X

Jakie są korzyści, Szkody i skutki uboczne Bergamotki?

Ostatnio zadano wiele pytań na temat korzyści i szkód bergamotki. Bergamotka, interesująca roślina cytrusowa, nie jest dobrze znana w wielu częściach świata, ale ostatnie badania pokazują, że może leczyć szeroki zakres warunków zdrowotnych.

Co to jest Bergamot i jakie są jej korzyści?

Bergamotka jest jadalna i jest często używana do produkcji marmolady. Jednak tradycyjne wykorzystanie owoców jest rzeczywiście skupione wokół jego skorupy. Olejek bergamotki, produkowany ze skórki owoców, jest stosowany we wszystkim, od likierów po przemysł perfumeryjny. Jest również preferowany do produkcji herbaty Earl Grey, jeden z najbardziej popularnych rodzajów herbaty. Bergamotki owoce i woda zostały również ocenione przez przemysł medyczny niedawno, a wstępne wyniki są bardzo obiecujące.

Jakie są korzyści z bergamotki?

Korzyści z owoców bergamotki obejmują poprawę zdrowia skóry, obniżenie poziomu stresu, zwiększenie skupienia i zapobiegania nowotworom.

Korzyści z bergamotki do skóry

Bergamotka pomaga w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak łuszczyca, bielactwo i trądzik. Jeśli chcesz, można również skorzystać z naszego artykułu zatytułowany Natural Mask and Care Recipes at Home for Black Spot and Acne.

Bergamotka zmniejsza stres

Olejek eteryczny pochodzący z jego powłoki jest szeroko stosowany w celu zmniejszenia stresu i zwiększenia czujności umysłowej u pacjentów z rakiem poddawanych radioterapii.

Bergamotka może być stosowana jako środek owadobójczy

Olej z bergamotki ma właściwości owadobójcze, jest popularnym sposobem ochrony przed wszy i pasożytami.

Korzyści z bergamotki do raka

A 2018 Badania wykazały, że bergamotka ma zdolność do zatrzymania komórek raka piersi z rosnących. Podobne badania wykazały, że bergamotka ma korzyści przeciwnowotworowe, jeśli chodzi o raka kości. Istnieje również wiele badań pokazujących, że bergamotka ma obiecujący wpływ na raka jelita grubego.

Korzyści z bergamotki do cholesterolu

Stosowanie ekstraktu z bergamotki pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Obiekt ten jest związany z obecnością melitydyny i brutierydyny, które znajdują się w unikalnym soku cytrusowym z bergamotki.

Korzyści z bergamotki do trawienia

Ten potężny naturalny środek jest szczególnie skuteczny w zmniejszaniu wzdęcia, a picie kilku łyków soku z bergamotki po obiedzie jest dość relaksujące trawienie. Herbaty bergamotki, zwane również Earl Grey, są również popularnymi metodami leczenia problemów trawiennych.

Szkody i skutki uboczne bergamotki

Bergamotka nie jest zatwierdzona dla kobiet w czasie ciąży lub laktacji, ponieważ może zagrozić rozwojowi dziecka. Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić w wyniku stosowania bergamotki obejmują:

  • Te owoce, liście i soki wykazują właściwości fototoksyczne, to znaczy, że mogą sprawić, że twoja skóra jest szczególnie wrażliwa na słońce.
  • W niektórych przypadkach, śmiertelne problemy mogą również wystąpić u dzieci, które spożywają wysokie dawki bergamotki.
  • Może wchodzić w interakcje z wieloma lekami i obniżyć poziom cukru we krwi, co nie jest odpowiednie dla diabetyków w trakcie leczenia.
  • Uwaga: Kobiety powinny przerwać przyjmowanie bergamotki co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.
Czy to niewygodne jeść bergamoty w czasie ciąży?

Nie zaleca się spożywania bergamotki, ponieważ może wpływać na rozwój dziecka w czasie ciąży i laktacji.

Źródła