Czy herbata deficile żelaza? Czy napoje z kofeiną deficind żelaza?

Czy herbata ekscytuje żelazo? Jeśli myślisz o tym, to prawdopodobnie albo ty lub krewny ciebie, który miał brak żelaza. Więc, jaka jest prawda? Czy napoje z kofeiną, które pijemy na co dzień, wykrwawiają się w żelazo?

Niektóre z rzeczy, które zostały zrobione na ten temat w badaniach, kawa i inne napoje zawierające kofeinę naukowo, aby spowodować zmniejszenie wchłaniania. To, co się robi 39% wchłaniania żelaza we krwi hamburgera i filiżanki kawy w badaniu przy jednoczesnym zmniejszeniu; 64% wchłanianie żelaza herbaty pitnej z tym samym jedzeniem wykazano zmniejszenie.

Konieczne jest również dodanie: Im silniejsza kawa lub herbata, tym silniejsza szybkość redukcji absorpcji. została odkryta.

Wcześniej kawa i herbata kofeina była uważana za główny czynnik niedoboru żelaza jednak, nowsze badania wykazały, że nie jest to do końca prawdą. Pokazuje. Kofeina kosztuje około 6% żelaza od jedzenia posiłku jest podłączony. Ponieważ stosunek ten jest stosunkowo niski, żelazo na wchłanianie jest również znacząco wpływać inne czynniki.

Szczególnie regularna kawa i herbata zużycie energii wpływa również na poziom magazynowania żelaza.

Kolejny duży, który został wykonany w badaniu poziom przechowywania żelaza jednej filiżanki kawy tygodniowo powoduje, że poziom ferrytyny, białka, które wpływa, jest o 1% niższy Sugeruje.

Inne przyczyny niedoboru żelaza

Jak już wspomnieliśmy powyżej, udział samej kofeiny w niedoborze żelaza jest bardzo niski. Cóż, to żelazko jest główną przyczyną niedoboru?

Głównym powodem jest szczególnie herbata oraz głównym podmiotem niedoboru żelaza polifenoli w kawie można powiedzieć, że tak jest.

Te polifenole, kwas chlorogenowy zawierają. Substancja ta występuje najczęściej w kawie, ale także w herbacie, kakao i niektórych występuje również w roślinach.

Również w parze z kawą i herbatą jest jedną z substancji, które mogą powodować niedobór żelaza. Te elementy zwłaszcza podczas trawienia, podłączając się do żelazka, dodatkowo absorbując żelazo utrudnią. Należy jednak dodać, że są one efekt różni się w zależności od ilości polifenoli w żywności lub napoju.

Wpływ rodzajów żywności na wchłanianie żelaza

Tak długo, jak żelazko jest wchłaniane złożone i dotknięte wieloma produktami spożywczymi.

Czy herbata ekscytuje żelazo? Chociaż pytanie jest bardzo zadane Zaskakujące jest jednak to, że jedzenie, które spożywamy, to wchłanianie żelaza. kawa ma ważniejszy efekt niż herbata i napoje z kofeiną.

Niektóre pokarmy to żelazo przy jednoczesnym zwiększeniu wchłaniania niektórych pokarmów poprzez zmniejszenie wchłaniania żelaza spowodować niedobór. W związku z tym zwiększa wchłanianie żelaza bardzo ważne jest spożywanie żywności.

2 formy w żywności żelaza dostępne: Heme i żelazo nie heme

Żelazo nie heme, niestabilne, żelazo, które występuje w większości roślin i jest dotknięte wieloma produktami Formularza. Ma tylko 2-20% absorpcji.

Heme, w przeciwieństwie do innej formy, zwłaszcza w mięsie, drobiu i owocach morza, które są produktami zwierzęcymi zostanie znaleziony. Wchłanianie tej formy żelaza jest w zakresie 15-35% i jest bardzo wysokie. Tę powodem jest to, że na tę formę nie mają wpływu inne czynniki odżywcze.

Dlatego to, co jest w produktach ziołowych podczas gdy wchłanianie żelaza nie-hemu jest w dużej mierze hamowane przez kawę i herbatę, jest bardzo rzadkie w heme żelaza w produktach zwierzęcych.

W rezultacie żywność wyborów i formy żelaza, którą spożywasz, kofeinowej postaci wchłaniania żelaza określi jego wpływ na napoje.

Czy kawa i herbata make niedobór żelaza? Czy powinniśmy zmniejszyć naszą konsumpcję?

Herbata, jak już wspomnieliśmy powyżej, sama kawa i napoje z kofeiną stanowią bardzo małą część niedoboru żelaza Sekcji. Niektóre badania wykazały również, że herbata i spożywanie kawy jest żelazem u zdrowej osoby, która nie jest narażona na niedobór żelaza nie powoduje żadnych problemów z niedoborem.

Większość ludzi je to, co jedzą dostają wystarczająco dużo żelaza z karmy dla zwierząt. Schludna i wystarczająca ilość spożycie czerwonego mięsa, drobiu i owoców morza powoduje, że herbata i kawa może pomóc wyeliminować brak wchłaniania żelaza.

Zwykle jednak jedna osoba jest również jeśli występuje niedobór, to jest bardziej prawdopodobne, że ta osoba nie spożywa zbyt dużo napojów zawierających kofeinę True.

Grupy ryzyka niedoboru żelaza kobiety, niemowlęta, wegetarianie i osób z chorobami, takimi jak choroby zapalne jelit. Jednakże osób w grupie może również nie trzeba docisnąć herbaty i kawy całkowicie. Tę Zamiast tego mogą zwrócić większą uwagę na następujące wskazówki:

Kawa i herbata między posiłkami For

Pić kawę i herbatę odczekaj co najmniej 1 godzinę po posiłku

Czerwone mięso, drób i morze zwiększenie spożycia hemu żelaza z produktami

Spożycie witaminy C w posiłkach Zwiększyć

Spożywaj żywność wzmocnioną żelazem

Czy herbata ekscytuje żelazo? Po rozwiązaniu wielu problemów, odpowiadając na pytanie, wreszcie, tych, którzy mają niedobór żelaza lub są w grupie ryzykowne mogą pomóc w zwalczaniu niedoboru żelaza, zwracając uwagę na powyższe wskazówki.

Jakie są korzyści z kasztanów? Ibrahim Saraçoglu, Ahmet Maranki i Suna Dumankaya...

Herbata na wiki: https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87ay