Bıldırcın Yumurtasının Faydaları – Cinsel Yaşama, Saça, Cilde, Sese…

Bıldırcın yumurtasının faydaları bir çok alanda kendini göstermektedir. Cilt bakımında, saça, sese ve cinsel güce bir çok yararı bulunan bıldırcın yumurtasının kullanım şekillerine ve çeşitli özelliklerine bu yazımızda değindik. İyi okumalar dileriz.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları ve İçindeki Vitaminler

Bıldırcın yumurtaları diğer yumurtalara oranla fosfor ve demir açısında zengin ve sağlık açısından birçok faydasını görebiliriz. B1, B2, B6 vitaminlerini bolca içermektedir. Mineral ve yap asitleri açısından da oldukça zengin Pantotenik asit kaynağı olarak yerini almaktadır. Vitamin ve mineral açısından bıldırcın yumurtası ön plana çıkmaktadır. Protein deposu olarak karşımıza çıkarak sağlığımız açısından birçok faydası bulunmaktadır.

Bıldırcın Yumurtası Yüksek Oranda Aminoasit İçerir

Bıldırcın yumurtaları görünüm açısında da kendi has özelliği bulunmaktadır. Sıra dışı hafif lekeli şekillerde bulunmaktadır. Yüksek oranda aminoasit içermektedir. Yüksek olmasının sayesinde çocukların gelişimi açısından faydalı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Sizler için bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir? diye araştırdık ve bu bilgileri sizinle paylaşmak isteriz.

Bıldırcın yumurtası vitamin deposudur.

Bıldırcın yumurtaları vitamin açısından oldukça zengindir. Ayrıca bıldırcın yumurtaları tavuk yumurtalarına oranla daha sağlıklı ve besleyici olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük protein ihtiyacınızın %13’ünden fazlasını karşılamaktadır. B vitamini açısından zenginleşerek günlük ihtiyacınız olan B1 vitamininizin %140’ını karşılayarak ön plana çıkmaktadır.

Öksürüğe Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Uzun zamandır öksürük şikâyeti bulunan kişiler bıldırcın yumurtası ile kısa sürede öksürükten kurtulmaktadır. Ancak astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların tedavilerinde bilinen alerjiniz olmadığı zamanlar da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yumurtanın organik olması sizin için daha çok fayda sağlayacak ve kısa süre içerisinde öksürüğünüzden kurtulma şansını yakalayabileceksiniz.

Bıldırcın Yumurtası Yemek Ölümcül Hastalık Riskini azaltır.

Kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kanser, felç ve sindirim bozukluğu bulunuyor ise yaşama riskinizi arttırma görevinde bulunmaktadır. Bıldırcın yumurtasının potasyum açısından zengin olması amacıyla sizi bu hastalıklardan koruyacaktır.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Kansızlığa da İyi Gelir

Bıldırcın yumurtası düşük karbonhidrat ve kalori içermesiyle birlikte kan şekerinizi dengeleme görevinde bulunmaktadır. Demir bakımından zengin olması vücudunuzun daha dirençli kalmasını sağlayacaktır. Bıldırcın yumurtalarının demir bakımından zengin olması kansızlığı önleyeceğini ve kan için yararlı bir potasyum içerdiğini göstermektedir. Böylelikle daha sağlıklı ve dirençli bir yaşantınız olabilecektir. Ayrıca kansızlık hastalığı bulunan kişilerde tedavi amaçlı bıldırcın yumurtası kullanılabilmektedir. Böylelikle kansızlığınızı düzeltecek ve sağlığınıza kavuşma imkânını sağlayacaksınız.

Bıldırcın Yumurtası Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Çok sık ve daha çabuk hasta olan insanların genel olarak bağışıklık siteminin zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Bıldırcın yumurtası bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda vücudunuzun hemoglobin seviyesini arttırarak size katkıda bulunacaktır. Dışarıdan gelecek olan bakteri ve virüsleri engelleyerek vücut bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve yaşam standartlarınızı arttıracaktır.

Taş oluşumunu engeller.

Bıldırcın yumurtasının birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biriside taş oluşumunu engellemektedir. Böbrek, safra kesesi ve karaciğer sağlığınız için önemli bir yere sahip olmaktadır. Mesanenizde oluşabilecek taşların oluşumunu engelleyerek parçalanmasına da büyük katkıda bulunacaktır.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Yüksek tansiyonu düşürür.

Bıldırcın yumurtasının sağlığınız açısından birçok faydası olacağını söylemiştik. Ayrıca yüksek tansiyon meydana gelen hastalarda yüksek tansiyonunuz düşürür ve tansiyonunuzu dengeye girmesini sağlamaktadır. Böylelikle tansiyon ile ilgili problemlerinizi azaltacak ve sağlıklı bir yaşam elde etmenizi sağlayacaktır.

Bıldırcın Yumurtasının Yararları Toksinleri temizler.

Vücudunuzda bulunan toksinleri temizlemektedir. Böylelikle vücudunuz da bulunan hastalıklardan kurtulmanıza ve oluşabilecek rahatsızlıkları engelleme görevleri arasında bulunmaktadır.

Bıldırcın Yumurtasının Çocuklar Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

  • Bıldırcın yumurtasının faydaları protein yönden fazlaca zengin olmasından gelmektedir, bu nedenle çocuklar için de gelişim açısından birçok fayda sağlamaktadır.
  • Bebek gelişimi için oldukça faydalıdır. Ancak 3 yaşından küçük bebekler de hazımsızlık durumu yaşatabilmektedir.
  • Çocukların gelişimi için faydalı yumurta çeşitlerinden birisidir.
  • Düzenli olarak çocuklarınıza yedirmekte fayda bulunmaktadır. Ancak doktorunuza danışmanızda da fayda bulunmaktadır.
  • Bıldırcın yumurtası çocuklarınız üzerindeki faydaları arasında hücre, doku, kas ve kemik oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Bıldırcın Yumurtasının Cilde Faydaları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtası cilt bakımı açısından da fazlasıyla yararları bulunmaktadır. Protein ve minareli açısından zengin olmasıyla birlikte cildinize ferahlık kazandırabilirsiniz. Bıldırcın yumurtasını haşlayarak ya da pişirilerek yiyebileceğiniz gibi yüzünüze maske yapma şansınızda bulunmaktadır. Böylelikle ölü cilt derilerinden kurtulabilir ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca bıldırcın yumurtası cildinizin ten rengini düzenleyecektir.

Bıldırcın Yumurtasının Sese Faydaları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtasının sese faydaları da bulunmaktadır. Ancak sabah aç karnını 1 adet bıldırcın yumurtasını çiğ olarak tüketmeniz gerekmektedir. Böylelikle ses gücünü arttıracak ve sesinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Bıldırcın Yumurtasının Saça Faydaları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtası saçların daha parlak bir hal almasına yardımcı olacaktır. Bıldırcın yumurtasından saçınıza maske şeklinde uygulayarak saç köklerinizi güçlendirebilir ve besleyebilirsiniz. Böylelikle saç gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Amino asit sayesinde çok daha güzel saçlara kavuşabilir ve parlak bir görünüm sağlayabilirsiniz. Balın Saça Faydaları Zararları: Ballı Saç Maskesi Tarifi ve Uygulanışı başlıklı makalemiz de bu konuda size yardımcı olabilir.

Bıldırcın Yumurtasının Cinsel Faydaları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtası cinsel hayatınıza mutluluk vermektedir. Afrodizyak etkisi göstererek hem sizin hem de eşinizin cinsel gücünü ve isteğini arttırmaktadır. Çok zengin bir yapıya sahip olan bıldırcın yumurtası libidoyu arttırmaktadır. Cinsel hayatında sıkıntı çeken bireyler için bıldırcın yumurtası fayda gösterecektir. Zengin protein ve mineral içermesi sayesinde cinsel gücünüz artacak ve cinsel hayatınızda mutluluğu tadacaksınız.

Bıldırcın Yumurtası Nasıl Tüketilmesi Gerekmektedir?

Bıldırcın yumurtasını ister çiğ isterseniz de pişirerek tüketebilirsiniz. Her iki türlü de size olağanüstü faydalar sağlayacak ve sağlığınız açısından birçok protein eksiğinizi tamamlayabileceksiniz. Çiğ olarak tüketilmesi halinde bal ilave ederek içebilirsiniz. Böylelikle midenizin bulanmamasını sağlayabilirsiniz. Ancak alerji gibi durumunuz bulunuyor ise çiğ tüketilmemesi gerekmektedir. Ayrıca bıldırcın yumurtasını haşlayarak da tüketmeniz sizin için avantaj sağlayacaktır.

Bıldırcın Yumurtası

Hatta bıldırcın yumurtası ile salamura, kızartma, omlet şeklinde de yapabilirsiniz. Ancak uzmanlar tarafından yumurtanın besin değerinin azalmamasından dolayı sade bir şekilde tüketilmesi önerilmektedir. Genellikle sahanda ya da sebzeli olarak pişirilmektedir.  Böylelikle hem vücudunuza hem de sağlığına faydalı olacaktır. Bıldırcın yumurtasının fiyatları adet sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak 3 TL’den başlamaktadır. Kaç adet alırsanız fiyatında o kadar artış gözükecektir.

Wikide bıldırcın yumurtası hakkında genel bilgiler.