Jakie są szkody jedzenia chipsów w czasie ciąży? -Jedzenie chipsy w czasie ciąży –

Szkody związane z jedzeniem chipsów w czasie ciąży są bardzo interesujące dla kobiet w ciąży, które lubią takie przekąski. Ponieważ wszystko, co matka je, zapewnia odżywianie dziecka w łonie matki. Ale niektóre pokarmy mają pewne skutki, które nie mogą być pożywne. Zastanów się jeszcze raz, zanim zastanowisz się, jakie szkody może wyrządzić garstka chipsów ziemniaczanych.

Jakie są szkody jedzenia chipsów w czasie ciąży?

Szkody związane z jedzeniem chipsów w czasie ciąży są oczywiste dla żywności, która jest niewygodna do nadmiernego spożycia nawet w normalnych czasach. Może nie tylko podnieść poziom cholesterolu dla matki, ale także obniżyć masę urodzeniową dziecka. Spożywanie wiórów w czasie ciąży może potencjalnie zaszkodzić zdrowiu dziecka i zwiększyć ryzyko urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową. Następnym razem, gdy pójdziesz do chipsów w czasie ciąży, pomyśl o akrylamidu ukrywającym się pod tym fast foodem! Ponieważ akrylamid, który można również znaleźć w wiórach, powoduje problemy zdrowotne aż do raka w dużych dawkach.

Jedzenie chipsów w czasie ciąży jest tak niewygodne, jak palenie

Akrylamid jest substancją chemiczną, która występuje w żywności o wysokich śladów MSG lub wysoki poziom węglowodanów, gdy żywność jest narażona na wysokie temperatury podczas ogrzewania lub gotowania, a ryzyko to jest potencjalnie wyższe w przetworzonej żywności, takich jak chipsy. Poziom akrylamidu jest wyższy, gdy jedzenie jest gotowane w dłuższych lub wyższych temperaturach. W rzeczywistości, niektóre badania wykazały, że jedzenie chipsów w czasie ciąży może być tak samo szkodliwe jak palenie.

Spożycie chipsów w czasie ciąży prowadzi do szkodliwego spożycia tłuszczu

Oprócz wysokiego ryzyka akrylamidu, chipsy ziemniaczane są zwykle wytwarzane w standardowych tłuszczach, z których oba zawierają składniki, które mogą powodować stan zapalny, takie jak tłuszcze omega-6, kwas linolowy. Tłuszcze te zwiększają ryzyko zachorowania na choroby serca, nawet w normalnych warunkach. Ogólnie rzecz biorąc, może to potencjalnie zaszkodzić ruchowi wzrostu i rozwoju dziecka, co z pewnością nie chce podejmować ryzyka. Eksperci są również zgodni, że chipsy powinny znajdować się na liście "unikania", podobnie jak papaja, surowe mięso, mleko niepasteryzowane, żywność i inne przetworzone produkty spożywcze.

Ostatnie słowa o szkodliwości jedzenia chipsów w czasie ciąży

Pamiętaj, że kiedy jesteś w ciąży, jesz dla dwojga. Każda niezdrowa żywność, którą kupujesz, wpływa na dziecko bardziej niż na krzywdę, jaką ci wyrządza. W każdym razie musisz zwrócić uwagę na wszystko, co jesz w ciągu dziewięciu miesięcy ciąży. Idealna dieta powinna być pełna składników odżywczych, witamin, wapnia i suplementów, które pomogą dziecku rosnąć. Musisz spożywać każdą zdrową żywność w zrównoważony sposób. Należy również unikać przekąsek, takich jak chipsy, które mają szkody dla zdrowia nawet dla normalnej osoby, w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Jakie są szkody żetonów, jeśli chcesz? Czy moje chipsy kukurydziane są bardziej szkodliwe niż chipsy ziemniaczane? można również sprawdzić artykuł pt .

Jakie są szkody jedzenia chipsów w czasie ciąży?

Możliwe szkody dla matki i dziecka jedzenia chipsów w czasie ciąży są:-
Narażenie na kwasy tłuszczowe, które są szkodliwe dla matki i dziecka
.- Niskie ryzyko masy urodzeniowej u dzie
cka.- Możliwość zaburzeń rozwojowych u dz
iecka.- Problemy sercowo-n
aczyniowe.- Narażenie na substancje rakotwórcze, takie j
ak akryloamid.- Podwyższony poziom szkodliwego ch
olesterolu.- Ryzyko uszkodzenia fizycznego i psychicznego u dziecka.

Źródła