Bronş İltihabı Nasıl Geçer? Evde Bronşit İltihabına Bitkisel Çözüm

Bronş iltihabı nasıl geçer sorusu bronşit iltihabının en sık yaşanan sağlık sorunlarından biri olması nedeniyle sık sık gündeme gelmektedir.. Genellikle soğuk algınlığı sonrasında yaşanmaktadır. Akciğerler, solunan havayı alır ve temizleyerek diğer organlara iletirler. Böylece sağlıklı bir şekilde çalışmalarına yardımcı olur. Akciğer temiz havayı organlara naklederken bronşit tüpleri önemli görevler üstlenirler. Bronşit tüplerinin tahriş olması durumunda bronşit denilen rahatsızlık meydana gelir. Tedavi edilmesi gerekir.

Bronş İltihabı Nasıl Geçer?

Antibiyotikler bronş iltihabı nasıl geçer sorusuna ilk yanıttır. Fakat; antibiyotikler, ancak; uzman hekim muayenesi sonrası reçete edilebilir. Bronj iltihabına iyi gelen diğer yöntem ve bitkisel tedavi uygulamaları ise başlıklar halinde ve açıklamalarıyla şöyledir:

Öksürüğü Keserek Başlayın

Bronşit iltihaplanmasında öksürüğün kesilmesi önemlidir. Bu ilaçlar, öksürüğün çok ve şiddeti olduğu durumlarda reçete edilmektedir. Bu ilaçlar da doktor kontrolünde alınır.

Bronş iltihabı bitkisel tedavi ile nasıl geçer?

Bitkisel tedavi yöntemleri de bronşitlerdeki iltihabı tedavi etme konusunda önemli bir yeri kapsar.

  • Ilık suyun içine iki çay kaşığı bal ve birkaç damla limon suyu atılır ve tüketilir.
  • Çayın içine bal ilave edilerek tüketilir. Bal, anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Bronşit tedavisinde çok önemli etkiye sahiptir.
  • Bir bardak sütün içine üç diş sarımsak doğranır. Yatmadan önce içilir. Özellikle akut bronşite çok iyi gelmektedir.
  • Zencefil, tarçın ve karanfil toz haline getirilir. Bir bardak sıcak suyun içine bu karışımdan bir kaşık kadar konulur ve içilir.
  • Bir bardak sütün içine bir çay kaşığı zerdeçal tozu eklenir. Bu karışım kaynatılır. Aç karnına gün içinde iki ya da üç kez tüketilir.
  • Bunların dışında C vitamini içeren besinler tüketilmesi de oldukça faydalıdır. Aynı zamanda C vitamini bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak hastalığa karşı savaşmakta da ayrı bir öneme sahiptir.
  • Bir bardak taze portakal sıkılır. Bu portakal suyunun içine bir miktar çekilmiş badem ilave edilir ve karıştırılır. Bu karışım tüketilir.

Sitemizde iltihaplı hastalık durumlarında uygulanabilecek bitkisel ve doğal yöntemler hakkında bilgiler verdiğimiz İltihap Sökücü Bitkiler ve Kurutucu Çaylar Nelerdir, Enfeksiyona Ne İyi Gelir başlıklı makalemizi de incelebilirsiniz

Wikide bronşit: https://tr.wikipedia.org/wiki/Bron%C5%9Fit