Bademciğe Ne İyi Gelir Bitkisel Doğal Kürlerle Evde Tedavi Yöntemleri

Bademciğe ne iyi gelir bitkisel olarak tedavisi mümkün müdür gibi evde doğal tedavi yolları, bademcik şişliğinden mustarip olanların en merak ettiği sorulardandır. Biz de bu yazımızda bademcik şişliğine bitkisel olarak nelerin fayda edebileceğine yönelik önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

Bademciğe Ne İyi Gelir Bitkisel Yöntemler

Bademcikler yılın her mevsimi şişebilir. Kışın soğuk havalarda, mevsim geçişlerinde bademcikler de şişme olabilir. Bademciklerin şişmesinin nedeni boğazımızdan yani solunum yolları kanalıyla bademciklerde oluşan mikrop sonucu iltihaplanmadır. Bademcik iltihaplarına yönelik genellikle antibiyotik tedavisi uygulanıyor olsa da, günümüzde aşırı ve gereksiz antibiyotik kullanımının zararları konusunda yapılan çalışmalar sonucunda, antibiyotik kullanım oranlarında azalma meydana gelmiş ve bunun akabinde bademcik şişliğinin evde bitkisel doğal yollarla çözümü aranmaya başlamıştır.

Bademciklerin Şiştiğini Nasıl Anlarız?

Bademciklerin en belirgin etkeni boğazda yutkunma zorluğudur. Bununla birlikte bademcik şişmesi vücutta halsizlik yapar. Ateş yapar. Seste değişiklik ve çatallaşma olur. Çocuklarda bu etkilere ilave olarak mide bulanır veya kusma olabilir. İştahsızlık başlar.

Bademciğe Ne İyi Gelir?

Bademcikler için kolay ve pratik yöntemler vardır. Evlerde buluna malzemelerle bademciğe ne iyi gelir bitkisel olarak rahatlama sağlanabilir.

Bademciklerin şişmesini geçirmek veya boğaz ağrısını azaltmak için gargaralar etkilidir. Evde ılık suyun içerisine biraz tuz atarak karıştırıp gargara yaptığınız takdir de bu iyi gelecektir. Bunu günde birkaç defa uygulamak yeterli olur.

Doğal Yöntemlerden Bademciğe Ne İyi Gelir

Bademcik şişmelerinde su kesinlikle soğuk veya sıcak içilmemelidir. Ilık suyun içerisine yarım limon sıkıp tüketmekte bademciklere iyi gelir. Limon aynı zaman da C vitamini kaynağı olduğu için de vücut direncine faydalı olur.

Bal ise hem boğaz ağrısına, hem boğaz ağrısı sebebiyle oluşan öksürüğe çok iyi gelir. Yine ılık su içerisine bal ekleyerek tüketmek son derece faydalıdır. Bal sayesinde boğaz da yumuşama ve rahatlama olur.

Tarçınlı su içmek yani tarçın çayı tüketmekte bademciklerde oluşacak iltihabın engellenmesini sağlar.

Bademciklere çok iyi gelen bir çay ise ada çayıdır. Evde bademciğe ne iyi gelir bitkisel yöntemlerin başında ada çayı tüketmek gelir. Ada çayı vücuda giren mikropların atılmasında ve boğaz ağrısının dinmesin de oldukça etkilidir.

Az bilinen bir diğer bademciğe ne iyi gelir bitkisel gıdalardan sarımsak iyi bir antibiyotiktir. Ilık suyun içine atıp tüketilmesinin yanı sıra bol bol yemekte bademciklere iyi gelecektir.

Bademcik İltihabı Geçmiyorsa Dikkat Edin

Bademcikler için bitkisel kürler fayda sağlamıyorsa zaman kaybetmeden doktora başvurmalısınız. Zira bademciklerdeki şişliğe neden olan iltihap vücudunuza yayılabilir ve daha kötü sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan bademciklerdeki şişlikler bazen farklı hastalıkların da belirtisi olabileceğinden evde bademcik tedavisi uygulamaktansa doktora görünmeyi tercih edin.

Boğaz Gıcıklığına Ne İyi Gelir Doğal Bitkisel Öneriler ve Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir Yutkunamıyorum Diyenler Bu Yazıya Göz Atın başlıklı makalelerimizden de faydalanarak bademcik iltihabına karşı doğal bitkisel tedavi önerilerini bulabilirsiniz.

Wikide bademcik: https://tr.wikipedia.org/wiki/Bademcik