednak ślepota lub umysłowa objawy, takie jak niepełnosprawność, mogą rozwinąć się później.

Co więcej, niewielki procent noworodków zakażonych chorobą może mieć poważne uszkodzenie oczu lub mózgu po urodzeniu. W ciąży bardzo ważne jest, aby zminimalizować ryzyko infekcji poprzez dokładne płukanie, obieranie lub gotowanie owoców i warzyw.

Mleko w tym, czego nie jeść w czasie ciąży Lokalizacja produktów

Surowe mleko i ser niepasteryzowany są najważniejsze, które nie powinny być spożywane w czasie ciąży. Ponieważ mogą one zawierać szereg szkodliwych bakterii, takich jak Listeria, Salmonella, E. coli i Campylobacter. To samo dotyczy niepasteryzowanego soku, który wydaje się być zanieczyszczony bakteriami. Wszystkie te infekcje mogą mieć zagrażające życiu konsekwencje dla nienarodzonego dziecka.

Bakterie mogą występować naturalnie lub mogą być przenoszone na te produkty przez zanieczyszczenie podczas przechowywania. Pasteryzacja jest usuwać i niszczyć szkodliwe bakterie bez wpływu na strukturę składników odżywczych jest najskuteczniejszą metodą. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, kobiety w ciąży powinny mieć tylko mleko pasteryzowane, i soku.

Alkohol i palenie w czasie ciąży

Spożywanie alkoholu w czasie ciąży powoduje różne szkody u dziecka, więc mogą wystąpić poronienia i porody martwe. Nawet przy użyciu niewielkiej ilości alkoholu może niekorzystnie wpływać na strukturę mózgu dziecka w łonie matki. Z drugiej strony, spożywanie alkoholu w czasie ciąży otwiera dziecku drzwi do pogorszenia się struktury twarzy i głowy, problemów z sercem i zagrożeń, takich jak niepełnosprawność umysłowa. Nie ma bezpiecznej miary spożywania alkoholu w czasie ciąży, więc zdecydowanie należy unikać picia alkoholu w czasie ciąży.

Z drugiej strony, palenie w czasie ciąży jest tak ryzykowne, jak spożywanie alkoholu, więc należy rzucić palenie w czasie ciąży. Jeśli to możliwe, jeśli planujesz ciążę, powinieneś zaprzestać palenia przed poczęciem.

Jedzenie fast foodów w czasie ciąży

Okres ciąży to czas szybkiego wzrostu dla dziecka. W sumie duża liczba podstawowych karmników u kobiet w ciąży zawierających białko, kwas foliowy i żelazo potrzebuje żywności.

Jeśli jednak spożywasz głównie dwie osoby, nie musisz przyjmować kalorii. W drugim i trzecim trymestrze ciąży około Wystarczy zdobyć od 350 do 500 dodatkowych kalorii. Optymalna ciąża diety, pożywne, aby zaspokoić potrzeby matki i rozwijającego się dziecka powinna być utworzona z bezpiecznej żywności o wysokim kierunku i dużej różnorodności.

Jedzenie fast foodów w czasie ciąży u matki i dziecka Zwiększa ryzyko choroby

Przetworzone fast foody są zwykle odżywcze mądry są to pokarmy, które są niskie, niskokaloryczne, bogate w cukier i bogate w dodany tłuszcz. Ponadto cukru, uszkodzenia serca i cukrzycy typu 2, takich jak wiele problemów zdrowotnych Problemy.

Chociaż przyrost masy ciała jest konieczny w czasie ciąży, nadmierny przyrost masy ciała może spowodować wiele powikłań i chorób. Należą do nich powikłania ciąży lub porodu, a także ryzyko cukrzycy. Może to również zwiększyć ryzyko posiadania dziecka z nadwagą w przyszłości.

Ponadto, ponieważ istnieje wiele dodatków i rangers w fast food, niesie ze sobą ryzyko, które mogą bezpośrednio zaszkodzić matce i dziecku. Dlatego należy unikać fast foodów, aby mieć zdrowszy proces ciąży.

Najnowsze informacje na temat tego, czego nie jeść w ciąży Słowy

Szczególnie odpowiednia higiena i przygotowanie żywności jest zawsze zalecane, jeśli chodzi o to, czego nie należy jeść w czasie ciąży. Jednak, nie zawsze jest to łatwe do zrobienia, ponieważ niektóre pokarmy mogą być również zanieczyszczone przy zakupie lub po. Dlatego najlepiej jest unikać jak najwięcej jedzenia na liście rzeczy, których nie jeść w czasie ciąży. Twoje zdrowie i zdrowie nienarodzonego dziecka musi być na pierwszym miejscu.

Czy granat jeść poronienie w czasie ciąży? Możesz również sprawdzić nasz artykuł Owoce, które powodują poronienie.

Źródło: https://www.healthline.com/nutrition/11-foods-to-avoid-during-pregnancy