Boğaz Gıcıklığına Ne İyi Gelir Doğal Bitkisel Öneriler

Boğaz gıcıklığına ne iyi gelir sorusuna yanıtlar aradığımız bu maklede, bademcik iltihabına iyi gelen şeyler ve farenjit gibi üst solunum yolu sorunlarına doğal bitkisel öneriler hakkında detaylara değindik.

Boğaz Gıcıklığına Ne İyi Gelir

Bir insan için son derece rahatsız edici durumlardan biri de boğaz gıcıklığıdır. Bu nedenle hakkında araştırma yapılan konulardan biri de boğaz gıcıklığına ne iyi gelir sorusunun cevabıdır. Zaman zaman boğazda mukus birikimi oluşmaktadır. Bunun neticesinde mukusun burun arkasından damlama hissi söz konusudur.

Boğaz gıcıklığı özellikle de geceleri rahatsız edici bir öksürüğe dönüşebilmektedir. Ortaya çıkan boğaz gıcıklanması ve öksürük için ise doğal besinler ve şifalı bitkilerden yararlanılabilir. Fakat geçmek bilmeyen inatçı gıcık ve öksürük için mutlaka bir doktora görünmekte yarar vardır.

Boğaz Kaşıntısı İçin Bol Su Alımı

İnsanlar tarafından en çok dile getirilen boğaz gıcıklığına ne iyi gelir sorusu için çözümlerden biridir. Böyle bir rahatsızlık durumunda, ilk olarak bol sıvı alımı oldukça önemlidir. Özellikle de sıcak suyla hazırlanan bitkisel çayların boğazı yumuşatmak etkisi vardır.

Evde kendinizin kolaylıkla hazırlayabileceği tuzlu su ile de burnunuzu yıkayabilirsiniz. Bu yöntemle boğaz gıcıklığı rahatsızlığınızı hafifletebilirsiniz. Tüm bu yöntemlerin yanı sıra sigara, alkol ve kafeinli içeceklerden uzak durmak da önemli çözümlerdendir. Tüm bu çözümler sizin için son derece rahatlatıcı çözüm sağlayacak yöntemler arasındadır.

Boğazdaki Gıcıklığı İçin Bitkisel Çözüm

Rahatsız edici olan boğaz gıcıklığına ne iyi gelir sorusu için bir başka çözümde bitkisel tedavidir. Bunun için;

  • 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı adaçayı eklenerek 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Sonrasında 5 dakika dinlendirilen çay süzülür. Hazırlanan çay ılıdığı zaman gargara yapılır. Bu uygulama 15 gün boyunca her sabah kahvaltısından sonra ve akşam yatmadan önce yapılır.
  • 1 kaşık balın içine zerdeçal ve eşit miktarda toz zencefil karıştırılır. Bu karışım günde birkaç kez çiğnenir.

Hazırlanan ballı kür sayesinde boğazınız rahatlayacaktır. Ayrıca bu kür kronik öksürüğe iyi gelir. Bağışıklığın güçlendirilmesine önemli katkı sağlar. Bu etkisi sayesinde de soğuk algınlığına ve sinüslerin temizlenmesine yardımcı olur.

Dilerseniz boğaz gıcıklığı için aşağıdaki yazılarımızdan da faydalanabilirsiniz:

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Yutkunamıyorum Diyenler Bu Yazıya Göz Atın

Doğal Ağrı Kesici Bitkiler, Bitki Çayları, Yiyecekler ve Ağrı Kesici Yağlar

Wikide farenjit: https://tr.wikipedia.org/wiki/Farenjit